Skip to content

Microsoft, Xbox One Konsollarının Durdurulmasını Onayladı

28 de Eylül de 2022

Resmi: Microsoft, daha fazla X Serisi ve S Serisi modeli üretmeye odaklanmak için Xbox One konsollarının üretimini gerçekten durdurdu. The Verge’e verilen bir açıklamada Microsoft, Xbox One’ın üretiminin 2020’nin sonunda sessizce durdurulduğunu itiraf etti – bu, X Serisi ve S Serisi’nin ilk piyasaya sürüldüğü zaman ile ilgili. Bu karar muhtemelen yeni konsollar için beklenen talebe ayak uydurmak için yeterli alan sağlamak için verildi.

Xbox Series S şu anda birkaç çevrimiçi perakendeciden satın alınabildiğinden, işe yaramış gibi görünen bir strateji. X Serisini bulmak hala oldukça zor olsa da. PlayStation 5 de zor bulunuyor ve Bloomberg’e göre, kıtlığa yanıt daha fazla PlayStation 4 üretmek oldu.

Nickelodeon All-Star Brawl özel sürüm Xbox Series X

Perakendeciler, geçen yıl boyunca ek stok gelmeden kalan Xbox One konsollarını yavaş yavaş sattılar. Bu, yepyeni bir Xbox One bulmayı zorlaştırsa da, çeşitli kullanılmış ve yenilenmiş modeller hala hazır, ancak maliyeti 299$’lık Xbox Series S’den sadece biraz daha düşük veya bazı durumlarda çok daha yüksek. Xbox One’ın bu noktada üretime geri dönmesi pek olası değil, bu nedenle gerçekten bir tane istiyorsanız, büyük olasılıkla kullanılmış veya yenilenmiş modeli.