Skip to content

Netflix DVD Kiralama Programı Nasıl Kullanılır

2 de Haziran de 2021

Netflix’in iki ayrı hizmeti vardır: www.netflix.com ve diğer uygulamalar aracılığıyla eriştiğiniz bir çevrimiçi akış platformu, ayrıca dvd.netflix.com üzerinden size posta yoluyla DVD gönderdikleri bir DVD kiralama programı. Netflix’in DVD programı, akış hizmetlerinde bulunmayan bazı TV şovlarını ve filmleri içerir. Hem DVD’leri hem de Blu-ray’leri izleyebilirsiniz, ayda yalnızca bir kez ödeme yaparsınız ve aynı anda kaç disk ödünç almak istediğinize bağlı olarak seçebileceğiniz iki plan vardır. Netflix’in DVD’leri ve Blu-ray’leri 1–3 iş günü içinde kapınıza ulaşır ve posta yoluyla iade etmek de bir o kadar kolaydır.

Netflix’in DVD Planları

İki DVD Netflix planı var. Her ikisi de aylık sınırsız disk, gecikme ücreti yok, ücretsiz gönderim ve iade, uzun vadeli taahhüt yok (sadece aylık) ve ücretsiz bir aylık deneme sunuyor. Bu planlar arasındaki tek fark, aynı anda sahip olabileceğiniz disk sayısıdır:

 • Standart: 7,99 $ /ay; bir seferde bir disk
 • Premier: 11,99 $ /ay; bir seferde iki disk

Blu-ray diskleri kiralamak istiyorsanız alabileceğiniz bir eklenti de var. Netflix’teki bazı Blu-ray’ler, yönetmenin yorumu ve daha önce hiç görülmemiş görüntüler gibi ekstralar içerir. Blu-ray’i seçerseniz, yukarıda listelenen tüm özellikler aynı kalır, ancak fiyat 9.99$ Standart için ve 14.99$ Premier için.

DVD Netflix’e Nasıl Kaydolunur

Netflix’in yayın hizmetine zaten aboneyseniz, aşağıdaki adımları izleyin, aksi takdirde sonraki talimat dizisine geçin: Bu yönergeler bir masaüstü web tarayıcısı kullanmak içindir, ancak DVD Netflix mobil uygulamasıyla da kaydolabilirsiniz.

var olan kullanıcılar

 1. DVD Netflix’i ziyaret edin ve Netflix bilgilerinizle oturum açın.

 2. Seç DVD Planı Ekle.

 3. Abone olmak istediğiniz planı seçin. Blu-ray videoları da izlemek istiyorsanız alttaki Blu-ray seçeneğini seçtiğinizden emin olun.

  Netflix DVD planları

 4. Seç Başlamak.

 5. Gönderim bilgilerinizi doldurun ve ardından Başlat.

Yeni kullanıcılar

Şu anda bir Netflix hesabınız yoksa bunun yerine şu adımları izleyin:

 1. DVD Netflix’i ziyaret edin.

 2. Seç Ücretsiz bir ay için katılın.

  DVD Netflix ücretsiz bir aylık sayfaya katılın

 3. İstediğiniz planı seçin. Blu-ray izleme seçeneğine sahip olmak için Evet, Blu-ray’i dahil etmek istiyorum altta.

  DVD Netflix ücretsiz ay seçenekleri

 4. Seç Başlamak.

 5. E-posta adresinizi girin, bir şifre seçin ve ardından Devam et.

 6. Gönderim bilgilerinizi girin ve ardından Devam et.

 7. Ödeme ayrıntılarını sağlayın ve ardından Üyeliği Başlat.

DVD’ler Nasıl Seçilir

Netflix, kişisel sıranıza eklediklerinize göre size otomatik olarak DVD gönderir. Bunları aldığınız sıra, sıradaki düzenlenme biçimlerine bağlıdır. DVD’yi iade ettiğinizde, listedeki bir sonraki başlık gönderilir ve bu şekilde devam eder. DVD Netflix sıranıza nasıl film ekleyeceğiniz ve ardından hangilerini önce alacağınızı nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Bilgisayardan

 1. DVD Netflix’ten seçin Sıraya ekle veya Ekle, baktığınız ekrana bağlı olarak, istediğiniz herhangi bir DVD’nin yanında.

  DVD Netflix Sıraya Ekle düğmesi

  Bir TV şovunun tüm sezonunu eklemek için kiralamak istediğiniz sezonu seçin ve seçin Tümünü Kuyruğa Ekle.

  DVD Netflix Tümünü Sıraya Ekle düğmesi

  Başlıkları ada, kişilere veya türe göre arayarak bulabilirsiniz. Ayrıca bir Araştır popüler filmleri, yeni çıkanları ve Netflix’in en iyi 100 oyununu bulmak için menü.

 2. Sıranızı şuradan açın: KUYRUK DVD’leri yönetmek için sitenin üst kısmındaki menü. Başlıkları yukarı ve aşağı sürükleyerek sıralamayı ayarlayabilirsiniz. Farenizi üzerine getirerek ve çöp kutusu simgesini seçerek bir öğeyi silin.

  DVD Netflix Sırası

Mobil Uygulama ile

Mobil kullanıcılar DVD Netflix kuyruğunu da yönetebilir. Diziye bir film eklemek için artı işaretine dokunun ve sırayı düzenlemek veya DVD’leri kaldırmak için sağ üstteki disk simgesini kullanın.

Şunun için indirin:

DVD Netflix Android uygulaması

Netflix DVD’leri Nasıl İade Edilir

Sıranızdan bir sonrakini almak için DVD’leri Netflix’e iade etmeniz gerekiyor. Kiraladığınız DVD’leri Netflix’e iade etmek kolaydır. Diski, aldığınızda birlikte gelen kılıfına ve zarfına koyun ve ardından posta kutunuza koyun veya yerel bir postaneye bırakın.

DVD Netflix Nasıl İptal Edilir

Netflix’ten DVD almayı durdurmak için DVD Netflix programından istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Netflix ile bir yayın planınız varsa DVD planınızı sonlandırmak değil onu etkiler. Netflix DVD hizmetinizi iptal ettiğinizde, hesabınızı yeniden açmaya karar vermeniz durumunda sıranız 10 ay boyunca kalır. Ek ücretlerden kaçınmak için tüm DVD’ler faturalandırma döngünüzün sonunda iade edilmelidir.

 1. Netflix’te netflix.com adresinde veya Netflix veya DVD Netflix mobil uygulamasıyla oturum açın.

 2. Farenizi ekranın sağ üst köşesindeki profil resminin üzerine getirin ve ardından hesap. Uygulamayı kullanıyorsanız, şuraya gidin: Daha > hesap hesap bilgilerinizi tarayıcınızda açmak için

  Netflix menüsü

 3. Seç DVD planını iptal et itibaren PLAN DETAYLARI Bölüm.

  Netflix hesap ayarları

 4. yanındaki kutucuğu işaretleyin İptal İşlemine Geçinöğesini seçin ve ardından Devam et.

  DVD Netflix iptal ekranı

 5. Aşağı kaydırın ve seçin Evet, hesabımı iptal et.

  DVD Netflix onayla iptal ekranı

 6. Seç bitti son sayfada.