Skip to content

Netflix Hata Kodu M7355 Nasıl Onarılır

25 de Kasım de 2022

Bir Netflix hata kodu, en sevdiğiniz program yayınlanmak üzereyken görmek isteyeceğiniz son şeydir. Yani, ekranınızda Netflix Hata Kodu M7355’i görürseniz, tarayıcınızda bir sorun olduğunu söylüyor. Örneğin, Chrome, Netflix için en iyi tarayıcıdır, ancak Chrome’un eski bir sürümü, Netflix’in sorunsuz bir şekilde yayınlanmasını engelleyebilir. Ancak hatayı düzeltmek kolaydır ve hem Windows hem de macOS’ta tarayıcılarınıza uygulayabileceğiniz birkaç çözüm vardır.

Netflix’te Neden Bir Hata Kodu Alıyorum?

Netflix Hata Kodu M7355, genellikle desteklenmeyen veya eski bir tarayıcıdan veya hatalı bir uzantıdan kaynaklanır. Hata genellikle şunu söyler:

 • Hay aksi, bir şeyler ters gitti…
 • Netflix Video Oynatıcı Kullanılamıyor
 • Tarayıcınızda Netflix’i oynatırken sorun yaşıyoruz. Lütfen Chrome’un resmi bir sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Belirli hata kodunu ekranın altında okuyabilirsiniz ve genellikle kırmızıdır. Netflix hataları, yerel ağ sorunlarından arka uçtaki sunucu sorunlarına kadar her şeyden kaynaklanır. Bilgisayarınızın donanımı veya yazılımı da bu hataları verebilir. Çoğu durumda hata kodu, hatanın nedenini ve çözümünü daraltmanıza yardımcı olur.

Netflix Hatası M7355’i Nasıl Düzeltebilirim?

Netflix Hatası M7355, Chrome tarayıcısında bir sorun olduğunu gösteriyor.

 1. Chrome’u en son sürüme güncelleyin. Bunu yazarken Netflix, Google Chrome sürüm 64 veya sonraki sürümlerde desteklenmektedir. Daha eski bir sürümde olup olmadığınızı kontrol edin ve ardından Chrome’u mevcut sürüme güncelleyin. Son olarak, tarayıcıyı yeniden başlatın, Netflix’te oturum açın ve tekrar akışa başlayıp başlamadığına bakın. Değilse, aşağıdaki diğer sorun giderme adımlarını deneyin.

 2. Chrome uzantılarını devre dışı bırakın. Reklam engelleyiciler ve VPN proxy’leri gibi bazı eklentiler, sorunsuz akışı engelleyebilir. Onları kapatın ve tekrar izlemeye devam edip edemeyeceğinize bakın. Uzantıları potansiyel nedenler olarak ortadan kaldırmak için, tüm uzantıları kapatmayı ve ardından hatanın arkasındakini belirlemek için bunları ayrı ayrı etkinleştirmeyi deneyin.

  Uç:

  Yüklü tüm uzantıları görmek için üç yöntemden birini kullanın…

  • seçin üç dikey nokta menü için > Daha fazla araç > Uzantılar.
  • Yeni bir sekme açın ve girin krom://uzantılar çok amaçlı adres çubuğunda.
  • Basmak Alternatif + F > L > e sırayla.

 3. Chrome’u kaldırın ve yeniden yükleyin. Tarayıcıyı kaldırıp yeniden yüklemek, tüm Chrome sorunlarını çözmek için son çaredir. Tarayıcının en son sürümünde temiz bir sayfa ile başlamanıza yardımcı olabilir. Eski tarayıcıyı kaldırmak, Netflix Hata Kodu M7355’in arkasındaki tespit edilemeyen sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Chrome’u cihazınızdan kaldırmak için Google Yardım’daki adımları izleyin.

 4. Netflix’i desteklenen başka bir tarayıcıda açın. Netflix yardım sayfası, Windows, macOS ve ChromeOS için desteklenen tüm tarayıcıları listeler. Birincil tarayıcınız Chrome ise, Netflix akışı için sisteminizde yüklü olan alternatif bir tarayıcı kullanabilirsiniz. Microsoft Edge ve Safari, sırasıyla Windows ve macOS’ta önceden yüklenmiş olarak gelir. Ayrıca, daha eski bir sürümdeyse alternatif tarayıcınızı güncelleyin.

Netflix Sunucu Hatasını Nasıl Düzeltebilirim?

Hizmet sayfalarından Netflix’in yalnızca sizin için mi yoksa dünyanın geri kalanı için mi kapalı olduğunu kontrol edin. Netflix sunucusu çalışıyorsa ancak yine de bir Netflix sunucusu hatası alıyorsanız, bazı bağlantı sorunlarınız olabilir. Hata kodunu (varsa) not edin ve belirli Netflix bağlantı hatalarını düzeltmek için bu sorun giderme adımlarını uygulamaya başlayın. Yanıtlar için daha derine inmeden önce her zaman birkaç genel sorun giderme adımını izleyin.

 • Bilgisayarını yeniden başlat.
 • Tarayıcının tüm örneklerini kapatın ve yeniden başlatın.
 • Tarayıcınızın ve bilgisayarınızın güncel olduğundan emin olun.
 • İnternet bağlantınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
 • Netflix’ten çıkış yapın ve tekrar giriş yapın.

SSS

 • Netflix hatası M7355-1204 nedir?

  Bu hata, Netflix ile desteklenmeyen tarayıcılar kullanan Mac ve Windows bilgisayarlarda görünür. Bu liste, Hızlı Tarayıcı veya Chrome’un eski sürümlerini içerir. M7355 hatası gibi, ana düzeltmeler arasında Chrome uzantılarının kapatılması ve Chrome tarayıcısının güncellenmesi/yeniden yüklenmesi yer alır.

 • Netflix hata kodu NW-2-5 nedir?

  Netflix hata kodu NW-2-5, cihazınız veya ağınızla ilgili hizmet bağlantı sorunlarıyla ilgilidir. NW-2-5 hatası düzeltmeleri, akış cihazınızı yeniden başlatmaktan internet bağlantınızı kontrol etmeye ve ağınızdaki akış izinlerini tekrar kontrol etmeye kadar uzanır.

 • Netflix’te hata kodu 1011 ne anlama geliyor?

  1011 hata kodu genellikle Netflix uygulamasında bir sorun olduğu anlamına gelir. Ağ bağlantınızı test etmeyi ve farklı bir ağa geçmeyi deneyin. Mobil cihazınızı yeniden başlatma veya uygulamayı yeniden yükleme şansınız da olabilir.