Skip to content

Mobil Web Sitesi Oluşturmanıza Yardımcı Olacak 9 Ücretsiz Araç

7 de Mayıs de 2021

Web sitenizin bir mobil sürümünü oluşturmak, gerçekleştirilmesi son derece zor bir iş gibi görünebilir. Ancak, gerçekte bunun böyle olması gerekmez. Bugün, birkaç dakika içinde mobil Web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olacak hazır araçlara sahipsiniz. Bu araçların çoğu cüzi bir ücret karşılığında mevcut olsa da, tamamen ücretsiz olarak kullanılabilenler de vardır. Yine de diğerleri size ücretsiz bir temel pakete gitme seçeneği sunar. Bu yazıda, mobil Web sitenizi alfabetik sırayla oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi 9 ücretsiz aracı sunuyoruz.

Google Mobil Optimize Edici

pictafolio / Vetta / Getty Images
Google Mobil Optimize Edici, normal Web Sitenizi mümkün olan en hızlı zamanda bir mobil Web Sitesine dönüştürür. Burada sağlanan bağlantı, doğrudan Web Sitesinin başlıklara, görüntülere ve diğer grafiklere sahip olmayan hafif bir sürümüne götürür. Bu hizmet, mobil Web Sitenizi tamamen özelleştirilemez hale getirse de, yine de bir kullanıcının cep telefonunda görüntülemeye çok uygundur.

iWebKit

İwebkit ekran görüntüsü

iWebKit, iPhone ve iPod touch için kendi temel uygulamanızı geliştirmeniz için size çok basit bir çerçeve sunar. Biraz HTML çalışma bilginiz olsa bile, bu araç sizin tarafınızdan etkili bir şekilde kullanılabilir. Ancak, bu yayında bahsedilen diğer mobil Web sitesi oluşturma araçlarından bazıları kadar kullanıcı dostu değildir. Bu araçla çalışmaya başlamadan önce kullanım kılavuzunu okumanız ve aynı şeyi tam olarak anlamanız gerekecektir. Her durumda, bu gerekli tüm talimatları sunduğu ve aynı zamanda ücretsiz olarak temin edilebildiği için yeni başlayanlar için uygundur.

Mippin

Mippin

Mippin, Web Sitenizin mobil bir sürümünü oluşturmanıza yardımcı olacak bir başka kullanışlı ve ücretsiz araçtır. Bu, RSS destekli bir sitede çalışmak için en uygunudur. 2.000’den fazla cep telefonu ile uyumlu olacak şekilde manipüle edilebilir ve aynı zamanda hızlı sonuçlar verir. Mippin’in size sunduğu en büyük avantaj, ücretsiz bir temel analiz raporu vermesi ve ayrıca mobil reklamcılık yoluyla daha fazla gelir elde etmenizi sağlamasıdır.

Mobify

Mobify

Mobify, ücretsiz bir model üzerinde çalışır ve size kullanıcı dostu ve sezgisel bir GUI veya grafik kullanıcı arayüzü sunar. Bu araç, Web sitenizi birkaç dakika içinde oluşturmanıza yardımcı olur. Daha da iyisi, Mobify, özellikle mobil Web’de çalışan e-mağazalar için daha hızlı ve daha verimli çalışmak üzere tasarlanmış kendi Mobil Ticaret platformunu içerir. Temel paket size ücretsiz olarak sunulur ve mobil alan adınızı değiştirmek için size yeterli kapsam sunar. Ücretli paket oldukça yüksek fiyatlı olsa da, ücretsiz pakete göre size birkaç avantaj daha sunar.

MobilePress

MobilePress

MobilePress, WordPress destekli Web sitenizin mobil sürümünü kolaylıkla oluşturmanıza yardımcı olan güzel bir WordPress eklentisidir. Bu ücretsiz, kullanışlı eklenti ile çalışmak kolaydır ve size verilen görevi çok az zaman ve çaba harcayarak tamamlar.

Mippin ile Harekete Geçin

Mippin

Mobilize by Mippin, WordPress Web sitenizin içeriğini mobil cihazlarda zahmetsizce görüntüleyen bir başka ücretsiz ve kullanışlı WordPress eklentisidir. Bu eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra, sitenize mobil cihazlarından erişen ziyaretçileri otomatik olarak Web Sitenizin mobil sürümüne yönlendirecektir. Sadece bu değil, tüm fotoğraflarınız bir cep telefonunun boyutlarına ve 3GP formatına dönüştürülen videolara sığacak şekilde otomatik olarak ölçeklenecek.

Winksite

Winksite

Winksite, W3C mobileOK ve .mobi standartlarını destekler ve en iyi, sosyal ağ ve etkileşim yoluyla Web Sitesi tanıtımına odaklanan mobil Web Sitelerinde çalışır. Bu araç, mobil kullanıcılarla anında bağlantı kurabileceğiniz ve iletişim halinde kalabileceğiniz sohbet, anketler ve forumlar gibi çeşitli seçenekler sunar. Sadece bu değil, aynı zamanda forumlarınıza katılmalarını talep ederek ziyaretçilerin ilgisini çekebilirsiniz; bilgilerinizi arkadaşları arasında paylaşmak ve hatta forumunuza daha fazla kullanıcı tanıtmak.

Wirenode

Wirenode

Wirenode, Nokia, Ford ve benzeri birçok önde gelen kuruluş tarafından kendi Web Sitelerinin mobil versiyonlarını geliştirmek için kullanılan bir araçtır. Şirket, bir mobil site kurmak için kullanabileceğiniz kullanıcı dostu bir düzenleyiciden oluşan ücretsiz bir plan sunuyor. Bu araç ayrıca size 3 adede kadar mobil Web sitesi için ücretsiz barındırma sunar ve size analiz raporları, istatistikler ve daha fazlasını sunar. Bu aracın ücretli sürümü Wirenode reklamları içermez.

Zinadoo

Zinadoo

Zinadoo, mobil Web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olacak mükemmel bir araçtır. Size hem Web hem de mobil pencere öğelerinin yanı sıra Web Sitenizi hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak tanıtmak için etkili bir şekilde kullanabileceğiniz metin ve e-posta hizmetlerini sunar. Ne daha iyi; bu araç, Web sitenize Google anahtar sözcükleri ve etiketleri atamanıza ve ayrıca Zinadoo’nun kendi Mobil Video hizmetini kullanarak video yüklemenize olanak tanır. Ek olarak, Zinadoo’nun çevrimiçi iş rehberine ve favori mobil Web sitelerini etiketlemek ve paylaşmak için bir Web 2.0 hizmeti olan Mobiseer’a tam erişim elde edersiniz.