Skip to content

Nasıl Temizlenir Windows 8 Pro Yükseltmesini Yükleyin

10 de Mayıs de 2021

Bu işlem, Windows 8.1’in 17 Ekim 2013 tarihinde piyasaya sürülmesiyle artık geçerli veya gerekli değildir. Windows 8.1’den başlayarak, Microsoft artık indirilmek üzere Windows 8’in yükseltme lisanslı sürümlerini satmamaktadır, yalnızca tam perakende sürümleri satmaktadır. Amazon’da Windows 8.1’in bir kopyasını satın alın. Ardından, yükleme hakkında tam bir eğitim için Windows 8 veya 8.1’i Yükleme Nasıl Temizlenir konusuna bakın.

Önceden Geçerli Talimatlar

Her Windows sürümü için bir yükseltme yüklemesi yerine temiz bir yükleme önerdik ve bu, Windows 8’den farklı değildir. Temiz bir yükleme veya “özel” yükleme, biçimlendirilmiş bir sürücüden Windows 8 yüklemesi anlamına gelir. Verilerinizi önceden yedeklemek ve ardından geri yüklemek ve daha sonra tüm yazılımınızı yeniden yüklemek ne kadar külfetli olsa da, yeni Windows 8 kurulumunuz yerinde bir yükseltme gerçekleştirmiş olmanıza göre muhtemelen çok daha kararlı olacaktır. Bu işlem, indirdiğiniz Windows 8 veya Windows 8 Pro Yükseltmesini temiz bir kurulum yapabilmeniz için hazırlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Herhangi bir perakende sürümünüz varsa (bir yükseltilmemiş Windows 8 sürümü), tam izlenecek yol için Nasıl Temizlenir Windows 8 Kurulumu’na geçebilirsiniz. Tamamen kaldıracak olsanız bile, Windows 8’in yükseltme lisanslı bir kopyasını yüklemek istiyorsanız bilgisayarınızda zaten Windows olmalıdır. Bununla ilgili daha fazla bilgi ve diğer bazı soruların yanıtları için Windows 8’i Yükleme SSS bölümüne bakın. şu anda sahip olmak. Bu işlem, internet bağlantınızın hızına bağlı olarak ortalama 30 ila 90 dakika sürmelidir. Bu sefer tahmin eder değil son adımda bağladığımız gerçek temiz yükleme işlemi dahil.

Nasıl Temizlenir Windows 8 Pro Yükseltmesini Yükleyin

 1. Seçiniz Hemen Yükselt Microsoft’un sitesindeki Windows Satın Al sayfasında. Adına göre bir dosya WindowsUpgradeAssistant.exe indirilecek. Masaüstünüze veya tanıdık başka bir yere kaydedin.

 2. Windows 8’e yükseltmeyi planladığınız bilgisayardan yeni indirdiğiniz programı çalıştırın. Bu, bulunduğunuz bilgisayardan farklı bir bilgisayarsa, program dosyasını oraya taşıyın. Bu araç, bilgisayarınızın Windows 8 ile uyumluluğu hakkında değerli bilgiler sağlar, Windows 8 indirmesinin satın alınmasını kolaylaştırır ve ardından mevcut Windows kurulumunuz hakkındaki bilgilere dayalı olarak doğru sürümü (32 bit veya 64 bit) indirir – tüm önemli nedenler Windows 8’i temizleyeceğiniz bilgisayardan bu aracı çalıştırın.

 3. Üzerinde İşte bulduklarımız birkaç dakika sonra göreceğiniz ekran, bilgisayarınızda hangi programların ve cihazların Windows 8 ile uyumlu olup olmadığı hakkında bilgi alacaksınız. Çoğu şey uyumlu olmalı, ancak bazıları ihtiyacınız olduğunu söyleyebilir Windows 8’de yeniden yüklemek veya daha fazla bilgi için sağlayıcının web sitesini ziyaret etmek için. Temiz bir kurulum yaptığınız ve yazılımınızı yine de sıfırdan yükleyeceğiniz için, bunların çoğu sizin için önemli olmayacak. Bir sorun görürseniz, uygun şekilde araştırın.

 4. Seçiniz Sonraki tüm uyumluluk ayrıntılarını okuduktan sonra.

 5. Üzerinde Neyi saklayacağını seç ekran, seç Hiçbir şey değil ve sonra seçin Sonraki. Başka bir seçenek seçme (örn. Windows ayarları, kişisel dosyalar ve uygulamalar veya Sadece kişisel dosyalar), bir tane alırsanız, sizin yapmadığınız bazı derecelerde yükseltmeye başlarsınız.

 6. Seçiniz Sipariş üzerinde Sizin için Windows 8 ekran, her ikisinin yanında Windows 8 veya Windows 8 Pro ve verilen sipariş talimatlarını izleyin. Sipariş etmeye gerek yok Windows DVD çünkü size yedekleme için kendi diskinizi yapma olanağı veren tam bir disk görüntüsü indireceksiniz.

 7. Windows 8 ürün anahtarınız, Siparişiniz için teşekkürler siparişiniz başarıyla işlendikten sonra göreceğiniz ekran. Ürün anahtarınızı kaybetmeyin! Windows 8’i her yüklediğinizde ürün anahtarınıza ihtiyacınız olacak. Windows 8 siparişinizi içeren bir e-posta almış olmalısınız ve bu e-posta ayrıca anahtarınızın bir kopyasını da içerir. Kaydet, yazdır, ne yapman gerekiyorsa yap. Sadece kaybetme.

 8. Sıradaki Windows 8’i indirme ekran. İnternet bağlantınızın ne kadar hızlı olduğuna ve dosya barındırma sunucularının ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak, bu birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Windows 8 şu anda yüklenmiyor, yükleme dosyaları bir sonraki adıma hazırlık olarak bilgisayarınıza indiriliyor.

 9. İndirme tamamlandığında göreceksiniz İndirmeyi kontrol etme ve Dosyaları hazırlama ekranlar. Sadece onları bekle.

 10. Üzerinde Windows 8’i yükleyin ekran, seç Medya oluşturarak yükleyin ve sonra Sonraki. Eğer sen Şimdi kur, mevcut işletim sisteminizi yükseltiyor olacaksınız (ör. Windows 7, Windows Vista veya Windows XP), ancak yapmak istediğiniz şey bir disk veya flash sürücü gibi bazı ortamlardan önyükleme yapmaktır, böylece temiz bir yükleme gerçekleştirebilirsiniz. Windows 8. Medya oluşturarak yükleyin Windows XP çalıştırıyorsanız seçeneği kullanılamaz. Windows XP kullanıyorsanız, Windows’un daha yeni bir sürümüne sahip başka bir bilgisayardan yukarıdaki adımları izleyin. Medyanızı oluşturduktan sonra (aşağıdaki 11. ila 14. Adımlar), onu Windows XP bilgisayarına geri getirin ve ardından temiz kurulumu gerçekleştirin (aşağıdaki 15. Adım). Zaten bu kadar derin içindeyseniz, bu seçeneği seçmeden devam edin ve ardından bir çözüm için buna bakın.

 11. Üzerinde Hangi medyayı kullanacağınızı seçin ekran, ikisinden birini seçebilirsiniz USB flash sürücü veya ISO dosyası. Bilgisayarınızda bir optik sürücü yoksa veya Windows 8’i bir flash sürücü aracılığıyla yüklemeyi tercih ediyorsanız, USB flash sürücü, seçin Sonrakive bu talimatları izleyin. Tamamlandığında, aşağıdaki 15. Adıma atlayın. Windows 8’i bir diskten yüklemeyi planlıyorsanız, ISO dosyası, seçin Kayıt etmekve Adım 12’ye devam edin. Bir ISO dosyası, bir diskin, bu durumda bir Windows 8 yükleme diskinin mükemmel bir görüntüsüdür. Neyi seçeceğinizden emin değilseniz, ISO dosyası güvenli bir seçimdir, çünkü bir ISO dosyanız varsa, Windows 8 yükleme dosyalarının bulunduğu bir disk veya flash sürücü oluşturmak nispeten kolaydır.

 12. Seçtiğini varsayarsak ISO dosyası, ISO dosyasını kaydetmek için bir sonraki pencerede, Masaüstünüz gibi bir konum seçin ve ardından Kayıt etmek.

 13. Bekle ISO dosyasını oluşturma tamamlanana kadar ekran. Bir Windows.iso dosyası Masaüstünüzde veya son adımda kaydettirmeye karar verdiğiniz yerde oluşturulacaktır.

 14. Sonra göreceksiniz ISO dosyasını bir DVD’ye yazın ekran artı ürün anahtarınız hakkında bir hatırlatma. Ya seçebilirsiniz DVD yazıcıyı açın ISO dosyasını bu şekilde bir diske bağlayın ve yazın, ya da sadece seçebilirsiniz Bitiş ve istediğiniz diğer disk yazma programını kullanın. Yerleşik aracı kullanmıyorsanız, DVD’ye ISO Görüntü Dosyası Nasıl Yazılır konusuna bakın.

 15. Windows 8’i temiz yükleyin! Artık bir flash sürücüde (Adım 11’den itibaren) veya bir diskte (Adım 14’ten itibaren) Windows 8 yükleme dosyalarına sahip olduğunuza göre, artık temiz yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Kendinizi bir ISO görüntüsüyle bulduysanız ancak şimdi bunu bir flash sürücüde istiyorsanız, yardım için bkz.