Skip to content

Microsoft Office Word’ü Güncelleme

18 de Mayıs de 2021

Microsoft Office, Windows’un kendisiyle aynı yazılım güncelleme altyapısını kullanır. Böylece, Windows’u güncel tuttuğunuz sürece Office de güncel kalır.

Office Kendini Nasıl Günceller?

Evde bilgi işlemin ilk günlerinde, Microsoft Office yeni sürümler arasında güncelleme yapmıyordu. Bunun yerine, yeni bir sürüm her basıldığında, insanlar en yeni sürüme sahip diskler veya CD’ler veya DVD’ler satın alıp yüklediler. 2000’lerin ortalarında, Microsoft çevrimiçi yamaları Office 2010 aracılığıyla sürdürdüğü bir uygulama olan Office 2003’e göndermeye başladı. Bu yamalar Office Online kullanıyordu, bu nedenle bir Office ürünü açıp güncellemeleri kontrol etmeniz veya bir Office güncelleyici yardımcı programı yüklemeniz gerekiyordu. Microsoft Office’in Windows masaüstüne yönelik modern sürümleri, daha sık, daha şeffaf ve sürtünmesiz yamalara izin veren Windows Update’i kullanır.

Windows Update’i Yapılandırma

gelişmiş güncelleme seçenekleri

Office’i tamamen güncel tutmak için Windows Update yardımcı programını kullanın. Windows Update içinden şunu seçin: Gelişmiş seçenekler ve kaydırıcının Windows’u güncellediğinizde diğer Microsoft ürünleri için güncellemeleri alın etkin.