Skip to content

Minecraft Hayvanlar Açıklaması: Atlar, Eşekler ve Katırlar

22 de Mayıs de 2021

Örneğin Minecraft’ta ocelotlar ve kurtlar gibi evcilleştirilebilir birçok çete var. Bugün atlar, eşekler ve katırlar hakkında konuşacağız. Tüm bu farklı hayvan türleri hakkında konuşacağımız mantık, üreme doğasını açıklamak için tüm bu hayvanları denkleme getirmemiz gerektiğidir.

Güvenilir Atınızı Nerede Bulunur?

Atlar ve eşekler iki farklı biyomda, savanlarda ve ovalarda bulunacaktır. Bununla birlikte, katırlar doğal olarak bulunamaz ve doğrudan oyuncu tarafından yetiştirilmeleri gerekir. Oyunda doğal olarak bir ‘ölümsüz’ ve bir ‘iskelet at’ bulmaya çalışıyorsanız, bir takım sıkıntılar da yaşayacaksınız. Bu atlar, yalnızca çeşitli oyun içi komutlar kullanılarak oyuna dahil edilebilir. Bir ölümsüz veya iskelet atı doğurmak için gerekli komutlar aşağıdaki gibidir.

  • Bir evcilleşmemiş iskelet atı kullanım: / summon EntityHorse ~ 0 ~ 1 ~ 0 {Tür: 4}
  • Bir evcilleştirilmiş iskelet atı kullanım: / summon EntityHorse ~ 0 ~ 1 ~ 0 {Tür: 4, Tame: 1}
  • Bir evcilleşmemiş ölümsüz at kullanım: / summon EntityHorse ~ 0 ~ 1 ~ 0 {Tür: 3}
  • Bir evcilleştirilmiş ölümsüz at kullanım: / summon EntityHorse ~ 0 ~ 1 ~ 0 {Tür: 3, Tame: 1}

Atınızı Ehlileştirmek

MInecraft ekran görüntüsü

Minecraft Horse “Etkileşimli Menü”.

Atlar, eşekler ve katırlar genellikle pasif yaratıklardır, bu yüzden birine ilk kez yaklaşırken korkmayın! İskelet ve ölümsüz atlar dışında, tamamen yetişkin olduklarında hepsi evcilleştirilebilir. İskelet bir at veya ölümsüz bir at istiyorsanız, yukarıdaki komutların evcilleştirilmiş versiyonlarını yapmanız gerekir. Bir atı, katırını veya eşeği evcilleştirmek oldukça acı verici olabilir ve bazen bunu doğru yapmadığınızı hissedecektir. Bir atı evcilleştirmek, atın üzerinde birden çok kez oturmak kadar basittir. At seni birkaç kez atacak, ama yakında evcilleşecek. At evcilleştirildikten sonra binmek istersiniz, değil mi? Bunu eyer olmadan yapamazsınız! At, katır veya eşek, oyuncunun seçtiği herhangi bir yöne eyersiz gitmeyecektir. Atınıza oturarak ve envanterinizi açarak ve ‘eyer yuvasına’ bir eyer koyarak atınıza bir eyer verebilirsiniz. Ata binmeden bir eyer vermek isterseniz, çömelmekten çekinmeyin ve ‘kullan’ düğmesine basın.

Hayvanlarınızı Beslemek

MInecraft ekran görüntüsü

Minecraft “Atınızı Ne Beslemelisiniz”.

Dijital bir evcil hayvanınız olduğunda, onları beslemek isteyebilirsiniz! Bir hayvan yemi beslemek, sağlıklarını iyileştirmek (eğer zarar görmüşlerse), onları daha hızlı yetişkinler haline getirmek veya üremelerini sağlamak gibi çeşitli durumlarda size yardımcı olabilir! Bir at, katır veya eşeğe şeker beslerseniz, yarım kalbi iyileştirirler. Şeker aynı zamanda tam bir yetişkin haline gelme hızını 30 saniye kadar hızlandıracaktır. Buğday, atı 1 kalp iyileştirecek ve hayvanın büyümesini 20 saniye hızlandıracak. Bir elma, atı bir buçuk kalp iyileştirecek ve bir dakika boyunca büyümesini hızlandıracaktır. Altın bir havuç atı 2 kalp iyileştirecek ve bir dakika boyunca büyümesini hızlandıracaktır. Altın bir elma atı 5 kalp iyileştirecek ve büyümesini dört dakika hızlandıracaktır. Bir ata saman balyası beslemek, atı toplam 10 kalp iyileştirecek ve büyümesini üç dakika hızlandıracaktır.

Tüm Atlar Farklıdır

Suyun üzerindeki sütunlardaki atların MInecraft ekran görüntüsü

Minecraft “Tüm Atlar Farklıdır”.

Bir at seçerken akılda tutulması gereken üç şey vardır: Sağlık, maksimum hız ve atlama yüksekliği. Her hayvanın kendine özgü istatistikleri vardır. Bazı atların maksimum sağlığı 15 ila 30 kalp arasındadır (Bulunan genel ortalama genellikle 22,5 kalptir). Bazı atların atlama kuvveti 1.5 ila 5.5 blok arasında değişir. Genel olarak, atlama yüksekliğinin yaklaşık 3.5 blok yüksekliğinde olduğu bulunur. Bazı atların maksimum hızı, oyuncunun yürüme hızından% 25 ila% 337,5 daha hızlıdır. Ata binerken, deneyim çubuğunuzun boş bir çubukla değiştirildiğini göreceksiniz. Atlamak için kullandığınız düğmeyi basılı tutmak, zıplamanızı şarj etmenizi sağlayacaktır. Zıplamanızı ne kadar çok şarj ederseniz ve düğmeyi çubuğun sonuna doğru bıraktığınızda daha iyi zamanlama yaparsanız, daha yükseğe zıplama olasılığınız artar. Atların büyük bir dezavantajı, iki blok veya daha fazla derinlikteki herhangi bir suyun içinden geçerken meydana gelir. Atlar için çok derin olan suyun içinden geçmek sizi hayvandan atacak ve hayvanı karaya geri getirmeyi zorlaştıracaktır. Atınızı sürerken, kesinlikle gerekmedikçe atınızı sudan uzaklaştırın!

Üreme

Doğru rengi elde etmeye çalışırken atları yetiştirmek zor görünebilir. Ehlileştirilmiş bir atı veya eşeği altın bir elma veya altın bir havuçla besleyecekseniz, onların aşk modunu etkinleştireceksiniz. Hayvanlarınızı nasıl yetiştirdiğinize bağlı olarak, sahip olacağınız yavruların türünü belirleyecektir. İki at yetiştirmek, bir at tayı üretmenize izin verecektir. Atın dokuz katından sekizi ebeveynleriyle aynı renkte saça sahip olacaktır, ancak şanslı olabilir ve farklı bir renge sahip olabilirsiniz! Bir eşek ve başka bir eşeğin yetiştirilmesi, bir eşek tayı üretecektir. Bir katır üretmek istiyorsanız, bir at ve bir eşek yetiştirmeniz gerekecektir.

At Zırhı Açıklandı!

Zırhlı atların MInecraft ekran görüntüsü

Minecraft At Zırhı.

Zırh, atlara oyuncuların saldırılarından ve çetelerden korunmalarını sağlamak için kullanılır. İnsanlar için zırh gibi, demir, altın ve elmastan birçok farklı çeşidi vardır. Demir zırh 5 savunma puanı, altın zırh 7 savunma puanı ve elmas zırh 11 savunma puanı verir. Bu çeşitli zırhlar sadece bulunabilir, yaratılamaz. Bu zırhlar, dünya üstü, nether ve end dahil olmak üzere Minecraft dünyasındaki birçok zindan sandığında bulunabilir.

Atlamayı Durdurun!

at üzerinde bir Minecrafter'ın ekran görüntüsü

Minecraft Atında.

Etrafta dolaşmayı bırakın ve size verilen yeni bilgilerle mümkün olan en kısa sürede kendi atlarınızı bulmaya, evcilleştirmeye ve yetiştirmeye başlayın! Şanslı olabilir ve mükemmel atınızı bulabilirsiniz!