Skip to content

Microsoft PowerPoint Kullanarak Basit Matematik Dersleri Nasıl Öğretilir

6 de Haziran de 2021

Matematik öğretmek için PowerPoint’inizi bir araç olarak kullanın. Öğrenciler temel toplama, basit çıkarma, temel şekiller ve çarpım çarpım tablolarını kolayca öğrenebilirler. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin eğlenceli bir şekilde odaklanmasını sağlamanın harika bir yoludur.

Temel Ekleme

Basit Ekleme için PowerPoint Kullanarak Hareketli Matematik Dersi PowerPoint ders planı – PowerPoint kullanarak basit eklemeyi öğretin.
Cankurtaran / Wendy Russell

Matematik öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Öğrenciler temel toplama, basit çıkarma, temel şekiller ve çarpım zaman tablolarını öğreneceklerdir. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin eğlenceli bir şekilde odaklanmasını sağlamanın harika bir yoludur. Öğrencilerin birden 10’a kadar sayıları kullanarak temel toplama hakkında bilgi edinirken odaklanmalarını sağlamak için animasyonlu slaytlarla bu PowerPoint matematik dersini kullanın. Eklemeyi öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için sınıfınızda bilgisayar teknolojisini kullanın. Bu matematik dersinde öğrenciler öğrenecek Temel Ekleme bu görsel araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak üzere PowerPoint Kullanarak Ekleme Öğretimi için PowerPoint şablonu.

Çıkarma ve Basit Şekiller

PowerPoint ders planı - Basit şekilleri ve temel çıkarma işlemlerini öğretmek için PowerPoint kullanın

Animasyonlu Matematik Dersi Basit Çıkarmayı Öğretmek için PowerPoint Kullanarak Basit şekilleri ve temel çıkarmayı öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Öğrencilerin temel çıkarma ve basit şekiller hakkında bilgi edinirken odaklanmasını sağlamak için animasyonlu slaytlarla bu PowerPoint matematik dersini kullanın. Çıkarmayı öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için sınıfınızda bilgisayar teknolojisini kullanın. Bu matematik dersinde öğrenciler öğrenecek Temel Çıkarma ve Basit Şekiller bu görsel araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak üzere PowerPoint Kullanarak Çıkarma İşlemi Öğretimi için PowerPoint şablonu.

Çarpım Tabloları Test Şablonu

PowerPoint ders planı - PowerPoint kullanarak çarpım tablosu testi

PowerPoint kullanarak Öğrencilerinizi Çarpım Tablolarında Test Etmek için PowerPoint Kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım tablosunu sınıfta eğlenceli bir şekilde test edin. Bu PowerPoint çarpım tablosu testi, öğrencilerinizin bilgilerini test edecek. Bu çarpım tablosu testi için araç olarak PowerPoint kullanılır. Öğrencileriniz, her slayttaki soruları yanıtlama zorluğuna bayılacaklar. Çarpım tablosu testinin sonunda sorular ve cevaplar gösterilir.

İndir PowerPoint kullanarak Çarpım Tabloları Sınav Şablonu.

İki Kere Çarpım Tablosu

2 çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

2 Kere Tablosunu Öğrenmek PowerPoint Kullanarak Eğlenceli Olabilir İki çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek İki Kere Tablo görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak üzere İki Kere Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.

Üç Kere Çarpım Tablosu

PowerPoint ders planı - 3 çarpı çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

3 Katlı Tabloyu Öğrenmek PowerPoint Kullanarak Eğlenceli Olabilir Üç çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek Üç Kere Tablosu görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak için Üç Kere Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.

Dört Kere Çarpım Tablosu

4 çarpı çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

4 Kere Tablosunu Öğrenmek PowerPoint Kullanarak Eğlenceli Olabilir Dört çarpı çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek Dört Kere Tablo görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak için Dört Kez Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.

Beş Kere Çarpım Tablosunu Öğretmek için PowerPoint Kullanın

5 çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

5 Kere Tablosunu Öğrenmek PowerPoint Kullanarak Eğlenceli Olabilir Beş kat çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek Beş Kere Tablo görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak için Beş Kere Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.

Altı Kez Çarpım Tablosunu Öğretmek için PowerPoint Kullanın

6 çarpı çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

6 Katlı Tabloyu Öğrenmek PowerPoint Kullanarak Eğlenceli Olabilir Altı çarpı çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek Altı Kere Tablo görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak için Altı Kere Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.

Yedi Kere Çarpım Tablosunu Öğretmek için PowerPoint Kullanın

7 kez çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

Yedi kez çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek Yedi Kere Tablosu görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak için Yedi Kere Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.

Sekiz Kez Çarpım Tablosunu Öğretmek için PowerPoint Kullanın

PowerPoint ders planı - 8 çarpı çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

8 Kere Tablosunu Öğrenmek PowerPoint Kullanarak Eğlenceli Olabilir Sekiz kat çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek Sekiz Kere Tablosu görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak üzere Sekiz Kere Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.

Dokuz Kez Çarpım Tablosunu Öğretmek için PowerPoint Kullanın

PowerPoint ders planı - 8 çarpı çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

9 Kere Tablosunu Öğrenmek PowerPoint Kullanarak Eğlenceli Olabilir 8 kat çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek Dokuz Kere Tablo görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak için Dokuz Kez Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.

On Kere Çarpım Tablosunu Öğretmek için PowerPoint Kullanın

PowerPoint ders planı - 10 çarpı çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

10 Kere Tablosunu Öğrenmek PowerPoint Kullanarak Eğlenceli Olabilir On kat çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek On Kere Tablo görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak üzere On Kere Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.

On Bir Kere Çarpım Tablosunu Öğretmek için PowerPoint Kullanın

11 çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

11 Kere Tablosunu Öğrenmek PowerPoint Kullanarak Eğlenceli Olabilir On bir çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek On Bir Kere Tablosu görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak üzere On Bir Kere Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.

On İki Kez Çarpım Tablosunu Öğretmek için PowerPoint Kullanın

12 çarpı çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın

12 Kere Çizelgesi Öğrenmek PowerPoint Kullanarak Eğlenceli Olabilir On iki çarpı çarpım tablosunu öğretmek için PowerPoint kullanın.
Cankurtaran / Wendy Russell

Çarpım çarpım tablolarını öğretmek için PowerPoint’i bir araç olarak kullanın. Bu, teknolojiyi sınıfa entegre etmenin ve öğrencilerin odaklanmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Öğrenciler öğrenecek On İki Kere Tablosu görsel bir araçla.

İndir Sınıfınızda kullanmak üzere On İki Kere Çarpım Tablosu için PowerPoint şablonu.