Skip to content

Netflix DVD Kiralama Programı Nasıl Kullanılır

10 de Mayıs de 2021

Netflix’in iki ayrı hizmeti vardır: www.netflix.com ve diğer uygulamalar aracılığıyla eriştiğiniz bir çevrimiçi akış platformu, ayrıca dvd.netflix.com aracılığıyla size posta yoluyla DVD gönderdikleri bir DVD kiralama programı. Netflix’in DVD programı, yayın hizmetlerinde bulunmayan bazı dizileri ve filmleri içerir. Hem DVD’leri hem de Blu-ray’leri izleyebilirsiniz, ayda sadece bir kez ödersiniz ve aynı anda kaç tane disk ödünç almak istediğinize bağlı olarak seçebileceğiniz iki plan vardır. Netflix’ten gelen DVD’ler ve Blu-ray’ler 1–3 iş günü içinde kapınıza ulaşır ve postayla geri dönmek de bir o kadar kolaydır.

Netflix’in DVD Planları

İki DVD Netflix planı vardır. Her ikisi de ayda sınırsız disk, gecikme ücreti yok, ücretsiz gönderim ve iade, uzun vadeli taahhüt (yalnızca aydan aya) ve ücretsiz bir aylık deneme sunuyor. Bu planlar arasındaki tek fark, aynı anda sahip olabileceğiniz disk sayısıdır:

 • Standart: Ayda 7,99 ABD doları; her seferinde bir disk
 • Premier: 11,99 $ / ay; bir seferde iki disk

Blu-ray diskleri kiralayabilmeyi istiyorsanız alabileceğiniz bir eklenti de var. Netflix’ten bazı Blu-ray’ler, yönetmenin yorumları ve daha önce hiç görülmemiş görüntüler gibi ekstralar içerir. Blu-ray’i seçerseniz, yukarıda listelenen tüm özellikler aynı kalır ancak fiyat şu kadar yükselir: 9,99 Standart ve 14,99 Premier için.

DVD Netflix’e Nasıl Kaydolunur

Netflix’in akış hizmetine zaten abone olduysanız, aşağıdaki adımları izleyin, aksi takdirde sonraki talimatlara geçin: Bu talimatlar bir masaüstü web tarayıcısı kullanmak içindir, ancak DVD Netflix mobil uygulamasına da kaydolabilirsiniz.

var olan kullanıcılar

 1. DVD Netflix’i ziyaret edin ve Netflix bilgilerinizle oturum açın.

 2. Seç DVD Planı Ekle.

 3. Abone olmak istediğiniz planı seçin. Blu-ray videolarını da izlemek istiyorsanız alttaki Blu-ray seçeneğini seçtiğinizden emin olun.

  Netflix DVD planları

 4. Seç Başlamak.

 5. Gönderim bilgilerinizi doldurun ve ardından Başlat.

Yeni kullanıcılar

Şu anda bir Netflix hesabınız yoksa, bunun yerine şu adımları izleyin:

 1. DVD Netflix’i ziyaret edin.

 2. Seçiniz Ücretsiz bir ay için katılın.

  DVD Netflix'e ücretsiz bir ay sayfası için katılın

 3. İstediğiniz planı seçin. Blu-ray izleme seçeneğine sahip olmak için, seçtiğinizden emin olun. Evet, Blu-ray’i dahil etmek istiyorum altta.

  DVD Netflix ücretsiz ay seçenekleri

 4. Seçiniz Başlamak.

 5. E-posta adresinizi girin, bir parola seçin ve ardından Devam et.

 6. Gönderim bilgilerinizi girin ve ardından Devam et.

 7. Ödeme ayrıntılarını sağlayın ve ardından şunu seçin: Üyeliği Başlat.

DVD’ler Nasıl Seçilir

Netflix, kişisel sıranıza eklediğiniz şeylere göre size otomatik olarak DVD’ler gönderir. Bunları alma sıranız, sıradaki düzenlenme şekillerine bağlıdır. DVD’yi iade ettiğinizde, listedeki bir sonraki başlık gönderilir ve bu böyle devam eder. DVD Netflix sıranıza nasıl film ekleyeceğiniz ve ardından hangilerini önce alacağınızı nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Bir Bilgisayardan

 1. DVD Netflix’ten seçin Sıraya ekle veya Eklebaktığınız ekrana bağlı olarak, istediğiniz DVD’nin yanında.

  DVD Netflix Sıraya Ekle düğmesi

  Bir TV şovunun tüm sezonunu eklemek için kiralamak istediğiniz sezonu seçin ve seçin Tümünü Sıraya Ekle.

  DVD Netflix Tümünü Sıraya Ekle düğmesi

  Başlıkları ada, kişilere veya türe göre arayarak bulabilirsiniz. Ayrıca bir Araştır popüler filmleri, yeni çıkan filmleri ve Netflix’in en iyi 100 filmini bulmak için menü.

 2. Sıranızı şuradan açın: KUYRUK DVD’leri yönetmek için sitenin üst kısmındaki menü. Başlıkları yukarı ve aşağı sürükleyerek sıralamayı ayarlayabilirsiniz. Farenizi üzerine getirip çöp kutusu simgesini seçerek bir öğeyi silin.

  DVD Netflix Sırası

Mobil Uygulama ile

Mobil kullanıcılar DVD Netflix kuyruğunu da yönetebilir. Sıraya bir film eklemek için artı işaretine dokunun ve DVD’lerin sırasını düzenlemek veya kaldırmak için sağ üstteki disk simgesini kullanın.

İndirmek İçin:

DVD Netflix Android uygulaması

Netflix DVD’leri Nasıl İade Edilir

Sıranızdan bir sonrakini almak için DVD’leri Netflix’e iade etmeniz gerekir. Kiraladığınız DVD’lerinizi Netflix’e iade etmek kolaydır. Diski aldığınızda birlikte gelen kılıf ve zarfa koyun ve ardından posta kutunuza koyun veya yerel bir postaneye bırakın.

DVD Netflix Nasıl İptal Edilir

Netflix’ten DVD almayı durdurmak için istediğiniz zaman DVD Netflix programından ayrılabilirsiniz. Netflix ile bir yayın planınız varsa DVD planınızı sonlandırmanız, değil onu etkiler. Netflix DVD hizmetinizi iptal ettiğinizde, hesabınızı yeniden açmaya karar vermeniz durumunda sıranız 10 ay boyunca kalacaktır. Ek ücretlerden kaçınmak için tüm DVD’ler faturalama döngünüzün sonunda iade edilmelidir.

 1. Netflix.com adresinden veya Netflix ya da DVD Netflix mobil uygulamasıyla Netflix’te oturum açın.

 2. Farenizi ekranın sağ üst köşesindeki profil resminin üzerine getirin ve ardından Hesap. Uygulamayı kullanıyorsanız şu adrese gidin: Daha > Hesap hesap bilgilerinizi tarayıcınızda açmak için.

  Netflix menüsü

 3. Seçiniz DVD planını iptal et -den PLAN DETAYLARI Bölüm.

  Netflix hesap ayarları

 4. Yanındaki kutuyu işaretleyin İptal Etme İşlemine Geçinve ardından seçin Devam et.

  DVD Netflix iptal ekranı

 5. Aşağı kaydırın ve seçin Evet, hesabımı iptal et.

  DVD Netflix onaylama iptal ekranı

 6. Seç Bitti son sayfada.