Skip to content

Mfc110u.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Düzeltilir

11 de Mayıs de 2021

Mfc110u.dll hataları, Microsoft’un Visual Studio yazılımıyla ilişkili bir dosya olan mfc110u DLL dosyasının kaldırılmasından veya bozulmasından kaynaklanır. Bazı durumlarda, mfc110u.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşmasını veya hatta bir donanım arızasını gösterebilir. Mfc110u.dll hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft’un herhangi bir işletim sisteminde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Mfc110u.dll Hataları

Bilgisayarınızda mfc110u.dll hatalarının görünmesinin birkaç farklı yolu vardır. Aşağıda, mfc110u.dll hatalarını görebileceğiniz daha yaygın yöntemlerden bazıları verilmiştir:

 • Mfc110u.dll Bulunamadı
 • Mfc110u.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • Bulunamadı [PATH] mfc110u.dll
 • Mfc110u.dll dosyası eksik.
 • Başlayamaz [APPLICATION]. Gerekli bir bileşen eksik: mfc110u.dll. Lütfen yükle [APPLICATION] tekrar.

Bu DLL hatasını msvcr110.dll bulunamadı veya eksik hatalarla karıştırmamaya dikkat edin. Mfc110u.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başladığında veya kapandığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir. Mfc110u.dll hatasının bağlamı, sorunu çözerken yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır.

Mfc110u.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Mfc110u.dll dosyasını “DLL indirme” web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Mfc110u.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, en iyisi onu orijinal, yasal kaynağından temin etmektir. Mfc110u.dll hatası nedeniyle Windows’a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows’u Güvenli Modda başlatın.

 1. Visual Studio 2012 Güncelleştirme 4 için Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir paketini indirin ve çalıştırın. Bu eylem, mfc110u.dll dosyasını Microsoft tarafından sağlanan en son kopya ile geri yükler. Yüklediğiniz Windows sürümüne bağlı olarak, bu güncelleme için size Microsoft’tan birkaç indirme seçeneği verilir: x86 (32 bit) veya x64 (64 bit). Windows’un 32 bit veya 64 bit Sürümünü Çalıştırıyor muyum? Makalemize bakın. ne seçeceğinizden emin değilseniz yardım için. Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu güncelleştirmeyi uygulamak, hemen hemen her zaman mfc110u.dll hatalarına yönelik çözümdür.

 2. Mfc110u.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. “Eksik” bir mfc110u.dll dosyasının en basit nedeni, yanlışlıkla silmiş olmanızdır. Yanlışlıkla mfc110u.dll dosyasını sildiğinizden şüpheleniyorsanız, ancak Geri Dönüşüm Kutusunu zaten boşalttıysanız, mfc110u.dll dosyasını ücretsiz bir dosya kurtarma programıyla kurtarabilirsiniz. Bir dosya kurtarma programıyla mfc110u.dll dosyasının silinmiş bir kopyasını kurtarmak, yalnızca dosyayı kendiniz sildiğinizden ve bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.

 3. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı mfc110u.dll hataları, bilgisayarınıza DLL dosyasına zarar veren bir virüs ya da diğer kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir. Hatta gördüğünüz mfc110u.dll hatasının, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.

 4. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanın. Mfc110u.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 5. Programın her izini bilgisayarınızdan kaldırın. Bunu yapmak için Denetim Masası’nı kullanabilirsiniz, ancak bilgisayarı programın her izini silmeye zorladığı için özel bir yazılım kaldırıcı burada daha iyidir. Uygulamayı sabit sürücüden temizledikten sonra DLL hatası kaybolursa programı yeniden yükleyebilirsiniz. Buraya kadar geldiyseniz ve hala mfc110u.dll hatasını düzeltme şansınız yoksa, Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir’i Adım 1’den kaldırmayı ve söz konusu programı kaldırmayı deneyin. Ardından, 1. Adıma dönün, bilgisayarı yeniden başlatın ve ardından programınızı yeniden yükleyin.

 6. Mevcut tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer yamalar, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının yerine geçer veya bazılarını günceller. Mfc110u.dll dosyası bu güncellemelerden birine eklenebilir.

 7. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorun giderme işlemlerinin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleğini ve sabit sürücüsünü test etmek kolaydır ve başarısız olduklarında mfc110u.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir. Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, belleği değiştirin veya sabit sürücüyü değiştirin.

 8. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bağımsız mfc110u.dll dosyası sorun giderme önerisi başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.

 9. Kayıt defterindeki mfc110u.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz mfc110u.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir. Nadiren kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını öneririz. Bu seçeneği, bir sonraki yıkıcı adımdan önce son çare girişimi olarak buraya ekledik.

 10. Temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin. Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri mfc110u.dll hatasını düzeltmezse, bu bir sonraki eylem yolunuz olmalıdır. Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önce bir sorun giderme adımını kullanarak mfc110u.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 11. Herhangi bir mfc110u.dll hatası devam ederse bir donanım sorununu giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.

Daha Fazla Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Bu sorunu kendiniz çözmekle ilgilenmiyorsanız, bkz. Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? destek seçeneklerinizin tam listesi, ayrıca onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım servisi seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.