Skip to content

Motorola Kamera Uygulamasını Kullanma

15 de Haziran de 2021

Motorola genellikle iyi bir kamerayla gelen bütçeye uygun akıllı telefonlar ve tabletler yapar. Motorola telefonunuzda veya tabletinizde fotoğraf çekmek, paylaşmak ve düzenlemek için Moto Kamera uygulamasını kullanın. Bu makaledeki talimatlar, tüm Motorola akıllı telefonlarında ve tabletlerinde yerleşik olarak bulunan Moto Kamera uygulaması için geçerlidir. Daha eski bir cihazınız varsa, en son özelliklerden yararlanmak için güncellemeyi Google Play Store’dan indirin.

Motorola X4

Motorola’nın

Motorola Kamera Uygulamasının Temelleri

Moto Camera, Motorola cihazlarında fotoğraf ve video çekmek için varsayılan uygulamadır ve piyasadaki çoğu akıllı telefon kamera uygulamasına benzer. Büyük, yuvarlak deklanşör düğmesi fotoğrafları çeker ve ekranı sıkıştırarak yakınlaştırırsınız. Diğer temel uygulama işlevleri şunları içerir:

 • Birden fazla fotoğraf çekin: Deklanşör düğmesini basılı tutarsanız, aynı anda birden fazla çekim yapabilirsiniz. Çektiğiniz çekim sayısı uygulamanın üst kısmında görünür.
 • Sık kullanılan ayarlar: Uygulamanın üst kısmındaki sık kullanılan ayarlar arasında HDR modu, flaş, zamanlayıcı ve otomatik ve manuel modlar arasında geçiş bulunur. Manuele geçiş, simgelerle dolu ek bir çubuk getirecek ve size beyaz dengesi, deklanşör hızı, ISO, pozlama ve daha fazlası gibi bir dizi ayar üzerinde daha iyi kontrol sağlayacaktır.
 • Geniş açılı Lens: Bunu deklanşör düğmesinin solunda bulabilirsiniz. Simgeye dokunmak, geniş açı modu ile standart mod arasında geçiş yapar.
 • Fotoğraf ve Video modu, selfie kamerası, Google Lens: Fotoğraf ve video modu, öne bakan selfie kamerasına geçiş için bir simge ve Google Lens için bir simge, uygulamanın altında deklanşör düğmesinin çevresinde bulunur.

Fotoğraf ve video modları arasında geçiş yapmak için kamera ekranında sola kaydırabilirsiniz.

Motorola Kamera Uygulaması Video ve Fotoğraf Modları

Motorola Kamera uygulaması, kullandığınız akıllı telefon modeline bağlı olarak oynayabileceğiniz bir dizi fotoğraf ve video moduyla birlikte gelir. Modlar menüsüne erişmek için deklanşörün üzerindeki sarı kamera simgesinin yanındaki ızgara simgesine dokunun veya kamera ekranında sağa kaydırın. Buradaki seçenekler arasında portre modu, panorama modu, metin tarayıcı, ağır çekim, zaman atlamalı ve daha fazlası bulunur.

Ağır Çekimde Video Nasıl Kaydedilir

seçtikten sonra Ağır çekim ve video ekranı belirir, konunuzu filme almak için kamera simgesini seçin. Kaydı durdurduğunuzda, uygulama videonuzun bir bölümünü otomatik olarak yavaşlatır, ancak sağ alt kısımdaki önizleme küçük resmini seçip ardından alt kısımdaki zaman çizelgesindeki işaretçileri sürükleyerek nerede ve ne kadar süreyle yavaşlayacağını ayarlayabilirsiniz.

Video kamera ve ağır çekim zaman çizelgesi vurgulanmış olarak Moto Kamera uygulaması

Moto Kamera Uygulamasında Timelapse Nasıl Kullanılır

Ağır çekim nesnenizin hızını azaltırken, hızlandırılmış çekim onu ​​hızlandırır. Seç zaman atlamalı, dört hız seçeneğinden (4X, 8X, 16X veya 32X) birini seçin ve ardından videonuzu her zamanki gibi kaydedin.

YouTube Canlı Akışı Nasıl Yapılır?

YouTube Canlı özelliği, doğrudan cep telefonunuzdan YouTube’a video akışı yapmanızı sağlar. Bunun için bir YouTube hesabına ihtiyacınız var ve özelliğe erişebilmeniz için önce telefon numaranızı kullanarak kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor: YouTube, canlı mobil akışı kimlerin kullanabileceği konusunda kısıtlamalar getiriyor. Özelliği kullanmak için en az 1.000 abonesi olan bir kanalınız olmalıdır. Bundan daha azına sahip olan kişiler, bir masaüstü ve web kamerası aracılığıyla canlı yayın yapabilirler.

 1. Fotoğraf ve Video Modları Menü.

 2. Dokunmak YouTube Canlı.

 3. Oluşturmak Başlık akışınız için.

 4. Akışı yap halka açık veya Liste dışı. Listelenmemişse, yalnızca bağlantısı olan kişiler tarafından görüntülenebilir.

 5. Ekle yer (isteğe bağlı).

 6. Dokunmak Sonraki. Uygulama, akışınız için otomatik olarak bir küçük resim alacaktır.

 7. Dokunmak Canlı Yayına Geç yayına başlamak için.

 8. Akış başladığında ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabilir, sohbeti gizleyebilir, çeşitli filtrelere erişebilir, mikrofonu sessize alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Akışı tamamladıktan sonra video otomatik olarak YouTube kanalınıza yüklenir.

Moto Kamera Uygulamasında Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır

Yüz filtreleri hem video hem de fotoğraf modlarında aynı şekilde çalışır. Çeşitli aptal filtreler arasından seçim yapmak için sola ve sağa kaydırın, böylece bir klip kaydedebilir veya bir astronot veya ışıltılı bir tek boynuzlu at olarak kendi fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

Portre Modu Nasıl Kullanılır

Portre modu, fotoğrafçıların her zaman bahsettiği o güzel “bokeh” görünümü elde etmek için öznenizin arkasındaki arka planı bulanıklaştırmanıza olanak tanır. Fotoğrafınızdaki arka plan bulanıklığının miktarını ayarlamak için parmağınızı kaydırıcı üzerinde sürükleyin.

Kesme Modu Nasıl Kullanılır

Motorola telefonunuzun arkaya bakan çift kamerası varsa, kesme modu nesnenizi kırpmak ve yeni bir arka plan eklemek için. En önemli kısım, konunuzu daire içine sığdırmaktır. Uygulama, nesnenizin arka plana çok yakın olup olmadığını veya daha yakına gitmeniz gerekip gerekmediğini size söyler. Bir resim çektikten sonra, açın Düzenle menü ve seçin Arka Plan Ekle arka planı yenisiyle değiştirmek için.

Spot Renk Nasıl Eklenir

Belirli bir rengi korumak ve bir pop efekti oluşturmak için spot renk modunu kullanabilirsiniz. Görüntünün rengi korumak istediğiniz alanına dokunun, ardından ne kadar veya ne kadar az renk tutmak istediğinizi ayarlamak için kaydırıcıyı kullanın. Memnun kaldığınızda, fotoğraf çekmek için deklanşöre dokunun.

Panorama Modu Nasıl Kullanılır

Panorama modu, bir sahneyi kaydırarak tek bir görüntü oluşturmanıza olanak tanır ve diğer akıllı telefonlardaki panorama modlarına benzer şekilde çalışır:

 1. Fotoğraf ve Video Modları Menü.

 2. Dokunmak Panorama.

 3. Panoramayı nerede başlatmak istediğinizi seçin ve çerçeveye yerleştirin.

 4. basın deklanşör simgesi, ardından sahneyi yavaşça kaydırın. En iyi sonuçları elde etmek için sabit bir hızda kaydırmaya çalışın ve hareketinizi pürüzsüz tutun.

  Panorama modunu gösteren Moto Kamera uygulaması

 5. Sahnenin sonuna geldiğinizde, dur simgesine dokunun.

Moto Kamera Uygulaması Metin Tarayıcı Nasıl Kullanılır

Bir belgeyi kopyalamanız gerekirse, Motorola Kamera uygulaması aynı zamanda tarayıcı olarak da çalışır:

 1. Fotoğraf ve Video Modları Menü.

 2. Dokunmak Metin Tarayıcı.

 3. Belgeyi karede hizalayın, ardından büyük tarayıcı simgesi ekranın alt kısmında. Tarayıcı metni tanımaya çalışacaktır.

 4. Daha sonra görüntüyü paylaşmayı, panoya kopyalamayı veya indirmeyi seçebilirsiniz.