Skip to content

Neden Clash Royale Kazanmak İçin Ödeme Yapmıyor?

20 de Mayıs de 2021

Clash Royale, kazanmak için ödeme değildir. Oyun inkar edilemez derecede eğlenceli ve şaşırtıcı derecede derin, ancak bazı insanların hala bir sorunu var. Bu şikayet, ya şakayla ya da ciddi olarak oldukça sık yapılıyor ve pratikte oyunla uyuşmuyor. Oynaması ücretsiz birçok oyun gibi, ilerlemenizi ilerletmek için para harcayabilirsiniz, ancak oyunda bundan çok daha fazlası var.

Başlangıçtan başla

Bu sorun kısmen oyunun birçok koleksiyon kart oyunundan nasıl basitleştirildiğinden kaynaklanıyor. Yalnızca birkaç düzine kart vardır ve bazı kartlar stratejiyi karmaşıklaştırır, ancak daha sonra kullanılabilir. Bir seferde sadece 8 tane olabilir, bu nedenle kısa maçlarda stratejiler oluşturabilir ve rakibinizi okuyabilirsiniz. Oyun çok fazla akıcı olduğu için, desteniz çok küçük olduğu için Hearthstone gibi oyunlarda olduğu gibi bu oyunda daha az RNG (rastgele sayı üreteci) örneği var. Rastgelelik sizi başlangıçta yalnızca başlangıç ​​kartlarınızla etkiler. Bunun bir etkisi olabilir; Rakibinizin sayaçları yoksa, erken bir avantaj elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, yalnızca oyunun başındaki rastgeleliğe dayalı olarak galibiyet kazanma şansı düşüktür. Büyük ölçüde varsayımlarda var olan sorunlardan biridir.

Çıkış Yolu Satın Alın

Tonlarca parası olan bir oyuncunun muhteşem yüksek seviyeli desteler için kendi yolunu satın alıp kazanması mümkün mü? İmkansız değil, ancak bu düşünce süreci, bir oyuncu çok yüksek seviyeli olduğu ve diğerinin olmadığı için birdenbire çalışmayan çok sayıda kart sayacının bulunmadığını azaltır. Bu sadece olmaz. Daha yüksek seviyelerde olmadığınız sürece efsanevi kartların elde edilmesi zor olan bazı sorunlar var, ancak bu, uzman oyuncular tüm efsanevi ve destansı kartları kullanıyor gibi değil. Çok çeşitli kartlar kullanıyorlar ve desteleri ve taktikleri genellikle daha düşük seviyeli oyuncular tarafından bile tanınabilir.

Kazanmak İçin Öde

Bu oyun kazanmak için ödeme değil, rekabet için ödeme ve bu çok büyük bir fark. Rekabet için ödeme sadece hayatın gerçeğidir. Kongregate CEO’su Emily Greer’in açıkladığı gibi, gerçek hayattaki hobiler, tutkuları konusunda ciddi olmak isteyen insanların daha iyi ekipmana para harcadıkları benzer katmanlara sahip olabilir. Genç beyzbol oyuncularının aileleri, üst düzey rekabete girmek için iyi ekipmanlara, seyahate ve etkinliklere para harcamak zorundadır. Bu, kum sahasında veya bir kulüp takımında oynamaktan zevk alamayacağınız anlamına gelmez. Gerçek dünyadaki koleksiyon kart oyunları bile bu sorunla karşı karşıyadır. Magic the Gathering’in kazanmak için ödeme olduğu konusunda ciddi bir tartışma yok.

Çöpçatan

Çöpçatanlık sayesinde isterseniz bu oyunu ücretsiz oynayabilirsiniz. Ücretsiz sandıkları açmak, taç sandığı almak ve ödül sandıklarını açmak arasında, ne olursa olsun ilerliyormuşsunuz gibi kolayca hissedebilirsiniz. Klanlar, kart talepleri sayesinde kart yükseltmeleri almak için kullanışlıdır.