Skip to content

Netflix Hata Kodu UI3012 Nasıl Onarılır

22 de Ekim de 2022

Netflix hata kodu UI3012, siteyi veya uygulamayı açma veya içerik izlemeye çalışma dahil olmak üzere Netflix’e bağlanmaya çalıştığınızda her zaman görünebilir. Genellikle bir Mac veya PC’deki web sitesinde görünür, ancak bir akış cihazında (örn. Apple TV) veya mobil uygulamada da görebilirsiniz. Bu mesajla birlikte ekranda hata numarasını göreceksiniz:

Hay aksi, bir şeyler ters gitti…
Beklenmeyen hata
Beklenmeyen bir hata oluştu. Lütfen sayfayı yeniden yükleyin ve tekrar deneyin.

Neden Netflix Hata Kodu UI3012 Alıyorum?

UI3012 hata kodunu görmeniz, Netflix’in ağ bağlantısıyla ilgili bir sorunla karşılaştığı anlamına gelir. Bu sorun, zayıf sinyal gücü, parazit, yanlış ayarlar ve hatta bozuk bir kablodan kaynaklanabilir.

Netflix Hata Kodu UI3012’yi Nasıl Düzeltebilirim?

UI3012 kodu çeşitli nedenlerden kaynaklanabileceğinden, Netflix bağlantınızı düzeltmek için birkaç çözüm denemeniz gerekebilir.

 1. Sayfayı yenile. Denemek için ilk ve en kolay şey Netflix’in önerdiği şeydir. Sayfayı yeniden yükleyin ve hata kodunun tekrar görünüp görünmediğine bakın.

 2. VPN’inizi kapatın. Sanal bir özel ağ, bilgisayarınız ile Netflix arasında doğru veri aktarımına müdahale edebilir. Eğer varsa, bağlantınızın düzelip düzelmediğini görmek için devre dışı bırakmayı deneyin.

 3. Netflix’in kapalı olup olmadığını kontrol edin. Netflix ile ilgili sorun yaşamanızın bir nedeni, tüm sistemlerinin çevrimdışı olmasıdır. Başkalarının kesinti bildirip bildirmediğini kolayca kontrol edebilirsiniz. Daha yaygın bir sorunsa, yapabileceğiniz tek şey Netflix’in tekrar çevrimiçi olmasını beklemek.

 4. Farklı bir tarayıcı deneyin. Denemek için başka bir hızlı şey, Netflix’i başka bir programda açmaktır. Netflix web sitesinde değişiklik yaptıktan sonra daha önce hiç karşılaşmadığınız sorunlarla karşılaşabilirsiniz; bu güncellemeler normal tarayıcınızla hemen uyumlu olmayabilir. Alternatif olarak, bir akış cihazında, telefonda veya tablette Netflix uygulamasını kullanmayı deneyin (uygulamanın en son sürümü çalıştırdığından emin olun).

 5. Farklı bir ağa bağlanın. Okul veya kütüphane gibi bir genel ağdaysanız, yönetici akış bağlantılarını engellemiş olabilir. Bu durumda, muhtemelen başka bir yere ulaşana kadar hatayı çözemezsiniz. Benzer şekilde, hücresel ağınıza bağlıyken telefonunuzda Netflix izliyorsanız, mümkünse Wi-Fi’ye bağlanmayı deneyin.

 6. Doğrudan modeminize veya yönlendiricinize bağlanın. Netflix’i Wi-Fi’ye bağlı bir bilgisayarda veya dizüstü bilgisayarda kullanmaya çalışıyorsanız, yönlendiriciden bilgisayara bir Ethernet kablosu çalıştırmayı deneyin. Kablolu bağlantılar genellikle kablosuz olanlardan daha kararlıdır, bu nedenle bir tane kullanıyorsanız Netflix ile daha başarılı olabilirsiniz. Halihazırda kablolu bir bağlantı kullanıyorsanız, ilkinin düzgün çalışmaması durumunda farklı bir kablo da deneyebilirsiniz.

 7. Kendinizi veya yönlendiricinizi hareket ettirin. Bu hatayı evde alıyorsanız, yönlendiricinize yaklaşmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, kablosuz telefonlar veya mikrodalgalar gibi olası parazit kaynaklarından ayırın. Daha iyi alım için yönlendiricinizi daha yükseğe yerleştirmeyi de deneyebilirsiniz.

 8. Ağınızı yeniden başlatın. Ağınızın, bilgileri olabildiğince verimli bir şekilde işlemek için yeniden başlatma kullanması mümkündür. Bunu yapmak için bilgisayarınızı kapatın ve modeminizin ve yönlendiricinizin fişini çekin. Her şeyi en az 30 saniye kapalı bırakın ve ardından birer birer tekrar açın. Öncelikle modeminizi prize takın ve tamamen başlamasını bekleyin. Ardından yönlendiricinizi açın (varsa) ve tam başlatmasını yapmasına izin verin. Son olarak bilgisayarınızı tekrar açın, gerekirse ağınıza yeniden bağlanın ve Netflix’i tekrar deneyin.

 9. Ağ Ayarları Sıfırlama. Diğer web sitelerine bağlanabiliyorsanız, modeminizi veya yönlendiricinizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için hiçbir nedeniniz olmamalıdır. Ağ ayarlarınızı varsayılan değerlerine döndürmek yardımcı olabilecek daha az yıkıcı bir seçenek. Bu işlemi ya yönlendiricinize giriş yaparak ya da bilgisayarınızdaki ayarlar aracılığıyla yapacaksınız ve bu, kayıtlı Wi-Fi ağları ve şifreleri, VPN ayarları ve Bluetooth verileri gibi şeyleri silecektir. Ağınız için özel bir DSN ayarladıysanız, bunu varsayılan “Otomatik” ayarına döndürmeyi de deneyebilirsiniz.

Netflix Hata Kodu M7353 5101 Nedir?

UI3012 genel bir bağlantı hatasına işaret ederken, Netflix hata kodu M7353 5101 daha spesifik bir sorunu gösterir. Chrome tarayıcıyı kullanarak Netflix’i izlemeye çalışırken bununla karşılaşacaksınız ve site tarayıcı uzantılarından parazit aldığında ortaya çıkıyor. Bunu çözmek için Chrome’un en güncel sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun, etkin uzantıları kapatın veya hatanın temizlenip temizlenmediğini görmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Netflix Hata Kodu M7063 1013 Nedir?

Hata kodu M7063 1013 ayrıca bir tarayıcı uzantısıyla çakışmaya işaret ediyor. Chrome’da, şunu girerek uzantılar sayfasına gidin: chrome://uzantılar adres çubuğunuzda ve ardından etkin eklentileri kapatın. Bu sorunu çözerse, Netflix’e müdahale edenleri belirleyene kadar her birini ayrı ayrı açmayı deneyin.

SSS

 • Netflix hata kodu M-7353’ü nasıl düzeltirim?

  Netflix hata kodu M-7353, genellikle bir web tarayıcı uzantısının Netflix’in oynamasını engellediği anlamına gelir. Suçluyu bulana kadar farklı bir tarayıcı deneyin veya uzantıları tek tek devre dışı bırakın.

 • Netflix hatası 11800 nedir?

  Netflix bağlanamadığında Netflix hata kodu 11800 görünüyor. Genellikle bu, bir ağ sorunu veya bozuk verileri temizlemek için cihazınızın yenilenmesi gerektiği anlamına gelir.

 • Netflix hata kodu NW-2-5’i nasıl düzeltirim?

  Netflix hata kodu NW-2-5’i düzeltmek için akış cihazınızı yeniden başlatın, ev ağınızı yeniden başlatın ve Wi-Fi sinyalinizi güçlendirmeyi deneyin. Akış cihazınızın ağa bağlı olduğundan emin olun ve akışı destekleyen bir ağda olduğunuzu doğrulayın.

 • Netflix’te hata kodu 300 nedir?

  Netflix hata kodu 300, bir Sony TV veya Blu-ray oynatıcıda Netflix’in çalışmasıyla ilgili bir sorun olduğunda oluşur. Tıklamak yeniden dene Uygulamayı yeniden başlatmak için Bu işe yaramazsa ağ tıkanıklığının düzelip düzelmediğini görmek için birkaç dakika bekleyin ve ardından Netflix’i yeniden başlatmayı deneyin. Hâlâ sorun yaşıyorsanız Sony destek ile iletişime geçin.