Skip to content

Minecraft’ın Savaşması Gereken En Zor Çeteler?

11 de Mayıs de 2021

Minecraft’ın çeşitli çetelerinden bazıları bir kemik seçmek çok kolay görünebilir, ancak işin özü söz konusu olduğunda, ayakta durmaları için sadece sekiz bacağı olabilir. Burada, karşı karşıya gelmeniz gereken en yoğun çetelerin bazılarını göstereceğiz (patronlar hariç) ve size birkaç ipucu verebiliriz, böylece bir sonraki karşılaşmanız biraz daha az tehdit edici olabilir! Silahlarınızı, biraz yiyecek ve zırhınızı alın çünkü bu kesinlikle bir parçası olmak isteyeceğiniz bir dövüş olacak!

Blazes!

Bu çetenin ateşe eşdeğer öfkeli bir kişiliği var. Alevler Nether Fortresses’teki yumurtlayanların yakınında bulunur ve menzil içinde bir kez oyuncuya hemen düşman olur. Alevler, oyuncuya saldırırken daha yükseğe uçacak uçan bir çetedir. Oyuncuya saldırmak için Blazes, anında büyük miktarlarda hasar verme girişimiyle ateş topları atacak. Blazes’in attığı ateş topları, çarpma anında herhangi bir bloğa ateş alacaktır. Bir Blaze’i alt etmenin en iyi yolu, Fire Resistance Potion’un yardımıdır. Size saldırmadıklarında, yere daha yakın oldukları ve uçmadıkları için Blaz’lara saldırmaya çalışın.

Örümcek Jokeyler!

Minecraft Örümcek Jokey

Bir örümcek ve bir iskeleti geçtiğinizde ne elde edersiniz? Müthiş bir kavga. Örümcek Jokey ‘çetesinin’ üç farklı çeşidi vardır. Biri normal bir Örümcek’e binen normal bir İskelet, ikincisi bir Mağara Örümcekine binen normal bir İskelet ve üçüncüsü normal bir Örümcek’e binen bir Wither İskeleti. Her varyant farklı bir dövüş gibi görünme eğilimindedir, ancak ilk önce hangi güruhu öldürdüğünüze bağlı olarak öncelikle ‘zordur’. Önce İskeleti öldürürseniz, genellikle uzun vadede dövüş daha kolaydır. İskelet Örümcek’e sıkışıp kaldığı için hareketleri seçen Örümcek’tir. Her ikisi de ayrı varlıklardır, bu nedenle hangisini ilk önce öldürürseniz, dövüşün daha sonra nasıl olacağını belirler. Öncelikle İskeleti öldürmeye odaklanın ve ardından kombinasyondan bağımsız olarak Örümcek’i öldürün.

Şarjlı Sürüngenler!

Minecraft Charged Creeper

Charged Creepers’ın şok edici bir kişiliği var. Yıldırım çarptıktan sonra bir Creeper yüklenir. Bir Creeper yüklendiğinde, patlamaları öncekinden iki kat daha şiddetlidir. Bir Charged Creeper’ı öldürmenin yolu, normal bir Creeper’ı öldürmekle neredeyse aynı olsa da, bu varyant, galipse çok daha kötü bir sonuca sahip olduğu için kesimi yapar. Bir Charged Creeper’ın konumuna karşı dikkatli olun, çünkü tam sağlığınızda olsanız bile yanlış zamanda gizlice girerseniz sizi bir saldırıda tam anlamıyla öldürebilirler.

Endermen!

Minecraft Enderman

Taylor Harris
Endermen, oyuncu başlatmadıkça doğrudan saldırmayacak uzun bir çetedir. Endermen hem dünya üzerinde hem de The End’de doğal olarak ortaya çıkar. Bir oyuncu, bir Enderman ile birçok şekilde savaş başlatabilir. Bir yol doğrudan Enderman’a bakmaktır. Bir Enderman’a bakarken yakalanırsanız, derhal oyuncuyu takip etmeye çalışacaktır. Enderman epeyce kalp vurdu ve ışınlanırlar. Işınlanan bir çete, söz konusu çetenin nerede olduğu konusunda konsantrasyonunu kaybetmeyi çok kolaylaştırır. Düşmana odaklanın ve hızlı ve hızlı bir şekilde olabildiğince fazla hasar verin. Enderman’ı olabildiğince kısa hale getirin. Kalabalık etrafta çok fazla ışınlanıyorsa, onun izini kaybedebilirsiniz, bu yüzden her zaman tetikte olun.

Sonuç olarak!

Minecraft Çeteleri

Minecraft’ta birçok çete var ve bu çeşitli çeteler, bir veya iki dövüşte değerlerini kanıtlama eğiliminde. Yeterli odaklanma ve pratikle, yolunuza çıkan herhangi bir çeteyi alt edebilmeli ve ödülleri alabilmelisiniz. Ancak, bir mafya dövüşten önce hafife alınırsa, kendinizi yeniden doğarken bulabilirsiniz.