Skip to content

Nest Cam Nasıl Sıfırlanır

4 de Nisan de 2023

Bilinmesi gereken

 • Nest uygulamasını açın. Şuna dokunun: Vites simgesine basarak ayarları açın, ardından kameralar ve sıfırlamak istediğiniz kameraya dokunun.
 • Seçme Kamerayı Kaldır kamerayı sıfırlamak için

Bu makale, bir Nest kameranın nasıl sıfırlanacağını açıklayacaktır.

Nest Cam Nasıl Sıfırlanır

Bu yöntem, tüm Nest kameralar ve Nest kapı zilleri ile çalışır. Nest uygulamasına ve kameranın sahibi olan hesaba erişmeniz gerekir.

 1. Nest uygulamasını açın.

 2. Şuna dokunun: dişli simgesi Ayarlar menüsünü açmak için sağ üst köşede

 3. bulana kadar ayarlar menüsünde ilerleyin. kameralar bölüm.

 4. Kaldırmak istediğiniz kameraya dokunun.

 5. Kameranın ayarlar menüsünün en altına gidin ve ardından öğesine dokunun. Kamerayı Kaldır.

 6. Bir onay istemi görünecektir. Musluk Kaldırmak. Bir kameranın kaldırılması video geçmişini kalıcı olarak siler.

 7. Kamera sıfırlanacaktır. Kamerayı tekrar kullanmak için, sanki yeni bir kameraymış gibi Nest’in ilk kurulumunu gerçekleştirmelisiniz.

Yuva Camı Sıfırlama Deliğiyle Nasıl Sıfırlanır

Belirli Nest modellerini, kameranın kendisinde bulunan bir sıfırlama deliği kullanarak sıfırlayabilirsiniz. Modeller arasında Nest Cam (pil), Projektörlü Nest Cam, Nest Cam IQ Indoor ve Nest Cam Outdoor bulunur. Ataş gibi ince bir nesneyi 12 saniye boyunca kameranın sıfırlama deliğine sokun. Kamera, sıfırlamanın tamamlandığı konusunda bazı göstergeler verecektir. Nest Cam IQ modellerinde bildirim ışığı yanıp sönerken sonraki modellerde bildirim zili bulunur. Bu yöntemle ilgili bir sorun, kamerayı Nest uygulamasından kaldırmamasıdır. Kamera, siz kaldırana kadar Nest uygulamasında çevrimdışı görünmeye devam eder. Kamerayı yalnızca yukarıdaki adımları izleyerek Nest uygulamasından kaldırabilirsiniz. Bu nedenle, bir Nest kamerayı sıfırlamak için sıfırlama deliği yerine Nest uygulamasını kullanmanızı öneririz.

Nest Cam Nasıl Yeniden Başlatılır

Bazı Nest kamera modellerinde kamerayı yeniden başlatma seçeneği bulunur. Bu yöntem, kamerayı tamamen sıfırlamadan yapılandırma sorunlarını çözebilir. Kameranın fişini 10 saniyeliğine prizden çekerek Nest Cam, Nest Cam IQ ve Nest Dropcam’i yeniden başlatabilirsiniz. Kamera tekrar prize takıldığında yeniden başlatılacaktır. Nest Cam Indoor (kablolu), Nest Cam (pil) ve Nest Cam Floodlight yukarıda açıklanan sıfırlama deliğini kullanarak yeniden başlatılabilir. 12 saniye yerine sadece 5 saniye basın.

Nest Kameradaki Sıfırlama Düğmesi Nerede?

Tüm Nest kameralarda sıfırlama düğmesi yoktur. Sıfırlama düğmesi ve sıfırlama deliği, güç konektörünün veya montajın yanındadır. Sıfırlama deliğini kullanmak için ataç gibi ince bir nesneye ihtiyacınız olacak.

Nest Kameram Çalışmıyorsa Ne Yapmalıyım?

Sıfırlama, genellikle bir Nest kamerada sorun gidermenin en iyi yöntemidir. Bu, bir dizüstü bilgisayarda Windows’u yeniden yüklemeye veya bir telefonda fabrika ayarlarına sıfırlamaya benzer. Tüm ayarları silmek ve sıfırdan başlamak, yapılandırma sorunlarını çözecek ve cihazı temiz bir sayfa ile başlatacaktır.

SSS

 • Bir Nest termostatını nasıl sıfırlarım?

  Bir Nest termostatını sıfırlamak için, menüye erişmek üzere termostata basın. Ardından, yüzüğü çevirin ve seçin Ayarlar > Sıfırla. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak için, öğesini seçin. Tüm Ayarlar > Sıfırla. Onaylamak için termostata basın.

 • Bir Nest termostatını parola olmadan nasıl sıfırlarım?

  Nest termostatınızın PIN’ini bilmiyorsanız ve cihazı sıfırlamanız gerekiyorsa Nest uygulamasını başlatın ve termostatı seçin. Seçme Ayarlar > Kilidini aç. Nest uygulamasını açın ve ardından Ayarlarkameranızı seçin ve Kamerayı Kaldır.

 • Nest kapı zilini nasıl sıfırlarım?

  Nest kapı zilini sıfırlamak için kapı zilinin arkasında, USB bağlantı noktasının altında bulunan sıfırlama pimi deliğini bulun. Yaklaşık beş saniye basılı tutun. Beyaz durum ışığını gördüğünüzde kullanıma hazırdır.