Skip to content

Midland LXT500VP3 İncelemesi

18 de Aralık de 2022

Midland LXT500VP3

Ne Seviyoruz

 • Yararlı temel özellikler
 • Küçük ve cepte

Neyi Sevmiyoruz

 • Kötü ses kalitesi
 • güvenilmez alım
 • Yanıt vermeyen düğmeler

Midland LXT500VP3, birinci sınıf bir fiyata zayıf alım ve ses kalitesi sunar, bu da bu zor telsizleri tavsiye eder.

2.3

Midland LXT500VP3 22 Kanallı GMRS

Midland LXT500VP3

Bu makalede

Midland LXT500VP3’ü uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

Midland LXT500VP3, diğer iki yönlü telsizlere kıyasla yolun ortasında ideal bir konumu işgal ediyor gibi görünüyor. Genellikle en iyi fiyat-performans dengesi, birinci sınıf ürünlerin azalan getirileri ile daha ucuz seçeneklerin doğasında olan fedakarlıklar arasındaki bu orta noktada bulunur. Telsizlerde fiyat, özellik ve kalite ölçeği açık görünüyor. Ancak, LXT500VP3’te bulduğumuz gibi, orta sınıf bir fiyat yine de bütçe düzeyinde performans sağlayabilir.

Midland LXT500VP3

Tasarım: Cepte ama kalitesiz

Midland LXT500VP3 üç farklı renkte mevcuttur: Siyah, Siyah/Mavi ve Siyah/Yosunlu Meşe Camo. Klasik Siyah stili test ettik. Bu radyoyu yapmak için pek çok köşe kesildi ve bu, kutuyu açar açmaz ortaya çıktı. Düğmeler özellikle hayal kırıklığı yaratıyordu, çünkü dokunsal geri bildirim o kadar eksikti ki, onlara gerçekten basıp basmadığımızı anlamak zordu – bu en çok PTT (Bas Konuş) düğmesinde belirgindi. Düşük kaliteli yapının ek göstergeleri, temel plastik kemer klipsi ve gerekli pilleri tutacak kadar büyük olmadığı için açılıp kapanması zor olan ve dışa doğru şişkin olan pil bölmesidir. Herhangi bir hava koşullarına dayanıklılık iddiası, bunun yarattığı boşluk nedeniyle ciddi şekilde tehlikeye girdi.

Bu radyoyu yapmak için birçok köşe kesildi. Dayanıklılık açısından ekran plastikten yapılmıştır ve çizikleri kolayca toplayacaktır. Ses giriş/çıkış bağlantı noktaları, öğeleri dışarıda tutmak için yeterli bir iş çıkarıyor gibi görünen, sızdırmaz bir lastik kapakla kaplıdır, ancak dayanıklı görünmüyor ve yıllarca sık kullanıma dayanmasını beklemiyoruz. Ayrıca, bir kulaklığın dahil olmadığına dikkat etmek önemlidir. Radyo, ekranın altındaki orta düğmeye basılarak açılır. Bu iyi çalışıyor ve LXT500VP3’teki düğmelerin çalışması çok yumuşak ve tatmin edici olmasaydı sorun olmazdı. Ancak yine de diğer radyoların açma/kapama anahtarı ve ses kontrolü olarak kullandığı daha standart kadrandan daha düşük görünüyor. Olumlu bir not olarak, LXT500VP3 elde tutulacak kadar rahattır. Ayrıca cebinizde kolayca taşıyabilmeniz için hafif ve çok küçüktür. Kemer klipsi bu kadar düşük kalitede olduğu için bu iyi.

Midland LXT500VP3

Kurulum Süreci: Hayal kırıklığı içinde bir egzersiz

Testlerimizde, Midland LXT500VP3’ü kurmak sinir bozucu bir deneyimdi. Pil kapağını açmak çok zordu, bu sorun kafa karıştırıcı talimatlarla daha da arttı – telsizin tabanını kendinizden uzağa doğrultmanız, her iki başparmağınızla arka panelin üstüne aşağı doğru bastırmanız ve bölme kapağını kaydırmanız gerekir. senden uzak. Ayrıca, daha sonra pil kapağını değiştirmek için bir miktar güç gerektirdi ve piller oraya girdikten sonra hafifçe dışarı doğru şişti.

Biraz engebeli arazi bile ses kalitesi üzerinde aşırı bir etkiye sahiptir. Neyse ki, birlikte verilen şarj edilebilir pil takımını kullandığınız ve sahada değiştirmeniz gerekmediği sürece pil değişimi oldukça nadirdir. Telsizi birlikte verilen şarj yuvasına takın ve yerine oturana kadar aşağı bastırın, radyo çalışmaya başlayacaktır. Şarj yuvasındaki bir LED, şarjın devam ettiğini kırmızı bir ışıkla gösterir (yine de şaşırtıcı bir şekilde, radyo tamamen şarj olduğunda asla renk değiştirmez). İlk şarj işlemi 24 saat sürdü ve sonraki şarj, boştan 12 saat sürdü.

Ekran: Yapması gerekeni yapar (daha fazlasını değil)

LXT500VP3’ün siyah beyaz ekranı çok minimalisttir, ancak işi yapar ve parlak güneş ışığında makul bir şekilde görüntülenebilir. Kanalları değiştirmek ve çeşitli ayarları yapmak için yeterlidir, ancak hiçbir şekilde istisnai değildir.

Performans: Önemli olduğu yerde hamstrung

Bu radyo test sırasında hayal kırıklığı yarattı; biraz engebeli arazi bile ses kalitesi üzerinde aşırı bir etkiye sahipti. Engelsiz bir doğrudan hattınız varsa, reklamı yapılan 22 millik mesafeye ulaşabilirsiniz. Ancak, açık denizde olmadıkça veya bir dağın zirvesinde durup başka bir dağ zirvesinde başka biriyle konuşmadıkça, menzilin gerçekleşmesi pek olası değildir. Girişim ve engelleme sorunu, çok pahalı modeller de dahil olmak üzere tüm iki yönlü telsizler arasında paylaşılır. Bununla birlikte, LXT500VP3, bir tüketici telsizi için bile özellikle düşük performans gösterir. Testlerimizde, orta derecede yoğun bir ormanın içinden ve yoldaki bazı yapılarla iletişim kurabildi, ancak arada küçük bir tepe bile olsa sinyal hemen kesildi.

Midland LXT500VP3

Pil Ömrü: Ne kadar kaldığına dair gösterge yok

LXT500VP3, pilinin tam şarjdan sonra ne kadar dayanması gerektiğinin reklamını yapmaz. Bu, muhtemelen ne sıklıkta kullanıldığına bağlı olarak değişecektir, ancak üzerinde bıraktığımızda yaklaşık 12 saat sürdü. Pil ömrünü uzatmak için, radyoları daha düşük bir güç ayarına ayarlayabilirsiniz, ancak alım zaten zayıf olduğundan, onları kapatabilirsiniz. Test ederken karşılaştığımız bir sorun, LXT500VP3’ün pil seviyesi düşene kadar herhangi bir pil seviyesi göstergesi vermemesidir. Neyse ki, biraz esnekliğiniz var: Piller biterse ve radyoyu kullanmaya devam etmeniz gerekirse, şarj edilebilir pil takımını normal AAA’lar ile değiştirebilirsiniz.

Temel Özellikler: Temel ama kullanışlı

LXT500VP3 ile parlak bir nokta, basit ama kullanışlı özellik setidir. 22 kanal aralığı kullanışlıdır (özellikle etkileyici değilse de) ve hangi kanalların kullanımda olduğunu kolayca bulabilmeniz için bir otomatik kanal tarayıcı içerirler.

Çok çeşitli kanallar ve özellikler, hiç iletişim kuramıyorsanız farketmez. “Sessiz çalışma” özelliği, radyolardan yayılan yüksek bip seslerinden ve diğer gürültülerden kaçınmak istiyorsanız bir artıdır ve otomatik susturma işlevi arka plan gürültüsünü azaltmak için iyi bir iş çıkarır. Ek olarak, aramaya çalıştığınız kişinin mesajınızı almaya hazır olduğundan emin olmak için arama uyarıları gönderebilirsiniz ve tuş takımı kilidi, radyo cebinizde, çantanızda veya kemerinize takılıyken yanlışlıkla ayarları değiştirmenizi önler.

Fiyat: Çok az için çok fazla

LXT500VP3, bir çift için 40 ABD doları fiyatla satılıyor. Kağıt üzerinde bu, özelliklerden, mevcut kanallardan ve aralıktan çok fazla ödün vermek istemeyenler için iyi bir bütçe seçeneği olmalıdır. Bununla birlikte, Arcshell AR-5 gibi daha ucuz radyoların maliyetinin çok altında daha iyi ses kalitesi ve menzil sunduğunu bulduk. Midland GXT1000VP4, yalnızca 30$ daha fazla özelliklerle doludur ve çok daha iyi performans gösterir. LXT500VP3’ün fiyatı hala rekabet edemeyecek kadar yüksek.

Rekabet: Daha iyi seçenekler bol

LXT500VP3, diğer telsizlerle karşılaştırılamaz. Bir yandan mükemmel ses kalitesi ve performansı ile çok daha ucuz Arcshell AR-5’e sahipsiniz. LXT500VP3, tarama, SOS alarmı ve daha geniş kanal seçimi gibi yalnızca birkaç avantaj sunar. Ses kalitesi açısından eşit olsaydı, o zaman LXT500VP3 için bir tartışma yapılabilirdi, ancak bu hayati açılardan aslında Arcshell’in çok gerisinde olduğundan, LXT500VP3’ü Arcshell’e tavsiye etmek zor. Bu ekstra kanallara ve özelliklere gerçekten ihtiyacınız varsa, bunun yerine Midland GXT1000VP4’ü öneririz. Bu radyonun harika ses kalitesi ve performansı ve burada listelenemeyecek kadar çok özelliği var. Ayrıca daha iyi yapılmış ve görünüşte çok daha profesyonel. LXT500VP3’ün diğer telsizlere göre tek gerçek avantajı küçük, cepte taşınabilir profilidir.


Nihai Karar

İyi bir satın alma değil; daha iyi performans gösteren daha ucuz telsizler bulabilirsiniz. Midland LXT500VP3’ün hayal kırıklığı yaratan ses kalitesi ve performansı en büyük dezavantajlarıdır. Çok çeşitli kanallar ve özellikler, hiç iletişim kuramıyorsanız farketmez.

Özellikler

 • Ürün adı

  LXT500VP3 22 Kanallı GMRS

 • Ürün markası

  orta bölge

 • Fiyat

  $39.99

 • Ürün Boyutları

  2x1x6 inç

 • Menzil

  24 Mil

 • Pil

  NiMH şarj edilebilir pil paketi veya 4 x AAA pil

 • Mevcut Kanallar

  22

 • Garanti

  3 yıl