Skip to content

Microsoft Excel’i bir SQL Sunucusuna Bağlama

25 de Haziran de 2021

Excel elektronik tabloları genellikle statik bilgiler içerir. Bir SQL Server bağlantısıyla, bir arka uç veritabanıyla çalışırken veriler güncel kalır. Mevcut bir SQL veritabanına bağlantı ile bir Excel elektronik tablosunu yapılandırmak kolaydır. Bu makaledeki yönergeler Excel 2019, Excel 2016 ve Microsoft 365 için Excel için geçerlidir.

Excel’i bir SQL Server Veritabanına Bağlayın

Excel’e bağlanmak için SQL Server’a geçerli bir bağlantınız olmalıdır.

 1. Excel’den SQL Server’a bağlantı kurmak için gereken bilgileri toplayın:

  • SQL Sunucu Adı
  • Veri tabanı ismi
  • Tablo veya Görünüm
 2. Excel’i açın ve yeni bir çalışma kitabı oluşturun.

 3. git Veri ve seçin Veri Al > Veritabanından > SQL Server Veritabanından. Bu seçenek açılır Veritabanı Sunucusuna Bağlan iletişim kutusu.

 4. Giriş Sunucu adı. Belirli bir veritabanı adı da dahil olmak üzere gelişmiş seçenekleri belirtin, ardından TAMAM MI.

  veritabanı seçimi

 5. Sonraki ekran, sağ kenar çubuğundaki seçeneklere dayalı olarak, kimlik doğrulama için üç seçenek sunar. Çoğu durumda, pencereler sekmesini ve ardından radyo düğmesini seçin Mevcut kimlik bilgilerimi kullan. Seç Bağlan. Veritabanı yöneticisi bir kullanıcı adı ve parola sağladıysa, Aşağıdaki Kullanıcı Adı ve Şifreyi kullanın sağlanan kimlik bilgilerini girmek için.

  sql sunucu seçimi

 6. Gezgin’den belirli bir nesne seçin, ardından Yük ekranın altından.

  excel'de sql sunucu gezgini

 7. Sihirbaz, seçilen veritabanı nesnesinin içeriğini görüntüleyerek çıkar.

  SQL Server bağlantısı ile Excel.

Bu tekniklerle ilgili güzel olan şey, kullanıcınızın ihtiyaç duyduğu anda güncel verilere erişebilmesidir. Veriler elektronik tabloya kaydedilirken SQL Veritabanına bir bağlantı vardır. E-tabloyu yenilemek istediğinizde, tabloda herhangi bir yere sağ tıklayın, tabloöğesini seçin ve ardından Yenile. Bağlandığınız tablo veya görünümdeki kayıtların sayısını kontrol edin. Tabloda bir milyon kayıt varsa, bunu filtrelemek isteyebilirsiniz. Yapmak istediğiniz son şey SQL Server’ı asmaktır. İçinde Bağlantı Özellikleri iletişim kutusunda, adında bir seçenek var Dosyayı açarken verileri yenileyin. Bu seçeneği kontrol etmeyi düşünün. Bu seçenek işaretlendiğinde, kullanıcı Excel elektronik tablosunu açarken her zaman yeni bir veri kümesine sahip olur.

mla apa chicago Alıntınızı Biçimlendirin

Dur, Tim. “Microsoft Excel’i SQL Server’a Bağlama.” ThoughtCo, 9 Haziran 2021, Thoughtco.com/excel-front-end-to-sql-server-2495398.
Dur, Tim. (2021, 9 Haziran). Microsoft Excel’i bir SQL Sunucusuna Bağlama. https://www.thinktco.com/excel-front-end-to-sql-server-2495398 adresinden alındı
Dur, Tim. “Microsoft Excel’i SQL Server’a Bağlama.” Düşünce Şirketi https://www.thinktco.com/excel-front-end-to-sql-server-2495398 (erişim tarihi: 25 Haziran 2021).