Skip to content

Neden Minecraft Oynuyorsunuz?

1 de Haziran de 2021

Bana neden Minecraft’ı bu kadar uzun süredir oynadığımızı sorarsanız, nedenlerden sonra nedenlerle devam edebiliriz. Minecraft Oynamaya başladığımız ilk andan itibaren hayatımızı birçok olumlu yönde etkiliyor. Bize beş yıldan fazla keyif veren oyun oynadık Minecraft diğer herhangi bir video oyunundan daha fazla (Jagex’in RuneScape şu anda on yıllık oyun süresine sahiptir). Bu yazıda nedenini tartışacağız Minecraft bize çok güzel anılar, eğlence ve bol bol oyun zamanı verdi.

Zamanlama

Cankurtaran
Bulduk Minecraft hayatın çok garip bir noktasındayken. On dört yaşındaydık ve yeni bir video oyunu deneyimlemek istiyorduk. Bilgisayarımız harika değildi, bu yüzden gerçekte ne oynayabileceğimiz konusunda son derece sınırlıydık. İle sıkılıyorduk RuneScape ve arkadaşlarla oynamak için yeni bir video oyununa ihtiyaç duyuyordu. Gibi Minecraft yoldaş çevremizde çok hızlı bir şekilde popülerlik kazanıyordu, oyunu oynamakta tereddüt ediyorduk. Süre Minecraft ilk bakışta sıkıcı geldi, satın almak niyetinde değildik. Yüzlerce kez oyunu arkadaşlarımızla oynamamız istendi, sonunda teslim olduk ve çevrimiçi olarak satın aldık. Video oyununu ilk kez oynadığımızda, belirli bir nedeni veya noktası olmasını bekliyorduk. Bu doğrultuda bir hikaye ya da bir şey beklemesek de, bir itici gücün oynamak istemesini, bir teşvik olmasını beklerdik. Ancak oyun oynamak için bir neden vermek yerine bize boş bir sayfa verildi. Çok geçmeden, yönümüzü kullanmamız için bize hiçbir şey verilmemişse, ne yapmamız gerektiğine karar vermemiz ve anlamamız gerektiğini anladık. Kulağa klişe gelse de ilk tepkimiz ağaçları yumruklamak ve oradan gitmek oldu. Bir sürü çeşitli YouTube videosu izlemeye başladık. Minecraft ve oyunda neler yapabileceğimize dair hemen bir fikir edindim. Birkaç gün yalnız oynadıktan sonra, Minecraft arkadaşlarla olması beklenenden çok daha eğlenceli olabilir. Pek çok arkadaşımızla bir sunucuya katıldık ve beklenenden çok daha fazla eğlenmeye başladık. Minecraft artık bize tek başına keyif veren bir video oyunu değildi.

Yaratıcı Bir Outlet

MInecraft ekran görüntüsü

Cankurtaran
Eğlenmeye başladığımız andan itibaren oyuna bolca zaman ayırmaya karar verdik ve oyunun sonsuz görünen duvarları içinde kendimizi ifade etmenin yeni yollarını bulmaya karar verdik. Yaratıcı sınırlar açısından sınır tanımadığımız için zihnimizi açmaya ve fikirleri denemeye başlamaya karar verdik. Yapabileceğimize inanmaya başladığımız eserler, dünyalarımızı birbiri ardına doldurmaya başladı. Fikirlerimi sıfırdan yerleştirmek ve inşa etmek için sonsuz bir dünyayla, daha büyük ve daha iyi kreasyonlar oluşturabileceğimizi fark etmeye başladık. Kreasyonlarımız, son derece basit, plansız yapılar olmaktan, daha düşünülmüş daha ayrıntılı tasarımlara dönüştü. Minecraft birçok oyuncuya bir fikri hayata geçirirken gelişmiş bir sanatsal deneyime izin veren yaratıcı bir çıkış noktası sağladı. Son birkaç yılda, Minecraft sadece dünyamıza fayda sağlamayacak yeni fikirler (Redstone mekanizmaları gibi) düşünmemiz için bize ilham verdi. Minecraftama aynı zamanda bir fikri yaratma ve üretme konusundaki sanatsal ihtiyacımıza da fayda sağlayabilir. Yarattığımız her fikirle, daima bir öncekinden daha ayrıntılı bir şey yapmaya çalışırız. Daha yoğun bir şekilde tasarlanmış bir yapı yaptıktan sonra kendimize yerine getirilmiş hissetme zorluğu vermek, söz konusu olduğunda asla kuru veya sıkıcı bir an yaşamanıza izin verir. Minecraft.

Youtube

Minecraft ayrıca birçok yeni içerik oluşturucuya, özellikle YouTube aracılığıyla eğlence sektöründe bir ses sağladı. Birçok oyuncu bilgisayarında yüksek performanslı video oyunlarını deneyimleyemediğinde, Minecraft içerik oluşturuculara çevrimiçi video hazırlarken ellerini deneme fırsatı verdi. Biz o kadar çok yaratıcıdan biriydik. YouTube’da birkaç yıldır diğer video oyunlarına göre içerik oluşturuyorduk, ancak Let’s Plays’i gerçekten hiç denemedik. Daha önce burada ve orada birkaç canlı yorum yaptık Minecraftama oyunu oynarken sevgimizi bulduk. Biz çok küçük bir YouTuber’dık ve zamanımızın ve çabamızın büyük bir bölümünü yeni bulduğumuz konuşma ve eğlence sanat formumuza harcamaya karar vermiştik. Bir zamanlar YouTube’da çok utangaç ve çekingen görünsek de, çok daha yüksek sesle ve daha fazla ses çıkardık. Sevdiğimiz bir oyunda basitçe video kaydetmek bize düşüncelerimizi çok daha organize bir şekilde formüle etme yeteneği verdi. Artık bir zamanlar olduğumuz kadar utangaç olmamayı öğrenmiştik, öncelikle yapmakta olduğumuz gerçeğinden dolayı Minecraft çok uzun videolar. YouTube’da uzun yıllar bunu yaptıktan sonra, bir kitleyle konuşmak artık ikinci bir doğa gibi görünüyor.

Topluluk

Minecraft ekran görüntüsü

Cankurtaran
Sadece oynamakla kalmıyoruz Minecraft Oyunun keyfi için, onunla ilişkili topluluk için de uğraşıyoruz. Oyun içinde, yaratmakla, hayattan zevk almakla, birbirine karşı nazik olmakla ve bundan çok daha fazlasıyla ilgilenen başka bir topluluk bulamadık. Minecraft. Video oyununun eğlence yönünün iniş ve çıkışları olsa da, genel olarak iyi, her seferinde kötüden daha ağır basıyor. Yeni ve heyecan verici deneyim yolları yaratmaya kararlı bir toplulukla Minecraft, oynamayı bırakmak için genel bir neden yok. Sayısız hayır etkinliği bir aşktan doğdu Minecraft, yeni oyunculara ilgi duymaları için bir neden veriyor. Video oyunlarına dayalı çok az topluluk, uzanma ve iyi şeyler yapma açısından oyuncularla güçlü bir bağa sahiptir. Minecrafttopluluğu, eğitim amaçlı kullanım, genel rahatlama ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birçok yeni oyun yöntemine ilham verdi. Bu yaratımlar ve fikirler, topluluğun varoluşlarını desteklemek için verdiği baskı olmadan mümkün olamazdı. Bir parçası olmayı tercih ettiğimiz başka bir oyuncu topluluğu hayal edemiyoruz. Minecraft topluluk.

Minecraft’ın Geleceği

Minecon London

Cankurtaran
Biz her zaman ne için heyecanlandık Minecraft‘nin geleceği eğlence endüstrisini gerektirir. Video oyununun geleceği için birçok sözle birlikte Minecraft: Eğitim Sürümü, yeni Minecraft: Hikaye Modu bölümler, a Minecraft film, Hololenler ve çok daha fazlası, heyecanlanmamak için hiçbir sebep yok. Hem Mojang hem de Microsoft tarafından yapılan bu duyurular, ortaya çıkan her yeni bilgi ile beni heyecanlandırmaya devam etti. Mojang ve Microsoft, yoğun bir şekilde beklenen sürümleri oluşturan tek geliştiriciler değil. Birçok oyuncu modlamaya başladı Minecraft, başkalarının video oyununu yeni ve heyecan verici şekillerde deneyimlemesine ve keyfini çıkarmasına olanak tanıyor. Olduğu sürece Minecraft etrafta dolaştı, oyun için modcular var. Bu modcular, bir zamanlar hayal bile edilmeyen yeni fikirler ortaya attılar. Daha önce belirtildiği gibi, Minecraft topluluk, video oyununu deneyimlemek için yeni yollar yaratmaya odaklandı, bu nedenle modlar oluşturmak mantıklı. Video oyunundaki bu değişiklikler, oyuncuların eğlenmesini sağlar Minecraft uygun gördükleri çeşitli özellikleri ekleyip kaldırarak.

Rahatlama

Hayatta bir zamanlar aşırı stresliyken, Minecraft bizi rahatlattı. Son derece büyük bir dünyayı keşfedebilmek ve onunla istediğimiz gibi yapabilmek bizi mutlulukla doldurdu. Sadece etrafta dolaşırken ve bu özellikleri yaşarken hissettiklerimizle karşılaştıran başka bir video oyunu yoktu. Minecraft sunmak zorunda. MinecraftYıllar geçtikçe, bana bol bol rahatlama ve günlük sıkıntılardan kaçma fırsatı sundu. Rahatlama ihtiyacı duyan birçok kişi var ve oyun oynamak bunu yapmanın kesin bir yoludur. MinecraftYönlendirme gücünün olmaması (bir kişiye ne yapacağını söyleme açısından), oyunculara bir şey yapmaları beklenmeden önce neyi başarmak istediklerini anlama fırsatı verir. Piyasaya sürüldüğünden beri Minecraft, video oyununu oynamanın yanlış bir yolu yok. Birçoğu Hayatta Kalma niyetiyle oynayacak olsa da, çoğu bu özelliği açmayı hayal etmez. Pek çok oyuncu Yaratıcı moddan hoşlanırken, diğerleri bundan hoşlanmayabilir. Oynamak için sonsuz stil fırsatları, biz de dahil olmak üzere günlük yaşamlarında buna ihtiyaç duyanlara rahatlama sunuyor.

Sonuç olarak

Minecraft bize yıllarca keyif verdi ve henüz oyunu bırakma niyetimiz yok. Minecon gibi etkinlikler ve diğer yeni heyecan verici gelecekler beklediğinden, oynamak için daha iyi bir zaman olamaz. Bu video oyunu, kendim de dahil olmak üzere birçok kişiye, oyunun yalnızca daha basit ama daha karmaşık taraflarını yaratmak, denemek ve bunlardan zevk almak için ilham verdi. Beş yıldan fazla oyun tecrübesi ile Minecraft, ancak eninde sonunda ona ulaşacağımızı umabiliriz. Biz oynayamazken Minecraft Bir işi ve diğer ilgi alanlarını karıştırdığımız için ne kadar istersek de, her zaman ona zaman ayırmaya çalışırız. Bazıları için sadece bir video oyunu olsa da, Minecraft bize fikirlerimizi, düşüncelerimizi, fikirlerimizi ve benliğimizi küçük yerleştirilebilir bloklar şeklinde ifade etmenin bir yolunu verdi. Bu sanal sanal alan bana oyun yoluyla yeni bir macera oynama ve deneyimleme, videolar yapma, kreasyonlar oluşturma ve kendimi rahatlatma fırsatından çok daha fazlasını verdi. Minecraft aynı zamanda bana sık sık zevk aldığımız bir konu hakkında düşüncelerimiz hakkında yazma yeteneği kazandırdı. Olmadan Minecraft, bu kelimeler asla oldukları sırayla varolmazlardı ve okumanız için bir web sitesine asla yüklenmezlerdi (umarız zevk alırken). Oynarız Minecraft çünkü bize kendimizi yaratıcı bir şekilde bulmamız için pek çok fırsat sunarken, aynı zamanda beynimizin bizi bir zamanlar hayal bile edemeyeceğimiz yeni yollarla kendimize meydan okumaya ikna eden kısmını uyarıyor. İnşallah, Minecraft aynısını sizin için yapar.