Skip to content

MSE Dosyası Nedir?

5 de Haziran de 2021

MSE dosya uzantısına sahip bir dosya, büyük olasılıkla CyberLink’in MediaShow yazılımıyla kullanılan bir MediaShow Slayt Gösterisi Projesi dosyasıdır. Biçim metni, sesleri, geçiş efektlerini, görüntüleri ve slayt gösterisi veya videoyla ilgili diğer her şeyi tutmak için kullanılır.

MSE Dosya Türleri

Bunun yerine bazı MSE dosyaları, kaynak kodlarının görülmemesi veya değiştirilmemesi için şifrelenmiş 3ds MAXScript dosyalarını (.MS) kaydetmek için kullanılan 3ds Max Encrypted MAXScript dosyaları olabilir. MSE dosyanız bunun yerine, bir 3B modeli tanımlamak için kullanılan XML benzeri bir format veya ses verilerini depolamak için kullanılan bir tür kompakt enstrüman dosyası formatı olabilir. Perfect Keyboard, sanki klavye veri giriyormuş gibi metin yazmayı otomatikleştiren bir programdır ve MSE dosyalarını da kullanıcının belirli bir eylemi (belirli tuşlara basmak veya fareyi tıklamak gibi) gerçekleştirmesini sağlayan bir makro dosyası olarak kullanır. önceden tanımlanmış metni çalıştırmak için. Diğer MSE dosyaları, ticaret kartlarının görüntülerini oluşturmanıza izin veren bir program olan Magic Set Editor ile ilgili olabilir. MSE hem bu programın kısaltmasıdır hem de yazılımın kartları oluştururken kullandığı bir adlandırma şemasıdır. MSE ayrıca Microsoft Security Essentials virüsten koruma programının bir kısaltmasıdır, ancak bu uygulamada muhtemelen .MSE dosya uzantısıyla biten herhangi bir dosya yoktur.

MSE Dosyası Nasıl Açılır

MSE dosyanız bir slayt gösterisi dosyasıysa, CyberLink’in MediaShow’u ile açılmalıdır. Autodesk’in 3ds Max’i, 3ds Encrypted MAXScript dosyalarını açmak için kullanılan programdır. Bu MSE dosyalarından birini MSE Decrypt’e yükleyerek de açabilirsiniz, ancak dosyanın şifresini çözmek yalnızca ilk 1 KB veri için ücretsizdir. Dosyanızın modelleri görüntülemek için kullanılan metin tabanlı biçimde kaydedildiğini düşünüyorsanız, Moose kullanmayı deneyebilirsiniz. Düz metin biçiminde olduklarından, Windows’ta Notepad, Notepad++, Brackets vb. gibi basit bir metin düzenleyici/görüntüleyici de bu işi yapabilir. Ses içeren MSE dosyaları hakkında fazla bilgimiz yok, ancak Maize Sampler veya Maize Studio gibi bir programla açabilirsiniz. Popüler VLC medya oynatıcı da çalışabilir, ancak muhtemelen uygulama açıkken dosyayı VLC’ye sürüklemeniz gerekir (VLC muhtemelen MSE dosyalarını normal şekilde açmaz). Perfect Keyboard Macro dosyaları olan MSE dosyaları, Pitrinec Software’in Perfect Keyboard programı kullanılarak açılabilir. MSE dosyanız Magic Set Editor ile ilgiliyse, muhtemelen *.mse-set gibi bir adlandırılmıştır. Bunlar, açıldığında, muhtemelen bir dosya uzantısı olmayan “set” adlı bir dosyayı ve kartın bir JPG’sini ortaya çıkaran arşivlerdir. Arşivi 7-Zip veya başka bir dosya açma aracı ile açabilirsiniz (ancak önce dosyanın sonuna “.zip” eklemeniz gerekebilir). “Set” dosyası herhangi bir metin düzenleyici ile görüntülenebilir. MSE gibi daha az yaygın bir uzantıyla muhtemelen pek olası olmasa da, gerçekten başka bir destekleyici programın yapmasını tercih ettiğinizde, bir programın bu dosyaları varsayılan olarak açtığını görebilirsiniz. Neyse ki, isterseniz Windows’ta dosya ilişkilendirmelerini değiştirebilirsiniz.

Bir MSE Dosyası Nasıl Dönüştürülür

MediaShow ile kullandığınız MSE dosyaları, WMV’ye ve diğer bazı video formatlarına “dönüştürülebilir”. Üretmek buton. Bir MSE’nin 3ds Max kullanılarak dönüştürülebileceği diğer dosya biçimlerinin farkında değiliz, ancak programın birçok farklı dışa aktarma biçimini desteklediği varsayılır – bu tür programlar genellikle yapar. Muhtemelen bunların bir listesini bir Dosya > Farklı kaydet veya Dışa aktarma menüsü 3ds Max programı dahilinde. Aynı şey yukarıda bahsedilen diğer formatlar için de geçerlidir. Hatta bu tür MSE dosyaları Yapabilmek başka biçimlere dönüştürülebiliyorsa, büyük olasılıkla bu tür MSE dosyasını açan belirli bir program aracılığıyla gerçekleştirilir. Örneğin, Mısır Örnekleyici bir MSE dosyasını bir ses formatına dönüştürebilirken Perfect Keyboard, MSE dosyasını metin tabanlı bir formata aktarmayı destekleyebilir.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

MSE dosyanız yukarıdaki programlardan herhangi biriyle açılmıyorsa, dosya uzantısını doğru okuyup okumadığınızı iki kez kontrol edebilirsiniz. Dosya uzantıları benzer olsa da, MSE dosyaları, MSI, MSR, MSG ve MSDVD dosyalarının yaptığı programlarla açılmaz. Bu dosyalardan birine sahipseniz, bu dosya hakkında daha fazla bilgi edinmek ve hangi dosya açıcıların bu biçimi desteklediğini öğrenmek için bağlantıyı izleyin. MSE dosyanız yukarıdaki önerilerle açılmazsa, dosyayı metin belgesi olarak açmak için Notepad++ gibi bir metin dosyası görüntüleyici kullanmanızı öneririz. MSE dosyanızı oluşturan anlamsız kelimelerin içinde, onu oluşturmak için hangi programın kullanıldığını veya dosyanın hangi biçimde olduğunu belirlemeye yardımcı olabilecek bazı tanımlanabilir metinler olabilir.