Skip to content

Mophie Powerstation AC İnceleme

30 de Temmuz de 2022
Sevdiklerimiz

 • Çekici kumaş astar
 • Dayanıklı tasarım
 • USB-C, USB-A ve AC bağlantı noktaları

Sevmediklerimiz

 • inanılmaz pahalı
 • Bu ağır bir tuğla
 • 30W’da sınırlı USB-C şarjı

Mophie Powerstation AC birçok şeyi doğru yapar, ancak çok daha düşük maliyetli karşılaştırılabilir rekabetin gölgesinde kalır.

3.5

Mophie Güç İstasyonu AC

Mophie Güç İstasyonu AC

Bu makalede

Uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için Mophie Powerstation AC’yi satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

İnanılmaz derecede kullanışlı iPhone şarj kılıflarıyla öne çıktığından beri Mophie, taşınabilir şarj çözümleri için şık, etkili ve şüphesiz birinci sınıf aksesuarlar için tercih edilen bir marka haline geldi. Bu genellikle bazı rakiplerin ürünlerine kıyasla fazladan ödeme yapmak anlamına gelir, ancak yine de genellikle orantılı bir kalite seviyesiyle eşleştirilir. Mophie’nin Powerstation AC taşınabilir dizüstü bilgisayar pili böyle bir tekliftir. Bu hantal güç bankası dizüstü bilgisayarlar için üretilmiştir ve akıllı telefonlar, tabletler, avuçiçi oyun sistemleri ve diğer taşınabilir cihazlardan bahsetmeye gerek yok, bir MacBook veya benzeri birinci sınıf dizüstü bilgisayarı doldurmak için yeterli gücü paketler. İyi çalışıyor ve güzel görünüyor, ancak Powerstation AC ve benzer donanımlı alternatifler arasındaki büyük fiyat farkı, tavsiye etmeyi zorlaştırıyor. Mophie Powerstation AC’yi bir haftadan uzun bir süre dizüstü bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda test ederek, şarj hızlarını ölçtüm ve bunları diğer elektrikli tuğlalarla karşılaştırdım.

Mophie Güç İstasyonu AC

Tasarım: Bu bir tuğla

Mophie’nin Powerstation AC’si, kumaş astarlı dış yüzeyi sayesinde uzaktan neredeyse bir dergi gibi görünen şık bir çekiciliğe sahiptir – ancak onu aldığınızda kesinlikle bir güç tuğlası gibi hissettirir. 7,48 x 4,49 x 1,1 inç (HWD) ve ağır 1,67 pound’da bu, ağır bir güç hücresidir. Çok büyük bir cebin içine sıkıştırabilirsiniz, ancak eğer öyleyse kemer taktığınızdan emin olun.

Mophie’nin Powerstation AC’si, kumaş astarlı dış yüzeyi sayesinde uzaktan neredeyse bir dergi gibi görünen şık bir çekiciliğe sahiptir – ancak onu aldığınızda kesinlikle bir güç tuğlası gibi hissettirir. Gerçekten de, bu daha büyük güç bankası, seyahat ederken veya evden ya da ofisten uzakta çalışırken bir çantaya sığdırmak için idealdir. Yumuşak dokunuşlu kumaş dış kısım, bu yoğun cihazdaki doyurucu siyah plastik kasanın üzerine yerleştirilmiştir ve Powerstation AC, yıllar boyunca yoğun kullanıma dayanabilecekmiş gibi hissettirir. Çerçevenin sağ üst tarafında, bitişik düğmeye basıldığında mevcut pil kapasitesini gösteren dört küçük ışığın yakınında bulunan USB-C ve USB-A bağlantı noktaları bulunur. AC güç bağlantı noktası, kullanılmadığında manyetik bir bağlantı aracılığıyla otomatik olarak kapanan üst kısımdaki kapağın altına akıllıca kaplanmış ve gizlenmiştir. İçeride hem USB-C’den USB-C’ye hem de USB-A’dan USB-C’ye kablolar alacaksınız, bu da cihazlarınızı şarj etmede size biraz daha esneklik sağlıyor.

Mophie Powerstation AC, kendine has özellikleriyle, çekici bir taşınabilir pil takımıdır.

Kurulum Süreci: Tak ve çalıştır

Halihazırda sahip olduğunuz bir dizüstü bilgisayar veya akıllı telefon güç adaptörünü kullanarak, verilen kablolardan birinin bir ucunu Mophie Powerstation AC’ye ve diğer ucunu adaptöre takmanız ve ardından bir duvar prizine takmanız yeterlidir. Güç bankasındaki dört ışık tamamen yandığında, taşınabilir cihazları USB bağlantı noktalarına ve/veya AC girişine takarak Powerstation AC’yi kullanabilirsiniz.

Mophie Güç İstasyonu AC

Şarj Hızı ve Pil: Büyük kapasite, ancak mütevazı güç

Mophie Powerstation AC’nin içinde 24.000 mAh’lik doyurucu bir hücre bulunur ve size taşınabilir cihazlarınız için bol miktarda ek güç sağlar. Bununla birlikte, USB-C PD bağlantı noktasının maksimum 30 W şarj hızı, USB-C PD bağlantı noktasıyla 45 W’a ulaşan ZMI PowerPort 20000 gibi diğer bazı şarj parçaları kadar yüksek değildir. Fark testte açıktı. Mophie Powerstation AC, USB-C bağlantı noktasını kullanarak 2019 MacBook Pro’yu (13 inç) 2 saat 12 dakikada (27.9W veya 19.5Vx1.43A’da) yüzde 0’dan yüzde 100’e şarj etti. Bu, güçlü bir dizüstü bilgisayarı tamamen şarj etmek için makul bir hız olsa da, ZMI paketinden 19 dakika daha uzun sürdü. Mophie Powerstation AC, daha sonra yanan bir ışık gösterdi ve bu, hücrede az miktarda güç kaldığını düşündürdü.

Mophie'nin Powerstation AC'si

Dizüstü bilgisayarınızın kendi şarj cihazını Mophie’nin 100W/100V AC bağlantı noktasına takarsanız daha hızlı dizüstü bilgisayar şarjı mümkündür, ancak bu yalnızca bir kabloyu takmaktan daha az kullanışlıdır – özellikle seyahat ediyorsanız ve uzun süre evden uzaktaysanız. MacBook Pro’nun kendi şarj cihazını AC bağlantı noktasına taktım ve dizüstü bilgisayarı 1 saat 52 dakikada, ZMI PowerPack’in USB-C bağlantı noktasıyla neredeyse aynı şekilde yüzde 0’dan tam olarak şarj ettim. Bununla birlikte, Powerstation AC, AC bağlantı noktasından şarj olurken sesli bir uğultuya sahipti.

Mophie Powerstation AC’nin içinde 24.000 mAh’lik doyurucu bir hücre bulunur ve size taşınabilir cihazlarınız için bol miktarda ek güç sağlar. Ayrı bir testte, yerel olarak indirilen bir filmi yüzde 100 pille başlayan MacBook Pro’da yüzde 100 parlaklıkta tam ekranda döngüye aldım. Mophie Powerstation AC, USB-C ile takılıyken, film, elektrikli tuğlanın suyu bitmeden önce 6 saat 22 dakika boyunca oynatıldı. Aynı film ve koşullarla ZMI PowerPack 20000, aynı testte 8 saat 4 dakika ile çok daha uzun süre dayandı. Diyelim ki, uluslararası bir uçuşta mahsur kaldıysanız, bu potansiyel olarak izleyebileceğiniz tam bir ek film veya neredeyse birkaç saat fazladan çalışma süresi demektir. Bir Samsung Galaxy S10 akıllı telefon, USB-C bağlantı noktası üzerinden Mophie Powerstation AC ile daha hızlı şarj oluyor, ancak 1 saat 37 dakikada yüzde sıfırdan %100’e çıkıyor – bu, ZMI’nin elektrikli tuğlasından 10 dakika daha hızlı.

Mophie Güç İstasyonu AC

Fiyat: Çok pahalı

200 $ ‘da, Mophie Powerstation AC, Amazon müşterileri tarafından iyi değerlendirilen karşılaştırılabilir alternatiflerden 70-80 $ daha pahalıdır. Mophie’nin tasarımı güçlü ve pil takımı iyi çalışıyor, ancak yalnızca ara sıra çıkaracağınız bir pil takımı söz konusu olduğunda işlev, formdan daha ağır basıyor ve bu tür büyük fiyat artışını haklı çıkarmak zor. Dizüstü bilgisayarımı, akıllı telefonumu ve Nintendo Switch’i şarj etmek için Mophie Powerstation AC’yi seve seve kullanırdım…

Mophie'nin Powerstation AC'si

Mophie Powerstation AC ve ZMI PowerPack 20000

Yukarıda bahsedilen şarj hızları ve yeteneklerindeki farklılıkların yanı sıra, bu dizüstü bilgisayar dostu taşınabilir pil paketleri arasındaki en büyük işlevsel fark, ZMI PowerPack 20000’de bir AC güç bağlantı noktasının olmamasıdır (bkz. Amazon). Öte yandan, boyut ve ağırlığın yaklaşık yarısı ve maliyeti sadece 70 dolar. MacBook’ları, akıllı telefonları ve diğer USB-C cihazlarını şarj etmek için ideal bir güç tuğlası ve kesinlikle çok daha çekici bir pazarlık.


Nihai Karar

Kaba bir fiyata harika bir taşınabilir dizüstü bilgisayar pili. Mophie Powerstation AC, kendine has özellikleriyle, çekici bir taşınabilir pil takımıdır. Sağlam ve iyi tasarlanmış, çok fazla güç barındırıyor ve bir dizi taşınabilir cihazı şarj etmek için iyi bir iş çıkarıyor. Bununla birlikte, daha hızlı bir watt ile şarj olan karşılaştırılabilir cihazlar var ve belki de daha acil olarak, buradaki 200 dolarlık fiyat etiketi, bugün mevcut olan diğer dizüstü bilgisayar merkezli güç tuğlalarından önemli ölçüde daha pahalı hale getiriyor.

Özellikler

 • Ürün adı

  güç istasyonu AC

 • Ürün markası

  Mophie

 • SKU

  840472241675

 • Fiyat

  200,00 $

 • Ağırlık

  1.667 libre

 • Ürün Boyutları

  7,48 x 4,49 x 1,1 inç

 • Garanti

  2 yıl

 • Limanlar

  1x USB-C, 1x USB-A, 1x AC

 • Su geçirmez

  Yok