Skip to content

Netflix Çalışmıyor mu? Nasıl düzeltilir?

2 de Nisan de 2021

Netflix, gezegendeki en popüler video yayın hizmetlerinden biri olabilir, ancak bu her zaman kullanmanın bir zevk olduğu anlamına gelmez. Uygulamalara, internet bağlantısına ve üçüncü taraf donanımına güvenmek, zaman zaman Netflix’in çalışmamasına neden olabilir: resmi uygulamalar çöküyor, düzgün açılmıyor, filmleri ve TV şovlarını oynatamıyor, hatta sadece televizyonunuza siyah bir ekran yükleniyor. set veya tablet. Bu sorun giderme adımları, Netflix’in bilgisayarınız, akıllı telefonunuz, tabletiniz, akıllı TV’niz, oyun cihazınız veya diğer akış cihazınız dahil olmak üzere kullanılabileceği tüm cihazlar için geçerlidir.

Önce Denenecek Genel Netflix Uygulaması Sorun Giderme

Netflix uygulaması çeşitli platformlarda mevcut olsa da, hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, kartın tamamında çalışan hatalı bir uygulamayı düzeltmek için bazı çözümler vardır.

 1. Netflix’in kapalı olup olmadığını kontrol edin. Netflix uygulaması yüklenemezse veya bir film veya TV şovu başlamazsa, bunun nedeni Netflix hizmetinin kendisinin kapalı veya çevrimdışı olması olabilir. Netflix sunucularında bir sorun olup olmadığını görmek için bu bağlantıyı kullanın. Varsa, yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak düzeltmelerini bekleyin.

 2. Cihazınızı yeniden başlatın. Neredeyse bir klişe haline geldi, ancak cihazınızı yeniden başlatmak aslında genellikle hatalı bir uygulamayı veya sistem sorununu çözecektir.

 3. İnternet bağlantınızı veya telefon sinyalinizi kontrol edin. İnternetiniz kapalıysa, Netflix çalışmayacaktır. Wi-Fi veya hücresel bağlantınızın açık olduğundan ve cihazınızın yanlışlıkla Uçak moduna alınmadığından emin olun. İnternete bağlanıp bağlanamayacaklarını görmek için diğer uygulamaları da deneyin.

 4. Yönlendiricinizi yeniden başlatın. İnternetiniz kapalıysa veya bağlı görünüyorsunuz ancak uygulamalar düzgün çalışmıyorsa, sorun ağ donanımınızdan kaynaklanıyor olabilir.

 5. Netflix uygulamanızı güncelleyin. Bir sistem güncellemesinde olduğu gibi, Netflix uygulamasını güncel tutmak da aynı derecede önemlidir çünkü cihazınızda çalıştırmak veya medya akışı için Netflix sunucularına bağlanmak için en son sürüm gerekebilir. Bir uygulama güncellemesi, aldığınız herhangi bir Netflix hata kodunu, örneğin UI-800-3 hata kodunu da düzeltebilir.

 6. Netflix oturumunu kapatın ve tekrar Oturum açın. Basit bir çözüm ama etkili bir çözüm ve yapılması yalnızca birkaç dakika sürer.

 7. Netflix uygulamasını yeniden yükleyin. Genellikle Netflix uygulamasını silip yeniden yüklemek, yaşadığınız sorunları çözecektir. Bir uygulamayı silmek ve yeniden yüklemek çoğu cihazda oldukça kolaydır ve genellikle yalnızca ilgili uygulama mağazasından tekrar indirilmesini gerektirir. Netflix’i bir Samsung akıllı TV’ye yeniden yüklemekte sorun yaşıyorsanız imlecinizle Netflix uygulamasını vurgulayın, Araçlar uzaktan kumandanızdaki düğmesine basın ve ardından Yeniden yükleyin.

 8. Tüm cihazlarda Netflix oturumunu kapatın. Bazen, üyeliğiniz izin verse bile birden fazla cihazda Netflix kullanmak Netflix sunucularında çakışmalara neden olabilir. Bu, her cihazda aynı anda Netflix’ten çıkış yapılarak düzeltilebilir. Bunu Netflix web sitesinde şu adresten yapabilirsiniz: Hesap oturum açtıktan sonra sağ üst simgeden erişilen ayarlar. Tüm cihazlardan çıkış yapınbirkaç dakika bekleyin ve ardından cihazınızda tekrar oturum açın. Bunu mobil cihazınızdaki uygulamadan da yapabilirsiniz. Aç Daha alttaki menü, simgesine dokunun. Hesapve sonra seçin Tüm cihazlardan çıkış yapın.

 9. İşletim sisteminizi güncelleyin. Akıllı TV, oyun konsolu, akıllı telefon veya tablet kullanıyor olsanız da, her zaman en yeni işletim sistemiyle güncel tutmaya çalışmalısınız çünkü bazı uygulamalar bir sistem güncellemesinin mevcut olduğunu bilirlerse çalışmayı durdurur. Bir sistem güncellemesi, Netflix uygulamasının düzgün çalışmasını engelleyebilecek tüm hataları da düzeltebilir. Açıkçası, bunu son olarak listeledik çünkü denenecek / yapılacak şeylerin biraz uç noktasında.

 10. İnternet servis sağlayıcınızı arayın. Bu noktada, Netflix sunucuları düzgün çalışıyorsa ve uygulamayı çalıştırmak için elinizden geleni yaptıysanız, Netflix’in çalışmamasının nedeni ISS’nizle ilgili kontrolünüz dışında olan bir sorun olabilir.

Roku’da Netflix Nasıl Onarılır

Yukarıdaki genel ipuçları, Netflix uygulamasının Roku’nuzda çalışmasını sağlamada işe yaramazsa, en iyi çözüm, uygulamaya olan bağlantınızı devre dışı bırakmak ve ardından yeniden etkinleştirmek olabilir. Her bir Roku modelinde bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Roku 1: Ev Roku denetleyicinizdeki düğmesine ve ardından Ayarlar ve daha sonra Netflix Ayarları. Yazan seçeneği görmelisin Devre dışı bırak. Üstüne tıkla.

 2. Roku 2: Ana Menü, Netflix uygulama simgesini vurgulayın ve Roku uzaktan kumandanızdaki yıldız tuşuna basın. Tıklamak Kanalı kaldır ve ardından devre dışı bırakmayı onaylamak için bir kez daha tıklayın.

 3. Roku 3, Roku 4 ve Roku TV: Netflix uygulamasının içinden Netflix menüsünü açmak için imleci sola hareket ettirin. Tıklamak Ayarlar ve sonra tıklayın oturumu Kapat ve daha sonra Evet.

PlayStation 4 Konsolunda Netflix Nasıl Onarılır

Xbox One gibi, Sony’nin PlayStation 4 konsolu da Netflix gibi akış uygulamalarını çalıştırabilir. PS4’ünüzde Netflix uygulamanızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, sayfanın üst kısmındaki ipuçlarına ek olarak aşağıdaki iki çözümü deneyin.

Netflix
 1. PSN’nin kapalı olup olmadığını kontrol edin. PlayStation Network çevrimiçi hizmeti çalışmıyorsa, bazı uygulamaların çalışmasını engelliyor olabilir. PSN’nin resmi durum sayfasından çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

 2. PS4 Netflix uygulamasından çıkın. Bir video oyununa veya başka bir uygulamaya geçseniz bile PlayStation 4 uygulamaları arka planda çalışmaya devam edecektir. Açık uygulamalarınızı kapatmak yalnızca PS4’ünüzün performansını artırmakla kalmaz, aynı zamanda karşılaşabileceğiniz hataları düzeltmek için uygulamaları yenileyebilir. Bir PS4 uygulamasını kapatmak için, ana ekrandaki simgesini vurgulayın ve Seçenekler PS4 denetleyicinizdeki düğmesine basın. Şu seçenekle yeni bir menü açılacaktır, Uygulamayı kapa. Netflix uygulamasını kapatmak için üzerine tıklayın. Artık her zaman yaptığınız gibi yeniden açabilirsiniz.

Samsung Smart TV’de Netflix Nasıl Onarılır

Akıllı TV’ler, uygulamaların herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duymadan doğrudan üzerlerine yüklenmesine izin veren televizyon setleridir. Bazı akıllı televizyonlar için resmi bir Netflix uygulaması var ve maalesef Samsung’un akıllı televizyonlarının bazı sorunlar yaşadığı biliniyor.

Akıllı TV kullanan bir adam

Akıllı TV, önceden yüklenmiş akışlı uygulamalarla birlikte gelir.
Manuel Breva Colmeiro / Moment Açık

Yukarıdaki sorun giderme ipuçlarının sorunu çözmemesi durumunda deneyebileceğiniz bazı çözümler aşağıda verilmiştir.

 1. Samsung akıllı TV’nizin fişini 30 saniye boyunca çıkarın. TV’yi açıp kapatmak çoğu zaman işe yarayabilir, ancak en az 30 saniye kapalı bırakmak, her şeyin tamamen sıfırlanmasına ve bir sonraki açıldığında yeniden başlamasına izin verir.

 2. Samsung Anında Açma’yı devre dışı bırakın. Samsung Instant On, TV’nizi daha hızlı açıp çalıştırabilir, ancak bu özelliğin diğer bazı işlevlerle ve hatta Netflix gibi bazı uygulamalarla çakıştığı da bilinmektedir. Kapatmak her şeyin tekrar düzgün çalışmasını sağlayabilir. Samsung Instant On’u devre dışı bırakmak için Ayarlar ve sonra tıklayın Genel seçeneği devre dışı bırakmak için.

 3. Donanımdan sıfırlama yapın. Bu, Netflix uygulamasını Samsung akıllı TV’nizde tekrar çalıştırmaya çalışırken kesinlikle en son girişiminiz olmalıdır. Donanımdan sıfırlama, TV’nizi fabrika ayarlarına döndürür ve tüm akıllı TV uygulamalarınızı ve ayarlarınızı siler. Neyse ki, donanımdan sıfırlama yapmak, Samsung uzaktan yönetim ekibinin sizin için yapabileceği bir şeydir ve yalnızca beş ila 10 dakika sürer. Samsung teknik desteğini aramanız yeterlidir. 800-SAMSUNG ve Samsung uzaktan yönetim ekibinden akıllı TV setinizde donanımdan sıfırlama yapmasını isteyin.

1 Aralık 2019 itibarıyla Netflix artık eski Roku cihazlarını desteklemiyor. Yayıncı, “teknik sınırlamaların” aşağıdaki Roku modelleri için desteği yasakladığını söylüyor: Roku 2050X, Roku 2100X, Roku 2000C, Roku HD Oynatıcı, Roku SD Oynatıcı, Roku XR Oynatıcı ve Roku SD Oynatıcı.

Xbox One Konsolunda Netflix Nasıl Onarılır

Microsoft’un Xbox One konsolları, Twitch, YouTube ve tabii ki Netflix gibi çeşitli popüler akış uygulamalarına sahiptir. Xbox One Netflix uygulamasının olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamakta sorun yaşıyorsanız ve yukarıda belirtilen tüm genel önerileri denediyseniz, aşağıdaki düzeltmeleri denemeniz gerekebilir.

Xbox One konsolunda Netflix uygulaması.

Netflix
 1. Xbox ağının kapalı olup olmadığını kontrol edin. Xbox ağı çevrimiçi hizmeti kapalıysa birçok Xbox One uygulaması ve özelliği çalışmaz. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için resmi Xbox ağ durumu web sayfasını ziyaret edin ve yanında yeşil bir onay işareti olup olmadığına bakın. Xbox One Uygulamaları. Bir onay işareti varsa, Xbox ağ uygulaması işlevselliği normal çalışıyor ve Netflix uygulaması sorunu başka bir şeyden kaynaklanıyor demektir. Yanında bir onay işareti yoksa Xbox ağının bazı bölümleri kapalı olabilir ve tekrar çevrimiçi olmasını beklemeniz gerekir. Bu, birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir.

 2. Xbox One Netflix uygulamasından çıkın. Netflix uygulaması Xbox One’ınızda hatalıysa uygulamadan çıkıp yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için daireye basın X Kılavuzu açmak ve son kullanılan uygulamalar listesinden Netflix uygulamasını seçmek için Xbox oyun kumandanızın ortasındaki düğmesine basın. Vurgulandığında, oyun kumandanızdaki üç çizginin bulunduğu menü düğmesine basın ve ardından düğmesine basın. Çık açılır menüden. Netflix tamamen kapanmalıdır ve artık her zamanki gibi tekrar açabilirsiniz.