Skip to content

MOGG Dosyası Nedir?

16 de Mayıs de 2021

MOGG dosya uzantısına sahip bir dosya, Rock Band, Guitar Hero ve muhtemelen diğer bazı video oyunları tarafından kullanılan bir Multitrack Ogg dosyasıdır. Bu dosyalar, her biri ayrı ayrı veya diğerleriyle birlikte çalınabilecek şekilde depolanan OGG ses dosyalarını içerir. Her OGG dosyası, aynı oynatma akışına bağlı kalmamaları için ayrı bir parçada saklanır. Çoğu MOGG dosyası müzik dosyasıdır, ancak bazıları bunun yerine MedCalc Data dosyaları olabilir.

MOGG Dosyası Nasıl Açılır

MOGG dosyalarını Audacity kullanarak bir bilgisayarda ücretsiz olarak oynatabilirsiniz. Avid Pro Tools yazılımı, Steinberg Nuendo ve REAPER’da da desteklenirler. Dosyayı Audacity’de açarsanız, ses verilerini yeni bir biçimde kaydetme seçeneğiniz olur. Daha fazla bilgi için dönüştürme ile ilgili aşağıdaki bölüme bakın. OGG dosyaları, MOGG dosyalarından çok daha kullanışlıdır. OGG dosyalarını oynatmanıza izin veren çeşitli uygulamalara buradan bakın: OGG Dosyası Nedir? MedCalc istatistiksel programı ile kullanılan MOGG dosyaları muhtemelen yazılım tarafından manuel olarak açılamaz, bunun yerine programın çalışması gereken normal veri dosyalarıdır. Başka bir deyişle, MedCalc’in gerektiği gibi kullanabilmesi için muhtemelen programın kurulum klasöründe depolanırlar, ancak program içinde dosyayı içe aktarmanıza izin verecek bir menü muhtemelen yoktur.

MOGG Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Bir Multitrack Ogg dosyası, Audacity kullanılarak başka bir ses biçimine dönüştürülebilir. Program, MOGG’yi WAV, OGG, MP3, FLAC, WMA ve diğer bazı yaygın ses formatlarına aktarmayı destekler. Audacity ile, tüm dosyayı veya yalnızca tek bir akışı dışa aktarmayı seçebilirsiniz. Sadece dönüştürmek bir bölümünde, önce sesi seçin ve ardından Dosya > Seçili Sesi Dışa Aktar çıktı formatı seçmek için menü seçeneği. OggSplit +, bir MOGG dosyasını oluşturduğu farklı OGG dosyalarına bölebilmesi gereken taşınabilir ve ücretsiz bir araçtır. OggSplit + programını arşivden çıkarmak için ücretsiz 7-Zip gibi bir dosya çıkarma programına ihtiyacınız olacak, ardından MOGG dosyasını üzerine sürükleyebilirsiniz. OggSplit + .exe kullanmak için. MedCalc Data dosyası olan bir MOGG dosyasını başka bir dosya biçimine dönüştürmek istemeniz için iyi bir neden düşünemiyoruz. Bu programda oynadığı rol düşünüldüğünde, üzerinde yapılan herhangi bir dönüştürme muhtemelen dosyayı işe yaramaz hale getirecektir.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Bu programlardan hiçbiri dosyanızı açamazsa, dosya uzantısını doğru okuduğunuzdan emin olun. Soneki yanlış okuyor ve dosyanızın gerçekten tamamen farklı olduğunda MOGG dosyalarıyla aynı biçime ait olduğunu düşünmeniz mümkündür. Örneğin, MGO (MacGourmet Recipe) dosyaları gibi bazı dosyalar, aynı dosya uzantısı harflerinden bazılarını paylaşır ancak bu sayfada bahsedilen dosya biçimleriyle hiçbir ilgisi yoktur. Benzer, Adobe Hareketli Grafik Şablon dosyaları için kullanılan MOGRT dosya uzantısıdır. Dosya uzantısı MOGG’ye çok benzese de, format aslında yalnızca Adobe Premiere Pro ile kullanılabilir. MagGourmet Tarif dosyaları son bir örnektir. MGO dosya uzantısını kullanırlar ve MacGourmet Deluxe programıyla birlikte kullanılırlar. Henüz net değilse, buradaki fikir, dosya uzantısını tanımlamak ve ardından dosyanızın kullandığı dosyayı araştırmaktır. Dosyanın hangi formatta olduğunu ve nihayetinde dosyayı açmak veya dönüştürmek için kullanılabilecek programı öğrenmenin en kolay yolu budur.