Skip to content

Netflix Hata Kodu NW-4-7 Nasıl Onarılır

5 de Nisan de 2023

Bu kılavuz, Netflix uygulamasının kesintisiz çalışabilmesi için NW-4-7 hata mesajının ortadan kalkmasını ve altta yatan sorunu gidermenizi sağlayacak bir dizi kanıtlanmış çözümde size yol gösterir.

Netflix Hata Kodu NW-4-7 nedir?

Bazen NW-47 ve NW 47 olarak da adlandırılan Netflix NW-4-7 hata kodu, çeşitli cihazlardan Netflix’e erişen kullanıcılara görüntülenen bir mesajdır. Bu hata kodunun akıllı TV’ler, Blu-ray oynatıcılar, akış çubukları ve medya oynatıcılar, PlayStation 3, 4 ve 5 konsolları ve Xbox 360, One ve Series X video oyun konsollarındaki Netflix uygulamasında göründüğü bilinmektedir.

NW-4-7 Netflix Hata Koduna Ne Sebep Olur?

NW-4-7 hata koduna genellikle bir ağ bağlantısı sorunu veya Netflix uygulamasını çalıştıran akıllı cihazda depolanan aşırı miktarda geçici veri neden olur. Genellikle birkaç hızlı kontrol ve test yapılarak düzeltilebileceği için genellikle endişelenecek bir şey değildir.

NW-4-7 Kodunu Nasıl Düzeltebilirim?

Netflix uygulamanızda göründüğünde NW-4-7 hata kodunu düzeltmenin en iyi ve kanıtlanmış yollarını burada bulabilirsiniz.

 1. Cihazınızı yeniden başlatın. Temel bir yeniden başlatma gerçekleştirmek, Netflix’ten yayınlanan şovlar ve filmlerle ilgili birçok sorunu çözebilir.

 2. Netflix uygulamasını güncelleyin. Netflix uygulamanız güncel değilse, muhtemelen bir dizi farklı hata koduyla karşılaşırsınız.

 3. Cihazınızı güncelleyin. Çevrimiçi içeriği düzgün bir şekilde yayınlamak için cihazınızın donanım yazılımının veya işletim sisteminin güncellenmesi gerekebilir. Akıllı TV’ler, Xbox ve PlayStation konsolları, yayın çubukları ve hatta bazı Blu-ray oynatıcıların tümü arada bir güncelleme gerektirir.

 4. Ağ sınırlarını kontrol edin. Birçok halka açık veya iş internet bağlantısı, Netflix akışına izin vermez.

 5. VPN’inizi devre dışı bırakın. Bazı VPN’ler, Netflix NW-4-7 hata mesajını tetikleyebilecek internet bağlantısı sorunlarına neden olabilir.

 6. Yalnızca yerel Netflix hizmetinizi kullanın. Başka bir bölgeden Netflix içeriğini izlemek için bir VPN kullanıyorsanız ve NW-4-7 hata kodunu alıyorsanız, Netflix bunu yapmanızı engellemek için bir engelleme uygulamış olabilir. Netflix içeriğini başka bir bölgeden izlemek için VPN kullanmanın Netflix hizmet şartlarına aykırı olduğunu ve tespit edilmesi halinde hesabınızın tamamen kapatılmasına neden olabileceğini unutmayın.

 7. Çıkış yapın ve ardından tekrar giriş yapın. Uygulamadan çıkış yapmak ve ardından tekrar oturum açmak için Netflix uygulamasının oturumu kapat veya oturumu kapat seçeneğini kullanın. Tüm verileriniz bulutta saklandığından oturumu kapattığınızda herhangi bir tercihi kaybetmez veya ilerlemeyi izlemezsiniz.

 8. İnternet bağlantınızı yeniden başlatın. İnternet servis sağlayıcınızla yeni bir bağlantı oluşturmak, yaşadığınız bağlantı sorunlarını düzeltebilir ve hatta yavaşsa internet hızınızı artırabilir.

 9. Bir Ethernet kablosu kullanın. Akıllı TV’nizi veya akış cihazınızı bir kabloyla modeminize veya yönlendiricinize bağlamak, Wi-Fi kullanmaktan daha istikrarlı bir internet bağlantısı sağlayabilir.

 10. İnternet yönlendiricinizi taşıyın. Wi-Fi kullanmanız gerekiyorsa yönlendiricinizi akış cihazınıza daha yakın olacak ve evdeki diğer nesneler tarafından engellenmeyecek şekilde taşımayı deneyin.

 11. Cihazlarınızın etrafındaki alanı temizleyin. Rastgele nesneler Wi-Fi sinyalinin cihazlarınıza ulaşmasını engelliyor olabilir. Eğlence kabininizde veya TV’nin kendisinde süslemeler varsa, bunun NW-4-7 hata kodu sorununu çözüp çözmediğini görmek için bunları kaldırmayı deneyin.

 12. PlayStation konsolunuzun DNS ayarlarını değiştirin. Bir PS3, PS4 veya PS5 video oyun konsolunda NW-4-7 Netflix hata kodunu alıyorsanız, DNS ayarlarında bazı hızlı değişiklikler yapmak işinizi görebilir.

 13. Xbox Network’ün kapalı olup olmadığını kontrol edin. Xbox ve Netflix, farklı şirketler tarafından yürütülen tamamen ayrı hizmetler olsa da, Xbox Ağı ile ilgili sorunlar YouTube, Amazon Video, Crunchyroll ve Netflix gibi bazı uygulamaların işlevlerini etkileyebilir.

 14. Cihazınızın diğer ağ ayarlarını inceleyin. Size NW-4-7 hata kodunu veren cihazdaki ağ ayarlarını açın ve internet bağlantısının düzgün çalıştığından ve diğer kullanıcılar veya uygulamalar tarafından hiçbir ayarın değiştirilmediğinden emin olun.

 15. Akıllı TV’nizin çerezlerini temizleyin. Bunu yapmak için, TV’nizle aynı Wi-Fi ağına bağlı başka bir cihazda bir web tarayıcı açın, netflix.com/clearcookies adresini ziyaret edin ve aynı Netflix hesabıyla oturum açın.

 16. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın. Son çare olarak akıllı TV’nizi, Xbox veya PlayStation konsolunuzu ya da Roku’yu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bu, tüm uygulamalarınızı ve indirdiğiniz içeriği kaldırır, ancak belirli özelliklerin düzgün çalışmasını engelleyen teknik sorunları çözebilir. Bunu yapmadan önce gerçekten beklemeyi düşünün. Cihazlarınızdan ziyade Netflix’in bir sorun yaşaması daha olasıdır.

Netflix’te Code NW 4 8 Nedir?

Netflix hata kodu NW-4-8, NW-4-7 ile neredeyse aynıdır ve genellikle internet ve ağ sorunlarından veya yenilemeniz gereken cihaz verilerinden kaynaklanır. Netflix NW-4-7 hata kodu için yukarıdaki düzeltmelerin tümü, NW-4-8 hata kodu sunulduğunda da uygulanabilir. Denemek isteyebileceğiniz birkaç ek NW-4-8 Netflix kod çözümü de vardır.

Netflix’im Neden Çalışmıyor: Code NW 2 4?

NW-2-4 Netflix hata kodu ayrıca ağ bağlantısıyla da ilgilidir ve genellikle zayıf veya dengesiz bir internet hizmetinden kaynaklanır. Neyse ki, Netflix NW-2-4 hata kodu mesajı için çeşitli düzeltmeler var.

Netflix Sunucu Hatalarını Nasıl Düzeltirim?

Genel Netflix sunucu hataları almaya devam ederseniz, denemeye değer birkaç hızlı kontrol vardır.

 • Netflix’in kapalı olup olmadığına bakın. Nadiren olsa da, tüm Netflix hizmeti zaman zaman sorunlar yaşayabilir, bu nedenle Netflix çevrimiçi durumunu kontrol etmeye değer olabilir.
 • Netflix’i başka bir cihazda deneyin. Sorunun cihazınıza özgü mü yoksa tüm Netflix kullanıcılarının başına mı geldiğini görmek için akıllı telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki Netflix uygulamasında bir film veya TV bölümü açmayı deneyin.
 • Netflix’i 4G veya 5G’de test edin. Wi-Fi’nizi kapatın ve bir akıllı telefondan veya hücresel ağa bağlı başka bir cihazdan Netflix’e erişmeyi deneyin. Sorunsuz çalışıyorsa, ev internetiniz sunucu hatalarınızın nedeni olabilir.

Netflix’in düzgün çalışmadığı durumlar için daha genel çözümler de denemek isteyebilirsiniz.

SSS

 • Netflix hata kodu NW-2-5 ne anlama geliyor?

  Netflix’teki hata kodu NW-2-5, internet bağlantınızla ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Ağınızın video akışına izin verdiğinden emin olun, ardından Wi-Fi bağlantınızla ilgili sorunları giderin.

 • Netflix hatası NW-1-19 nedir?

  Netflix kodu NW-1-19, başka bir ağ bağlantısı hatasıdır. İnternet bağlantınızı kontrol edin ve cihazınızı yeniden başlatın. Bir VPN kullanıyorsanız, devre dışı bırakın.

 • Netflix hata kodu NW-6-503 nedir?

  Netflix hata kodu NW-6-503, genellikle Netflix hizmetinin kendisinde bir sorun olduğu anlamına gelir. Netflix çökerse, yapabileceğiniz tek şey düzeltilmesini beklemektir.

 • Netflix hata kodu NW-3-6 nedir?

  Netflix hata kodu NW-3-6, ağ bağlantınızda sorun olduğunu gösterir. Bir oyun konsolunda akış yapmaya çalışıyorsanız, yönlendiricinizdeki DNS sunucularını değiştirmeniz gerekebilir.