Skip to content

Microsoft People Uygulaması Nasıl Kullanılır

24 de Mayıs de 2021

Windows 10, farklı internet hesapları arasında kişilerin kolayca birleştirilmesine olanak tanıyan önceki iletişim uygulamalarının daha gelişmiş bir sürümü olan Kişiler uygulaması adlı bir kişi uygulaması içerir. Microsoft Mail ve Takvim uygulamalarını kullanan kullanıcılar, belirli kişilerle en son görüşmelerini ve yaklaşan planlanmış randevuları görmek için Kişiler uygulamasını da kullanabilir. People uygulaması, dijital Rolodex’inizi güzel, düzenli ve hepsini tek bir yerde tutmanıza yardımcı olabilir. Bu makale, Windows 10’un en son sürümüne dahil olan Kişiler uygulamasına yöneliktir.

Windows’ta Kişiler Uygulamasına Nereden Erişebilirim?

Kişiler uygulaması Windows’ta varsayılan olarak yüklenir ve kaldırılamaz. Böylece program her zaman Başlat menünüzde yer alacaktır. Kişiler Uygulamasına erişmek için, Başlat Menü sonra arama kullanan uygulama için arama çubuğu. Kişiler uygulaması göründüğünde, tıkla uygulamayı açmak için.

Kişiler Uygulaması Hangi Hesapları Desteklemektedir?

Kişiler uygulaması, e-posta hesabınızda sakladığınız önceden var olan kişileri içe aktarır. Kişiler Uygulamasının kurulumu için desteklenen hizmetler arasında Outlook.com, Hotmail.com, Live.com, Exchange, Microsoft 365, Gmail, Yahoo Mail ve iCloud bulunur. Exchange ActiveSync gibi Gelişmiş Ayarlar seçenekleriyle ek hizmetler kurulabilir.

Hesap seçeneklerini gösteren ekran görüntüsü

Kişiler Uygulamasıyla Hesap Oluşturma

Kişilerinizi Kişiler uygulamasına eklemek istiyorsanız, uygulamayı yukarıda belirtilenler gibi bir hesapla bağlamanız gerekecektir. Kişiler uygulamasını ilk kez açmak ve başlamak için bu adımları izleyin.

 1. İnsanlar uygulamasından pencereler Başlat Menü.

 2. Tıkla Başlamak buton. Kişiler uygulaması e-postanıza ve takviminize erişim isteyecek, Evet her iki iletişim kutusu göründüğünde.

 3. Tıkla + Kişileri içe aktar buton.

 4. E-posta hesabınızı seçin içeri aktarmak ve takip etmek istediğiniz kişileri oturum aç özel sağlayıcınız için prosedür.

 5. Tıklayın Bitti.

 6. Daha fazla hesap eklemek isterseniz, + Kişileri içe aktar düğmesine tekrar basın, aksi takdirde seçin Gitmeye hazır.

Yeni Bir Kişi Dosyası Nasıl Oluşturulur

Kişi defterinize ekleyecek yeni biri mi var? Fantastik! Kişiler uygulamasına yeni bir kişi dosyası eklemek ve daha sonra erişim için uygun internet hesabına kaydetmek için bu adımları izleyin.

Yeni bir kişinin nasıl ekleneceğini gösteren ekran görüntüsü

 1. Tıkla + düğmesi tepesinde İnsanlar Uygulama başlamak için.

 2. Görünen yan pencerede, yeni bilgileri kaydetmek istediğiniz istenen e-posta hesabını seçin. Kayıt etmek -e Başlık.

 3. Kişinin adını ve soyadını İsim Soyisim alan. Daha hassas bir kontrole sahip olmak istiyorsanız, kalem simgesi takma adlar, başlıklar, son ek ve daha fazlasını eklemek için.

 4. Telefon numaraları, e-posta adresleri ve fiziksel adresler gibi eklemek isteyebileceğiniz kalan bilgileri ekleyin. Tıklamak + Diğer seçeneği size web sitesi, şirket, iş unvanı, diğer önemli kişiler, çocuklar, doğum günü ve daha fazlasını içeren ek iletişim alanlarına erişim sağlar.

 5. Kişiye bir fotoğraf eklemek isterseniz, genelgeyi seçin. Fotoğraf ekle Yeni hesap iletişim kutusunun üstündeki düğmesi. Aksi takdirde, Kayıt etmek buton kişiyi hesabınıza kaydetmek için.

Kişilerle Olayları ve Görüşmeleri Görüntüleme

Bir kişiyle yaklaşan etkinlikleri ve son görüşmeleri görüntülemek için, Kişiler uygulamasının sol tarafındaki adının üzerine tıklamanız yeterlidir. Uygulamanın sağ tarafında artık kişi bilgilerinin yanı sıra yaklaşan etkinlikler ve son konuşmalar gösterilecek.

Kişi ile olayları ve konuşmaları gösteren ekran görüntüsü

Yaklaşan etkinliklerin bir kişinin adı altında gösterilmesi için, kişinin takvim etkinliğine dahil edilmesi gerekir. Son görüşmelerin gösterilmesi için bir e-posta adresinin listelenmesi gerekir.

Kişiler Uygulamasında Yalnızca Belirli Kişiler Nasıl Gösterilir

Yalnızca belirli bir hesaptaki kişileri göstermeyi tercih edebilir veya Kişiler uygulamasını telefon defteri olarak kullanıyorsanız, yalnızca bir telefon numarası olan kişileri görüntülemek isteyebilirsiniz. People Uygulamasını sıralamak için, Filtrele buton (huni simgesi) ekranın üst kısmına, ardından seç hesaplar görmek isteyip istemediğinizle birlikte telefon numarası olmayan kişileri gizle.

Kişiler Nasıl Birleştirilir

Birden çok internet hesabında veya aynı adres defterinde yinelenen kişileriniz varsa, bunları birleştirmek çocuk oyuncağıdır. Kişiler uygulamasını hızlı bir şekilde temizlemek için bu adımları izleyin.

 1. Birine tıklayın birleştirmek istediğiniz kişilerden.

 2. Ekranın sağ tarafında aşağı kaydırarak Birleştirilmiş kişiler Bölüm. Birleştirmek istediğiniz kişi zaten görüntüleniyorsa, onu seç. Aksi takdirde, bir sonraki adıma geçin.

  Bir kişinin nasıl birleştirileceğini gösteren ekran görüntüsü

 3. Birleştirmek istediğiniz kişi halihazırda gösterilmediyse, Birleştirmek için bir kişi bulun buton. Listeden, mevcut ile birleştirmek istediğiniz kişi dosyasını seçin. İki kişiyi ayırmak için, Daha fazlasını gör> iletişim bilgilerinin altındaki seçeneği, ardından Ayrı buton.

 4. Hepsi bu, bağlantılarınız artık birleştirildi!

Common People Uygulama Ayarları

Kişiler uygulamasının Ayarlar seçeneklerine erişmek için, Ayarlar ekranın üst kısmındaki düğmesi (dişli simgesi). İçinden Ayarlar Menü, başka hesaplar ekleyebilir, mevcut hesapları kaldırabilir ve kişi listenizi nasıl sıralamak istediğinizi seçebilirsiniz.