Skip to content

Nesneleri Sürükleyerek PowerPoint Slaytlarında Yerleşimi Kontrol Etme

20 de Haziran de 2021

Bir PowerPoint slaydına bir grafik nesnesi yerleştirdikten sonra, konumunu, slayda tam olarak yerleştirmek için ayarlayın. Nesneyi hafifçe hareket ettirmek için, herhangi bir yönde biraz hareket ettirmek için ortak tuş vuruşlarını kullanarak nesneyi itin. Bu makaledeki yönergeler PowerPoint 2019, PowerPoint 2016, PowerPoint 2013, PowerPoint 2010, Microsoft 365 için PowerPoint ve PowerPoint Online için geçerlidir.

PowerPoint’te bir Nesneyi Dürtme

PowerPoint’te bir nesneyi dürttüğünüzde, nesne küçük artışlarla hareket eder. Nesnenin hareket yönü, hangi ok tuşuna bastığınıza bağlıdır. Nesneyi seçin ve ardından ok tuşları Nesneyi tam olarak istediğiniz yere gelene kadar sola, sağa, yukarı veya aşağı hareket ettirmek için klavyenizdeki Dürtme için varsayılan PowerPoint ayarı belirli bir ihtiyaç için çok büyükse, hareket artışlarını manuel olarak ayarlayın. basın ve basılı tutun Ctrl 1,25 noktalı artışlarla hareket etmek için ok tuşlarına basarken.

Varsayılan Sürükleme Ayarını Azalt

PowerPoint’i ilk yüklediğinizde, Nesneyi Izgaraya Yasla özelliği açılır. Bu ayar, dürtme mesafesini de belirler. Varsayılan dürtme ayarı, Nesneleri Izgaraya Yapıştır açıkken altı noktadır. Nesneleri Izgaraya Yasla’yı kapatırsanız, sürükleme varsayılan ayarı 1,25 puandır. Snap Objects to Grid’i kapatmak için:

  1. git Görünüm.

  2. Seç Izgara Ayarları sağ alt köşesinde Göstermek grup.

  3. yanındaki onay işaretini kaldırın Nesneleri ızgaraya yasla özelliği kapatmak ve varsayılan dürtme ayarını 1,25 puana düşürmek için.

    Nesneleri ızgaraya yasla

  4. Seç TAMAM MI.

Nesneler ve Oklar

kullanmanın yanı sıra Ctrl bir oku değiştirmek için dürtme boyutunu küçültmek için basın, alt nesneyi sola veya sağa döndürmek için sol ve sağ oklarla tuşuna basın. Basın Vardiya artı nesneyi küçültmek için aşağı veya sol ok, veya Vardiya artı büyütmek için sağ veya yukarı ok. Benzer şekilde, kullanarak Ctrl+Vardiya daha ayrıntılı klavye düzenlemelerine izin vermek için artırma veya azaltma boyutunu küçültür.