Skip to content

Mfc100u.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Düzeltilir

3 de Haziran de 2021

Mfc100u.dll hataları, Microsoft tarafından sağlanan Visual C++ çalışma zamanı kitaplığının önemli bir parçası olan mfc100u DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır. Bazı durumlarda, mfc100u.dll hataları bir kayıt defteri sorununa, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununa ve hatta bir donanım arızasına işaret edebilir, ancak bu olasılıklar pek olası değildir. Mfc100.dll eksik veya bulunamadı hataları ile karıştırmamaya dikkat edin. mfc100u.dll hata mesajı, dosyayı Microsoft’un işletim sistemlerinden herhangi birinde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir. Buna Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahildir.

Mfc100u.dll Hataları

Bilgisayarınızda mfc100u.dll hatalarının görünmesinin birkaç farklı yolu vardır. mfc100u.dll hatalarını görebileceğiniz daha yaygın yollardan bazıları şunlardır:

 • Mfc100u.dll Bulunamadı
 • mfc100u.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • Bulunamadı [PATH]mfc100u.dll
 • mfc100u.dll dosyası eksik.
 • başlatılamıyor [APPLICATION]. Gerekli bir bileşen eksik: mfc100u.dll. Lütfen yükle [APPLICATION] tekrar.

Mfc100u.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya kurarken, Windows başlatıldığında veya kapatıldığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir.

Mfc100u.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Bir “DLL indirme” web sitesinden mfc100u.dll dosyasını indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. mfc100u.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından almanız en iyisidir. mfc100u.dll hatası nedeniyle Windows’a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows’u Güvenli Modda başlatın.

 1. Microsoft Visual C++ 2010 Service Pack 1 Yeniden Dağıtılabilir Paket MFC Güvenlik Güncelleştirmesini indirin ve çalıştırın. Bu, mfc100u.dll dosyasını Microsoft tarafından sağlanan en son kopyayla değiştirecek/geri yükleyecektir. Yüklediğiniz Windows sürümüne (x86 (32 bit) veya x64 (64 bit) bağlı olarak bu güncelleştirme için size Microsoft’tan birkaç indirme seçeneği sunulur. Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu güncellemeyi uygulamak, neredeyse her zaman mfc100u.dll hatalarının çözümüdür.

 2. Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. mfc100u.dll dosyası bu güncellemelerden birine dahil edilebilir. Güncellemelerden biriyle mfc100u.dll dosyasının yüklenmeyeceğini bilseniz bile Windows’u güncelleyin. mfc100u DLL dosyasının düzgün çalışabilmesi için belirli bir güncellemenin gerekli olması mümkündür. Başka bir deyişle, bu DLL dosyası, bir Windows güncellemesine dahil edilebilecek başka bir dosyaya veya dosya grubuna bağlı olabilir.

 3. mfc100u.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusu’ndan geri yükleyin. “Eksik” bir mfc100u.dll dosyasının olası en kolay nedeni, dosyayı yanlışlıkla silmiş olmanızdır.

 4. Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı mfc100u.dll hataları, bilgisayarınıza bir virüs ya da DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz mfc100u.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir. DLL dosyasının gerçekten bir virüs veya başka bir kötü amaçlı program olduğunu veya kötü amaçlı yazılımla birlikte yüklendiğini ve bilgisayarınızda olmaması gerektiğini fark ederseniz, bunun gibi tehditleri daha önce yakalamak için her zaman açık, virüsten koruma programı yüklemenizi önemle tavsiye ederiz. herhangi bir hasara neden olabilir. Windows için birçok ücretsiz AV programı mevcuttur.

 5. DLL hatasına neden olan programı kapatın veya kaldırın. Bazen bir program, bu mfc100u DLL hatasını veren istenmeyen veya gereksiz bir arka plan işlemi çalıştırır. Örneğin, Sony’nin VAIO Update yazılımı arka planda güncelleme prosedürlerini çalıştırabilir ve yanlışlıkla “VUDesktopToast.exe – Sistem Hatası” ile ilgili mfc100u.dll hatalarına neden olabilir. Güncelleme aracının kaldırılması sorunu çözebilir. Bu adım, yalnızca programa mutlaka ihtiyacınız yoksa izlenmelidir. Programı tutmayı tercih ediyorsanız, bunun yerine yazılımı yeniden yüklemeyi düşünün.

 6. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanın. mfc100u.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 7. Bilgisayarınızın belleğini test edin ve ardından sabit sürücüyü test edin. Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında mfc100u.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir. Donanım herhangi bir testinizde başarısız olursa, belleği değiştirin veya mümkün olan en kısa sürede sabit sürücüyü değiştirin.

 8. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki mfc100u.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirildiğinde tüm Windows DLL dosyalarının çalışma sürümlerine geri yüklenmesi gerekir.

 9. Kayıt defterindeki mfc100u.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz mfc100u.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir. Kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını nadiren tavsiye ederim. Bir sonraki yıkıcı adımdan önceki seçeneği “son çare” denemesi olarak buraya ekledim.

 10. Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin. Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri mfc100u.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır. Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önceki bir sorun giderme adımını kullanarak mfc100u.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 11. Herhangi bir mfc100u.dll hatası devam ederse, bir donanım sorunu için sorun giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.

Daha Fazla Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bu sorunu kendi başınıza çözmekle ilgilenmiyorsanız, Bilgisayarımı Nasıl Onarırım? bölümüne bakın. destek seçeneklerinizin tam listesi ve onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım hizmeti seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.