Skip to content

Motorola Moto Z Nasıl Modifiye Edilir

22 de Nisan de 2021

Moto Modlar, Moto Z akıllı telefonların arkasına takılan ve onlara daha yüksek bir hoparlör, süper boyutlu bir pil ve hatta bir projektör gibi süper güçler veren cihazlardır. Cihazlar (Modlar olarak adlandırılır) Moto Z serisine mıknatıslarla bağlanır. Moto Z Mods’un iyi yanı, onları Z akıllı telefonunuzu yükseltirken sıklıkla kullanabilmenizdir; Elbette dezavantajı, telefon tasarımı değiştiğinde, Modlarınız tartışmalı hale gelebilir. “Akıllı Telefon Mücadelesini Dönüştür” ün bir parçası olarak kendi Modunuzu oluşturabileceğiniz bir Moto Modları Geliştirme Kiti de var. Kit, bir Referans Modu da dahil olmak üzere bir prototip oluşturmak için gereken araçları içerir. Lenovo, katılımcıların prototip oluşturmada kullanmak üzere para toplamasına yardımcı olmak için Indiegogo ile ortaklık kurdu.

Moto Oyun Kumandası

Akıllı telefon ekranında oyun içeren Moto GamePad Modu

Motorola
Ne Seviyoruz

 • Oyun oynamayı dokunmatik ekranınızdan uzaklaştırır.
 • Birinci şahıs nişancı (FPS) ve sürüş oyunları oynama deneyimini geliştirir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Hoparlörlerle gelmediğinden en iyi ses için kulaklık kullanmanız gerekecek.

Moto Gamepad, Moto Z akıllı telefonunuza çift kontrol çubukları, D-pad (dört yönlü kontrolör), dört eylem düğmesi ve iki kırmızı LED ışık ekleyerek mobil oyun oynamayı bir sonraki seviyeye taşır. Ayrıca, bazı Moto Z akıllı telefonlarda bulunmayan bir kulaklık jakı da içerir. Pil 8 saate kadar dayanabilir ve Oyun Kumandası Google Play Store’daki yüzlerce oyunla uyumludur. Uyumlu oyunları hızlıca bulmak için Moto Game Explorer uygulamasını indirin.

Hasselblad Gerçek Yakınlaştırma

Hasselblad True Zoom lens modu, genişletilmiş lens ile

Motorola
Ne Seviyoruz

 • Daha iyi yakın çekimler için harika.

Neleri Sevmiyoruz

 • Akıllı telefonunuzun pilinin boşalması olabilir.

Bu Hasselblad Modu, 10X optik zoom lens, harici flaş ve RAW format desteği ile kameranızı bir sonraki seviyeye taşır. Gerçek bir yakınlaştırma lensi, lens harekete daha yakın hareket ettiğinden, görüntü kalitesinden ödün vermeden ayrıntıları yakalamanıza olanak tanır. Akıllı telefonunuz muhtemelen piksel boyutunu artırarak fotoğraf kalitesini düşüren dijital yakınlaştırma kullanır. (Bir fotokopi makinesinde büyütme özelliğini kullanmayı düşünün – burada çok fazla netlik yok.) RAW formatında çekim, fotoğrafçılara düzenlemede daha fazla esneklik sağlayan sıkıştırılmamış bir görüntü (JPEG’nin aksine) ile sonuçlanır. Kamera 12 megapiksel sensöre sahiptir ve 1080p video çeker; renge ek olarak siyah beyaz fotoğraflar da çekebilir. Hasselblad True Zoom bir bataryayla gelmiyor, ancak bir taşıma çantasıyla birlikte geliyor.

Moto 360 Kamera

Moto Z2 Force Edition akıllı telefonun yanındaki Moto 360 Kamera Modu

Moto Z2 Force akıllı telefonun yanındaki Motorola 360 Mod.
Motorola

Ne Seviyoruz

 • Canlı 360 video akışı oldukça güzel.
 • Fotoğrafları ve videoları anında düzenleme yeteneği zaman kazandırır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Görüntü kalitesi geleneksel çekimler kadar iyi değil.
 • Sahip olunması gereken bir özellikten daha fazlası bir yenilik.

Moto 360 Camera, Ultra HD sesli 4K 360 videolar ve 150 derecelik görüş alanına sahip fotoğraflar üretir. Kamera, çift 13 megapiksel sensöre ve kırpma, filtreler, pozlama ayarı ve daha fazlasının yanı sıra video düzenleme araçları da dahil olmak üzere yerleşik düzenleme yazılımına sahiptir. Videoları sosyal medyada canlı yayınlayabilir veya Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak paylaşabilirsiniz.

Moto Insta-Share Projektörü

Moto Z Insta-Share Projektörü

Motorola
Ne Seviyoruz

 • Anında komik videolar ve oyunlar paylaşmanın harika yolu.

Neleri Sevmiyoruz

 • Yalnızca ikinci bir ekranı destekleyen uygulamalarla çalışır.

Insta-Share Projektör düz yüzeyleri büyük bir ekrana (70 inç diyagonal) dönüştürür, böylece Moto Z akıllı telefonunuzdaki içeriği 480p çözünürlükte gösterebilirsiniz. Bir destek ayağıyla birlikte gelir, böylece tam doğru açı verebilirsiniz ve kullanmadığınız zamanlarda saklamanız için küçük bir çantayla birlikte gelir. Birlikte verilen pil, akıllı telefonun gücünü kullanmadan önce yaklaşık bir saat dayanacaktır. Projektör modu, akıllı telefonunuza Bluetooth veya aux kablosuyla bağlanarak ses çalabilir.

Polaroid Insta-Share Yazıcı

Polaroid Insta-Share Yazıcı 2'ye 3 fotoğraf basma

Motorola
Ne Seviyoruz

 • Basılı fotoğraflar partiler ve diğer etkinlikler için harikadır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Her bir baskı size yaklaşık 40 sent kazandırır.

Bu Mod, telefonunuzu bir deklanşör düğmesiyle tamamlanan bir Polaroid’e dönüştürür. Modu takın ve bir fotoğraf çekin, filtreler ekleyin, arkadaşlarınızla paylaşın veya 2×3 Zink Zero Ink yapışkanlı kağıt kullanarak yazdırın. Mevcut resimleri de yazdırabilirsiniz. Yerleşik pil, şarj başına yaklaşık 20 baskı alabilir ve kamera 10 sayfaya kadar kağıt alabilir.

Amazon Alexa ile Moto Smart Hoparlör

Amazon Alexa özellikli Moto Smart Hoparlör, gösterge ışığı açık ve yüzü aşağı bakacak şekilde

Motorola
Ne Seviyoruz

 • Alexa’ya sahip olmak uygun
 • Akıllı telefonunuz için güçlendirilmiş hoparlör.

Neleri Sevmiyoruz

 • Tam Alexa deneyimini sunmuyor.
 • Etrafta ortam gürültüsü olduğunda her zaman sesler duymaz.
 • Müzik çalmak istiyorsanız, Amazon’un müzik ve video hizmetleriyle sınırlısınız.

Adına sadık kalarak, bu Mod Amazon Alexa’yı Moto Z’nize ekler, böylece sorular sorabilir, müzik çalabilir, akıllı evinizi kontrol edebilir ve manşetler, hava durumu ve günlük programınızı kontrol edebilirsiniz. Mod, akıllı telefonunuzun kullandığı Wi-Fi veya 4G ağına otomatik olarak bağlanır. Stereo ses için iki hoparlör ve komutlarınızı almak için dört mikrofon vardır. Yerleşik pil 15 saate kadar dayanır ve hoparlörü takıp telefonu kenetleyerek ikisini de aynı anda şarj edebilirsiniz. Amazon Alexa özellikli Moto Smart Hoparlör, Moto Z2 Force ile yukarıda resmedilmiştir.

Moto Tarzı Kabuk

Kömür külü renginde Moto Mod Style Shell kılıf

Motorola
Ne Seviyoruz

 • Akıllı telefonunuza stil ve kişilik katar.
 • Bunları gerektiği gibi değiştirebilirsiniz.

Neleri Sevmiyoruz

 • Telefonunuzu çizilmelere karşı korurken, kılıflar başka bir şey yapmaz.

Moto Style Shell, Moto Z’nizin arkasını kapatan bir kılıftır. Corning Gorilla Glass dahil olmak üzere çeşitli renk, desen ve malzemelerle sunulur.

Moto Folyo

Bir Moto Z akıllı telefonun yanında sıralanmış Moto Folio Modları

Ne Seviyoruz

 • Kim cebi sevmez?

Neleri Sevmiyoruz

 • Folio’nun renk seçenekleri, Moto Style Shells kadar canlı değil.

Moto Folio, Moto Z’niz için birkaç renkte mevcut olan başka bir durumdur, ancak kredi kartınızı, kimliğinizi veya biraz nakit parayı tutmak için bir cep ekler.

Moto Modları Nasıl Çalışır?

Moto Mods’u kullanmak için bir Moto Z akıllı telefona ve Moto Mods Manager uygulamasının Google Play’de bulunan ancak cihazınıza önceden yüklenmiş olan en son sürümüne ihtiyacınız vardır. Ardından tek yapmanız gereken, altın temas noktalarını eşleştirmek ve Moto Z’niz titreyecek, ekranda bir mesaj gösterecek ve Modu tanıdığını onaylamak için bir ses çıkaracaktır. (Önce Motorola telefonunuzu kapatmanıza gerek yoktur.) Bir Modu çıkarmak için, yan tarafındaki oyuğu bulun ve telefonu parmağınızla dışarı doğru itin. Bazı Modlar, mıknatıslanmış arkayı örtmek için kılıflardır, diğerleri ise pille çalışır ve aşağıda tartıştığımız gibi bir işlevi yerine getirir ve şarj için bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir. Hem akıllı telefonu hem de Modu aynı anda şarj ederseniz, telefon öncelik kazanır. Bir Modun pil seviyesini kontrol etmek için, hem akıllı telefon hem de Mod için pil simgelerini göreceğiniz bildirim panelini veya hızlı ayarları aşağı çekin. Mod çıkarıldığında, dolu için yeşil, neredeyse boş için kırmızı ve aradaki her şey için sabit yeşil, sarı veya kırmızı yanıp sönen gösterge ışığını açmak için güç düğmesine basarak kontrol edebilirsiniz. Mevcut Moto Mod sınıfına bir göz atalım.