Skip to content

Netflix Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz?

22 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Netflix hesabınızda oturum açın, Menü simgesini seçin, ardından hesap. Seç Aktiviteyi görüntüleme açmak için Faaliyetim sayfa.
 • Altında Faaliyetim, görüntüleme tarihine göre listelenen tüm görüntüleme etkinliği geçmişinin bir listesini görürsünüz. Başlıkları silin veya sorunları bildirin.
 • Bir veya daha fazla başlığı silmek için: Sinyal yok Silmek istediğiniz girişin sağındaki Serileri Gizle onaylamak.

Bu makale, Netflix izleme geçmişinizden içerikleri nasıl sileceğinizi açıklamaktadır. Bu, başkalarının ne izlediğinizi bilmesini istemiyorsanız veya Netflix önerilerinizin yönünü değiştirmek istiyorsanız kullanışlıdır.

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir

Netflix izleme geçmişinizden TV ve film başlıklarını silmek veya kaldırmak için Netflix hesabınıza giriş yapmak için bir bilgisayar veya mobil cihaz kullanın. Ardından, Netflix izleme etkinliğinizi görüntülemek ve görünmesini istemediğiniz her şeyi silmek için şu adımları izleyin:

 1. Netflix Hesabı sayfanızda oturum açın, ardından Menü simge.

 2. Seç hesap.

 3. Seç Aktiviteyi görüntüleme açmak için Faaliyetim sayfa.

  Netflix hesap sayfası


 4. Altında Faaliyetim, en sonuncusundan başlayarak, görüntüleme tarihine göre listelenen başlıklarla birlikte tüm görüntüleme etkinliği geçmişinin bir listesi vardır. Buradan bir veya daha fazla başlığı görüntülerken yaşadığınız sorunları bildirebilir veya başlıkları izleme geçmişinizden silebilirsiniz.

  Netflix İzleme Etkinliği

 5. Bir veya daha fazla başlığı silmek için, Sinyal yok Silmek istediğiniz girişin sağındaki Bir mesaj, içeriğin 24 saat içinde görüntüleme etkinliğinizden kaldırılacağını bildirir. Seç Serileri Gizle devam etmek.

  Netflix Gizle Serisi

Silinen İçeriğe Ne Olur?

Netflix izleme geçmişinizden bir başlık kaldırıldıktan veya temizlendikten sonra, artık başlıkları ekranda görmezsiniz. Son İzlenenler veya İzlemeye Devam Et Netflix ana ekranındaki kategoriler. Ayrıca, başlıklar gelecekteki görüntüleme önerilerine dahil edilmez. Ancak, içeriğe arama yoluyla erişilebilir ve tür kategorilerinizden birinde görünebilir. Başlığı görüntüleme geçmişinizde eski durumuna getirmek için başlığı tekrar oynatın.

Alt çizgi

Birden fazla Netflix hesap profiliniz varsa veya evinizin diğer üyelerinin kendi hesapları varsa, her birinin kendi görüntüleme geçmişi olacaktır ve yukarıdaki adımları kullanarak görüntüleme etkinliklerine erişebilir ve bunları yönetebilir. Ancak, Çocuk hesabı olarak ayarlanmış herhangi bir hesap profilinin görüntüleme geçmişi silinemez.

Netlfix Ağ Geçidi Sayfası

Görüntüleme etkinliği listenizdeki bazı başlıkları görüntülemediyseniz ve hesabınıza başka birinin veya başka bir cihazın eriştiğinden şüpheleniyorsanız, öğesini seçin. Son Cihaz Akış Etkinliği ana hesap sayfasında. Bir sorun varsa, Netflix bazı olası çözümler sunar. Netflix, başkalarının görüntüleme etkinliği listesine erişmesini engelleyen bir Gizlilik Modu sunar, ancak bu özellik tüm kullanıcılar tarafından kullanılamaz. Bu yetenekle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, Netflix Test Katılım Sayfasına bakın veya doğrudan Netflix desteği ile iletişime geçin.