Skip to content

Microsoft’un iPad İzleme Dörtgeni Desteği Neden Büyük Bir Fırsattır?

16 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Microsoft Office artık iPad izleme dörtgeni özelliklerinin tamamını desteklemektedir.
  • Magic Keyboard ve Trackpad, iPad’inizi gerçekten bir MacBook Lite’a dönüştürüyor.
  • İPad’de klavye ve fare desteğine alıştıktan sonra, bir daha asla geri dönmek istemeyebilirsiniz.
Apple Inc
İzleme paneli, iPad’in yıllardır başına gelen en heyecan verici ve en önemli şeydir. Ve şimdi Microsoft, iOS Ofisine tam izleme paneli desteği ekleyerek iPad’i toplam dizüstü bilgisayar değişimine doğru bir adım daha taşıyor. Trackpad özellikli Magic Keyboard, Apple’ın tabletini inanılmaz bir dizüstü bilgisayar alternatifine dönüştürür. Ulysses uygulamasının kurucusu Max Seelemann, Lifewire’a verdiği demeçte, tüm uygulamalar izleme dörtgeniyle çalışır, ancak uygulamalar tam avantaj sağlamak için yeniden tasarlandığında her şey daha iyi çalışır. doğrudan mesaj yoluyla. “Ulysses’in tek amacı üretkenlik, bu nedenle bu bizim için gerekli bir özellik.”

Trackpad Desteği Nedir?

Apple, iOS 13’ün ömrünün yarısında, iPad’e (ve şaşırtıcı bir şekilde iPhone’a) fareler ve izleme dörtgenleri için tam destek ekledi. Tek yapmanız gereken herhangi bir USB veya Bluetooth fareyi / izleme dörtgenini bağlamaktır ve ekranda küçük bir daire görünecektir. Bu daire, Mac / PC fare işaretçisi ile sanal parmak arasında bir tür çaprazdır. Tıpkı bir Mac’te olduğu gibi tıklayıp sağ tıklayabilir (iki parmağınızla) ve kaydırmak için iki parmağınızı kullanabilirsiniz. Apple’ın Magic Keyboard ve Trackpad kılıfını veya Apple’s Magic Trackpad 2’yi (iMac ile birlikte gelen) kullanıyorsanız, uygulamalar arasında geçiş yapmak için iki, üç ve dört parmak hareketlerini de kullanabilirsiniz. iPad’in yuvası ve daha fazlası.

Kısacası, izleme paneli desteği kapsamlıdır ve isterseniz ekrana dokunmanın yerini tamamen alabilir. İPad Pro veya Air’i Trackpad kılıflı (mıknatıslarla sabitlendiği yer) Magic Keyboard’a yerleştirirseniz, tıpkı bir MacBook gibi davranır. İlk kaydırmadan bile bu kadar doğal görünmesi neredeyse tuhaf. İzleme paneli herhangi bir uygulamayla çalışır, ancak yazılım geliştiricileri özel destek ekleyebilir. Örneğin, izleme dörtgeni blobu farklı şekillere dönüşebilir. Bir çizim uygulamasında bir kalem haline gelebilir ve siz yaklaştıkça simgelere ve düğmelere takılabilir, bu da tıklamayı kolaylaştırır (iOS fare işaretçisi, masaüstü işaretçilerinden doğal olarak daha az doğrudur çünkü iOS daha kalın parmak uçları için üretilmiştir). Microsoft Office bunun için tam destek sunacaktır. Microsoft Bill Doll bir blog gönderisinde “Parmağınızı Magic Keyboard’un yerleşik izleme dörtgeninde hareket ettirirken,” işaret ettiğiniz içeriğe bağlı olarak imleç ihtiyacınız olan araca dönüşüyor. ” Örneğin, bir görüntüyü yeniden boyutlandırırken işaretçi bir çift oka dönüşecektir.

İPad'de Powerpoint

Microsoft
Bunlar iyilikler, ancak pek gerekli değil. Bununla birlikte, bir ekleme, iPad’i kullanma şeklinizde büyük bir fark yaratır: bağlamsal menüler.

Sağ tık

Sağ tıklama, masaüstü bilgisayar kullanmanın temel bir parçasıdır. Çeşitli seçenekler içeren bağlamsal bir menü elde etmek için sağ tıklarsınız (bir Mac’te kontrol tuşuyla tıklayın veya iki parmağınızla dokunun / tıklayın). İPad her zaman fazladan seçenekleri ortaya çıkarabilen (ve hala yapabilen) uzun bir basışa sahipti, ancak sorun tam da adında: uzun. Sağ tıklama anında gerçekleşir ve artık tüm iOS’ta kullanılabilir. “Klavye ve izleme dörtgenine sahip iPad tamamen yeni bir deneyim ve çok daha üretken.” Bir seçenekler menüsü görüntülemek için kilit ekranındaki bildirimleri sağ tıklayabilirsiniz, ana ekranında iPad’in yuvasındaki bir simgeye sağ tıklayabilirsiniz. Uygulamalarda, sağ tıklamalar menüleri açabilir. Örneğin Ulysses’te, bir kelimeye veya kelimeye sağ tıklamak, yazım denetimi seçenekleriyle birlikte tanıdık siyah balon menüsünü getirir. Görüntü düzenleme uygulaması Pixelmator Photo, paylaşma, içe aktarma ve kopyalamaya hızlı erişim sağlamak için bağlamsal bir menü kullanır. Buradaki fark, anlık olmasıdır. Ve bir arayüz öğesine sağ tıklarsanız, uygun, masaüstü tarzı bir menü elde edersiniz. Bu, iPad kullanımını çok daha hızlı (ve daha güçlü) hale getirir.

Numbers kullanarak iPad ve İzleme Dörtgeni

Apple Inc
İPad hala bir dizüstü bilgisayar yerine geçmez ve olması amaçlanmamıştır. Sonuçta, bir MacBook satın alabilecekken neden MacBook’u kopyalayasınız? Ancak, özellikle masaüstü PC paradigmasını kullanarak büyümeyen yeni kullanıcılar için bir dizüstü bilgisayar alternatifi olmaktan çok daha fazlasıdır. Artık Excel elektronik tablolarınızı düzenlemek için bir fare kullanabildiğinize göre, en gri takım elbiseler bile onu sevmeyi öğrenebilir.