Skip to content

Mobil Yazıcı Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

21 de Mayıs de 2021

Mobil yazıcılar, talep üzerine her yerde baskı yapmanıza olanak tanıyan nihai mobil ofisin bir parçasıdır. İşte mobil iş ihtiyaçlarınız için bir yazıcı seçme hakkında bilmeniz gerekenler.

Kim Mobil Yazıcıya İhtiyaç Duyar

Mobil yazıcılar, seyahat ederken müşterilerle paylaşmak için belgeleri gözden geçirmesi gerekebilecek iş seyahatinde olanlar için idealdir. Birçok mobil yazıcı kendi kendine güç sağladığından veya alternatif güç kaynaklarına sahip olduğundan, mobil yazıcılar sahada çalışan ve hareket halindeyken sözleşmeler veya makbuzlar gibi belgeleri yazdırması gereken herkes için çok uygundur – örneğin, satış görevlileri, mimarlar, ve saha servis teknisyenleri. Kompakt, taşınabilir fotoğraf yazıcıları gibi özel mobil yazıcılar, fotoğrafçıların ve görüntülerle çalışan diğer kişilerin çalışmalarını talep üzerine dağıtmalarına olanak tanır.

Mobil Yazıcıların Faydaları

Birçok otel ve siber kafe, misafir kullanımı için paylaşılan yazıcılar sunsa da (genellikle bir ücret karşılığında), kendi mobil yazıcınızı kullanmak, genellikle hareket halindeyken yazdırmanız gerekiyorsa uzun vadede daha uygun maliyetli olabilir; ayrıca, sık seyahat eden bir kişinin deneyiminin de gösterdiği gibi, otel yazıcılarını kullanmak sınırlayıcı ve sinir bozucu olabilir. Bilgisayarsız baskı, bir mobil yazıcı istemenizin başka bir nedenidir: bazı taşınabilir yazıcılar, yalnızca dizüstü bilgisayarlar dışındaki cihazlardan (ör. PDA’lar, akıllı telefonlar veya kameralar) veya doğrudan kompakt depolama kartlarından yazdırmanıza olanak tanır – bu, kazandığınız bir özelliktir. ortak genel yazıcılarda bulunma olasılığı yoktur. Son olarak, mobil yazıcıların en çekici faydası, en uzak yerlerde veya hareket halindeyken bile gerçekten her yerde yazdırmanıza izin vermeleridir. Eğer öyleyse, yazıcıyı yanınızda taşımaya hazırsınız.

Küçük boy

Günümüzün mobil yazıcıları çok taşınabilir, ancak yine de dikkate değer bir ağırlık (yaklaşık 5 pound) ekler ve el bagajında ​​veya büyük bir evrak çantasında biraz yer kaplar (ortalama boyutlar: 13 “x 7” ve 3 “yükseklik). Küçük fotoğraf yazıcıları daha da küçük – bazıları üzerine bastıkları 4×6 fotoğraf kağıdından çok daha büyük değil. Daha büyük ve daha küçük mobil yazıcılar var, ancak genellikle taşınabilirlik ile özellikler veya performans arasında bir değiş tokuş olduğunu unutmayın. Yazıcının boyutlarını taşıma çantasına göre kontrol edin yazıcının sığacağından emin olmak için onunla kullanmak isteyebilirsiniz.

Daha Yüksek Maliyet

Taşınabilir elektronikte, cihaz ne kadar küçükse, fiyat o kadar yüksek olur – ve mobil yazıcılar da bir istisna değildir. Mobil yazıcılar, masaüstü yazıcı muadillerine göre neredeyse iki kat daha pahalı olabilir ve mobil yazıcılar için mürekkep kartuşları, belirli yazıcıya bağlı olarak yaklaşık% 20 daha fazla maliyete sahip olma eğilimindedir. Yolda fazla baskı yapmazsanız veya neyi yazdıracağınız konusunda daha seçici olursanız, mobil yazıcınızın kartuşları daha uzun süre dayanabilir.

Verim

Mobil bir yazıcıdan baskı hızı ve kalitesi etkileyici olabilir. Birçok mobil yazıcı dakikada yaklaşık 5 sayfa yazdırsa da, bazıları çok daha hızlıdır (2007’de dünyanın en hızlı mobil yazıcısı olarak faturalandırılan HP OfficeJet H470, 23 ppm siyah ve 16 ppm renkli hızına sahiptir). Sayfaların yazdırılmasını bekleyemeyecek seyahat eden bir satış görevlisiyseniz, 10 ppm veya daha yüksek baskı hızı oranına sahip mobil yazıcıları arayın. Benzer şekilde, baskı çözünürlüğü genellikle Yazıcılar / Tarayıcılar kılavuzumuz tarafından önerilen 300 dpi ila 1200 dpi’den daha yüksektir. Kısacası, mobil yazıcılar profesyonel görünümlü belgeleri oldukça hızlı bir şekilde üretebilir.

Bağlantı ve Güç Seçenekleri

Bağlantı seçenekleri ve güç seçenekleri, mobil yazıcıları karşılaştırırken aranacak diğer iki ana özelliktir:

  • Dahili wi-fi ve Bluetooth birden çok aygıttan (kablosuz özellikli veya Bluetooth özellikli PDA’lar ve kameralar dahil) ve kablo karmaşası olmadan yazdırmanıza olanak tanır. Birçok mobil yazıcı da izin verir doğrudan kompakt dijital depolama kartlarından baskı (örneğin, kameralardan SD kartlar) – dizüstü bilgisayarınızı bağlamanıza veya başlatmanıza gerek kalmadan hareket halindeyken fotoğraf basmak istiyorsanız aramanız için çok kullanışlı bir özellik.
  • Mobil yazıcı güç seçenekleri AC adaptörü, dahili şarj edilebilir pil, araç adaptörü ve USB’nin kapatılmasını içerebilir. Açıkçası, kendi kendine güç sağlayan seçenekler ne kadar fazlaysa o kadar iyidir, ancak bazı adaptörler ekstra ücrete tabi olabilir.

Dikkate Alınması Gereken Diğer Önemli Özellikler

  • İşletim sistemi: Yazıcı sürücülerinin dizüstü bilgisayarınız ile uyumlu olduğundan emin olun
  • Kağıt Boyutları ve Ağırlığı: Farklı kağıt boyutlarına veya stoğa yazdırmanız gerekirse, bunların yazıcı özelliklerinde mevcut seçenekler olarak listelendiğinden emin olun.
  • Dayanıklılık: Sağlamlık, herhangi bir mobil cihazda mükemmel bir kalitedir – mobil yazıcıya şahsen bakma şansınız varsa, yapım kalitesi hakkında bir fikir edinebilirsiniz.