Skip to content

Nashlie Sephus, Jackson’ın Teknoloji Ekosistemini Güçlendirmek İçin Nasıl Çalışıyor?

20 de Mayıs de 2022

Nashlie Sephus, memleketi Jackson, Mississippi için uzun bir ömür öngördüğünde, şehrin bir sonraki büyük teknoloji merkezine dönüşümünü görüyor. Sephus, ağları büyütmeye ve toplulukları beslemeye yardımcı olmak için bireylere ve küçük işletmelere teknik tavsiye ve rehberlik sağlayan bir inkübatör ve teknoloji danışmanlık kuruluşu olan The Bean Path’in kurucusu ve CEO’sudur. Kar amacı gütmeyen teknoloji lideri, yakın zamanda Jackson Tech District adlı bir çalışma alanı inşa etmek için 14 dönümlük bir mülk satın aldı.

Sephus bir telefon görüşmesinde Lifewire’a verdiği demeçte, “Teknik yardım sağlamak ve toplulukta aksi takdirde böyle yetkilendirilmeyecek veya bunlara erişimi olmayacak insanlara maruz kalmak istiyorum” dedi. “Topluluklarımdaki teknoloji boşluğunu kapatmak istiyorum.” Sephus, 2018’de dijital okuryazarlığın sağlanmasına yardımcı olmak, teknoloji işgücü gelişimini desteklemek ve topluluktaki küçük işletmeleri ve yeni başlayanları teknoloji araçları, farkındalık ve bilgi birikimi ile güçlendirmek için kar amacı gütmeyen kuruluşu kurdu. Bean Path’in CEO’su ayrıca Mississippi’deki teknoloji ekosistemini güçlendirme ve başkent Jackson’dan başlayarak eyalet çapında işbirliğini ve katılımı teşvik etme görevinde. The Bean Path, teknik danışmanlık sağlamanın dışında yerel kütüphanelerde mesai saatleri düzenler, mühendislik ve kodlama programları uygular ve Jackson öğrencilerine ve topluluk üyelerine burs ve hibeler sunar.

Kısa Bilgiler

İsim: Nashlie SephusYaş: 36İtibaren: Jackson, Mississippi Rastgele zevk: “Piyano ve birkaç başka enstrüman çalıyorum. Müzik benim ilk aşkımdı!”Anahtar alıntı veya slogan: “Beni güçlendiren Mesih aracılığıyla her şeyi yapabilirim (Filipililer 4:13).”

Bir Yan Koşuşturmadan Bir Rüyaya

Sephus, adını eski başkan Andrew Jackson’dan alan bir şehir olan Jackson, Mississippi’de büyüdü. Sephus, eyalet başkentinde birçok Siyah sakinin yaşadığını, ancak şehir merkezindeki işletmeler ve mülkler üzerinde çok az mülkiyete sahip olduklarını söyledi. Jackson nüfusunun kabaca %82’si Siyah veya Afrikalı Amerikalı olarak tanımlanıyor ve daha büyük Jackson bölgesi daha da fazla çeşitlilik gösteriyor. Sephus, “Devlet ve ekonomik meseleler olarak sert geçmişimiz nedeniyle kötü bir şekilde sarılmasına rağmen, şehrin çok fazla ruhu, sanatı, müziği ve yemek kültürü ile bir topluluk duygusu var.” Dedi. Sephus girişimciliğe ilk olarak Mississippi Eyalet Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği okurken başladı. Georgia Tech’deki doktora programı boyunca küçük işletmeler için web siteleri ve yazılım geliştirme konusunda danışmanlık yapmaya başladı. Sephus, baş teknoloji sorumlusu olarak çalışmaya devam etti ve Partpic adlı bir başlangıç ​​şirketi için prototipler geliştirdi ve sonunda risk sermayesinde 1,5 milyon dolar topladı. Sephus, “Sık sık bir başlangıç ​​şirketinde çalıştığımı söylerim ama mühendislik geçmişim nedeniyle bir girişimin ne olduğunu gerçekten bilmiyordum” dedi. “Şimdi birkaç ek şirket daha kurdum ve birkaç kişiye tavsiyede bulundum.” Amazon, 2016 yılında Partpic’i satın aldıktan sonra, Sephus teknoloji e-ticaret devi için çalışmaya başladı ve The Bean Path’i inşa ederken de aynı işi yapmaya devam etti. Sephus, yapay zeka ve yüz tanıma yazılımında uzmanlaşmıştır. Amazon’a bir şirket satmak, Sephus’un kariyerindeki en ödüllendirici anlardan biri olmuştur. Kâr amacı gütmeyen lider, The Bean Path’in ekibini 300.000 dolarlık bir fon artışının ardından bu sonbaharda bazı tam zamanlı çalışanları eklemeyi planlayarak 10 yarı zamanlı çalışana kadar kurdu.

Nashlie Sephus bir masada, telefonundan kitap okuyor

Bir teknoloji merkezi fikri, Sephus’un 2018’de The Bean Path için bir ofis alanı bulmakta zorlanmasından sonra ortaya çıktı. Bu yeni karma kullanımlı geliştirmeyle, bu fiziksel alanın gelişeceğine inandığı Mississippi’nin teknoloji ekosistemini güçlendirmek istiyor. Jackson Tech District, yedi binaya yayılmayı ve etkinlik alanı, apartmanlar, bir bakkal, bir fotoğraf stüdyosu, bir inovasyon istasyonu ve daha fazlasını içermesini bekliyor. “Jackson Tech District, işbirliği, katılım ve eşitlik göz önünde bulundurularak canlı bir çalış-oynat inovasyon merkezi olacak” dedi. Sephus, kâr amacı gütmeyen girişimci çalışmalarında çok başarılı olsa da, bazı alanlarda hala mücadele ediyor. Başlıca zorlukları, kar amacı gütmeyen bir kuruluş için fon sağlamak ve insanları Jackson’ın teknoloji ekosistemine yatırım yapmaya ikna etmek oldu. Zorluklara rağmen, Sephus her şeyin üstesinden geleceğinden emindir. Sephus, “Doğru strateji, hassasiyet ve toplumun ihtiyaçlarını anlayarak bu zorlukların üstesinden bu şekilde geldiğime inanıyorum.” Dedi. Sephus, teknoloji merkezindeki inşaatın bu sonbaharda başlayacağını söyledi. Gelecek yıl boyunca, Bean Path’in genel merkezine ev sahipliği yapacak olan Jackson Tech Bölgesi’nin ilk binasını başlatmayı umuyor. Sephus ayrıca daha fazla etkinliğe ev sahipliği yapmaya geri dönmek istiyor.