Skip to content

Msvcr71.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Düzeltilir

26 de Mayıs de 2021

Bir msvcr71.dll hatası, DLL dosyası eksik olduğunda, silindiğinde veya ona dayanan yazılımın kullanılması amaçlandığı şekilde dosyayı kullanamayacak şekilde bozulduğunda meydana gelir. Msvcr71.dll hatalarınızın nedeni kayıt defterindeki bir sorun, bilgisayara yüklenmiş bir virüs bulaşması veya kötü amaçlı program veya hatta bilgisayar donanımıyla ilgili bir sorun olabilir. Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 gibi dosyayı kullanan herhangi bir Windows programında veya işletim sisteminde bir msvcr71.dll hata mesajı görebilirsiniz.

Msvcr71.dll Hataları

Msvcr71.dll Hata Mesajı.

Bu belirli DLL dosyasıyla ilgili sorunlar ortaya çıktığında, msvcr71.dll ile ilgili bir sorunu gösteren hatalar aşağıdaki hata iletilerinin herhangi birinde gösterilebilir:

 • Msvcr71.dll Bulunamadı
 • Msvcr71.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • Msvcr71.dll dosyası bilgisayarınızda bulunmadığı için program başlatılamıyor. Bu programı düzeltmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin.
 • Bulunamadı [PATH] msvcr71.dll
 • Msvcr71.dll dosyası eksik.
 • Başlayamaz [APPLICATION]. Gerekli bir bileşen eksik: msvcr71.dll. Lütfen yükle [APPLICATION] tekrar.

Msvcr71.dll hata mesajlarının çoğu belirli bir programı çalıştırmaya çalışırken görünür, ancak belirli bir uygulamayı yüklerken, Windows’u başlatırken veya kapatırken veya muhtemelen Windows’un yeni bir sürümünü yüklerken bile görülebilir.

Msvcr71.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

% 100 güvenmediğiniz bir web sitesinden asla DLL dosyalarını indirmeyin. Msvcr71.dll gibi dosyaları indirirken yalnızca güvenilir, resmi kaynakları kullanmak önemlidir. Msvcr71.dll dosyası Windows’un normal şekilde başlamasını engelliyorsa, Windows’u Güvenli Modda başlatmak bu adımların çoğunu tamamlamak için tek seçeneğiniz olabilir.

 1. Msvcr71.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. Eksik bir msvcr71.dll dosyası, sizin veya bilgisayarınızdaki bir programın dosyayı sildiği ve böylece Geri Dönüşüm Kutusu’na gönderdiği anlamına gelebilir. Bir noktada Geri Dönüşüm Kutusu’nda olduğunu bildiğiniz, ancak o zamandan beri Geri Dönüşüm Kutusu’nun boşaltılmasıyla “kalıcı olarak” silinen Msvcr71.dll dosyaları, ücretsiz bir dosya kurtarma programıyla kurtarılabilir. Bu adım yalnızca, geri yüklediğiniz msvcr71.dll dosyasının aslında bir virüs veya ilk başta iyi bir nedenle silinmiş hatalı biçimlendirilmiş bir DLL dosyası olmadığından eminseniz gerçekleştirilmelidir. Kazayla basitçe sildiyseniz, geri yüklemek tamamen iyidir.

 2. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Msvcr71.dll hatalarının bir şekilde bilgisayarınızdaki kötü amaçlı programlarla veya virüslerle ilgili olduğundan şüpheleniyorsanız, enfeksiyonu gidermek için tarama yapmak DLL sorunlarını çözebilir.

 3. Msvcr71.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin. Hatayı görmenizi isteyen şey belirli bir programı çalıştırıyorsa, yeniden yüklemek dosyayı yenileyebilir ve hatayı kaldırabilir. Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Windows’un sakladığı “resmi” msvcr71.dll dosyası, C: Windows Bu nedenle, yazılımı yeniden yüklemek büyük olasılıkla DLL dosyasının klasörden yeni bir kopyasını alır.

 4. Bilgisayarınızda bir msvcr71.dll yedeği arayın. Orijinal DLL dosyasını sağlayan programın, msvcr71.dll dosyasının eksik olduğu konuma taşıyabileceğiniz başka bir yerde ikinci (veya hatta üçüncü) bir kopyası olabilir. Örneğin, Windows yalnızca msvcr71.dll dosyasının bir kopyasını bir Pencereler klasör, ancak diğerlerinin yanı sıra Adobe Photoshop, SUPERAntiSpyware ve Adobe Acrobat da öyle. DLL hata mesajı DLL dosyasının eksik olduğu klasörü belirtiyorsa, msvcr71.dll dosyasını nereye kopyalamanız gerektiği açık olmalıdır. Windows’ta yerleşik arama seçeneğini kullanmak istemiyorsanız kullanabileceğiniz birçok ücretsiz dosya arama aracı vardır. Her şey bir örnektir.

 5. Belirli msvcr71.dll hatanız SQL Developer ile ilgiliyse Windows kayıt defterini düzenleyin. Bu sorunu gidermek için gereken belirli kayıt defteri düzenlemelerini yapmak için OracleNZ’deki bu talimatları izleyin. Bu DLL düzeltmesi, yalnızca SQL Developer’ı yükledikten sonra ilk kez açarken bir “msvcr71.dll eksik” sorunu yaşıyorsanız uygundur; bu yaygın bir sorun gibi görünüyor.

 6. Msvcr71.dll dosyasını AddictiveTips’den indirin. Evet, yukarıda DLL dosyalarını indirme konusunda uyardık, ancak AddictiveTips, bilgisayarınızda DLL eksikse indirebileceğiniz temiz, değiştirilmemiş bir msvcr71.dll dosyası sağlayan güvendiğimiz bir web sitesidir. Msvcr71.dll dosyasını indirip yukarıdaki bağlantıda açıklanan uygun klasöre yerleştirdikten sonra, DLL dosyasını kaydetmeniz gerekebilir. Bunu yapmak için Komut İstemi’ni açın ve girin regsvr32 msvcr71.dll.

 7. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanın. DLL bu noktada devam ederse, Sistem Geri Yükleme’yi kullanarak bilgisayarınızı önceki bir zamana geri döndürmeyi deneyebilirsiniz. Bu, birçok önemli sistem dosyasını daha önceki bir tarihte bulundukları duruma geri döndürür; bu, msvcr71.dll hatanızın önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklanması durumunda yapmanız gereken şey olabilir.

 8. Msvcr71.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Adım 3’e benzer şekilde, örneğin bir 3B video oyunu oynamak gibi belirli bir şey yaparken “msvcr71.dll dosyası eksik” hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin. Msvcr71.dll dosyasının ekran kartlarıyla hiçbir ilgisi olmayabilir; bu, sorunu nasıl gidereceğinizi ayarlamak için hata anında neler olup bittiğine dikkat etmeniz gerektiğini gösteren bir örnektir.

 9. Bir sürücüyü daha önce yüklenmiş bir sürüme geri alın. Belirli bir aygıt sürücüsünü güncelledikten sonra başlayan msvcr71.dll hataları büyük olasılıkla sürücüyü kaldırıp önceden yüklenmiş sürücüye geri dönerek çözülür.

 10. DLL dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc / scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın. Windows sürümünüze bağlı olarak, msvcr71.dll dosyası Microsoft tarafından sağlanıyor olabilir ve bu durumda Sistem Dosyası Denetleyicisi (SFC) aracının kullanılması dosyayı normal bir duruma geri yükleyebilir.

 11. Olağanüstü Windows güncellemelerini yükleyin. Windows Update aracılığıyla sağlanan hizmet paketleri ve yamalar, bilgisayarınızdaki birkaç düzine Microsoft dağıtılmış DLL dosyasını güncelleyebilir veya tamamen değiştirebilir. Sorun msvcr71.dll dosyasının bu güncellemelerden birine eklenmesi durumu olabilir.

 12. RAM’i test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Bilgisayarınızın belleğini ve sabit sürücüsünü test etmek oldukça kolaydır ve bunlardan birindeki bir hata, herhangi bir msvcr71.dll hatasının suçlusu olabilir. Bu testlerden herhangi biri başarısız olursa, sonunda belleği değiştirmeniz veya sabit sürücüyü değiştirmeniz gerekebilir.

 13. Yukarıdaki adımlar msvcr71.dll dosya hatalarını hala düzeltmediyse Windows kurulumunuzu onarın. Bunu yapmak, tüm DLL dosyalarını değiştirilmemiş veya kullanılmamış gibi çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.

 14. Bu dosyayla ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Kayıt defteri temizleme araçları, genellikle DLL hatasına neden olabilecek geçersiz kayıt defteri girdilerini kaldırarak DLL dosyalarıyla ilgili sorunları çözebilir.

 15. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri msvcr71.dll hatasını düzeltmediyse temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin. Göründüğü gibi, temiz bir Windows kurulumu, geçerli kurulumu ve sabit sürücüdeki tüm dosyaları siler ve ardından işletim sisteminin yeni, yeni bir kopyasını yükler. Diğerlerini yukarıdan denemeden önce lütfen doğrudan bu adıma atlamayın. Bu en yıkıcı çözümdür çünkü kaldırır herşey ve sıfırdan mı başladınız? Sadece önceki adımlarda hiç şansınız yoksa yapılmalıdır.

 16. Yazılımla ilgili adımların hiçbirinin yardımcı olmadığı kanıtlanmadıysa, bir donanım sorununu giderin. Bu noktada, bu noktada msvcr71.dll hatalarının tek olası nedeni, arızalı bir donanım parçasıdır.

Hala Msvcr71.dll ile ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz?

Bu DLL sorununu sizin için başka birinin düzeltmesini mi tercih edersiniz? Bkz Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? destek seçeneklerinizin tam listesi, ayrıca onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı başka bir yere taşımak gerektiğinde kaydetmek, bir onarım servisi seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım alın.