Skip to content

Netflix, Hulu, Sling TV ve Daha Fazlasını İzlemek İçin Kodi Nasıl Kullanılır

23 de Nisan de 2021

DRM’yi Kodi’ye dahil etmedeki son gelişmeler, Netflix ve Amazon Prime Video için yasal eklentilerin Kodi 18, Leia’nın en son sürümleri için geliştirmeye girmesine izin verdi. Varsayılan Kodi depolarında Playstation Vue için bir eklenti de bulunmaktadır.

Kodi’yi Chrome Başlatıcı Eklentisiyle Kullanma

Kodi Netlifx eklentisi ve diğerleri geliştirme aşamasının başlarında ve potansiyel olarak dengesiz olsa da, Google Chrome’u kullanarak Kodi’de en sevdiğiniz akış hizmetlerini başlatmak için güvenebileceğiniz denenmiş ve gerçek bir yaklaşım var. Kodi’yi Chrome yüklü bir bilgisayarda çalıştırdığınız sürece, Chrome’u Kodi içinde açmak ve neredeyse tüm akış hizmetlerine erişmek için Chrome Launcher eklentisini kullanabilirsiniz.

Netflix ve Diğer Yayın Hizmetleri için Kodi Nasıl Kullanılır

 1. Kodi’ye girmeden önce, Chrome Launcher eklentisini indirmeniz gerekecek. Tarayıcınızı açın ve Chrome Launcher Github deposuna gidin.

  Chrome Başlatıcı Github

 2. Seçiniz Klonla veya indir ekranınızın sağında. Yeni bir menü kutusu açılacaktır.

  Klonlayın veya indirin.

 3. Seçiniz ZIP dosyasını indir altta.

  Chrome Launcher ZIP dosyasını indirin

  Tarayıcınız sizden ZIP arşivini açmanızı isterse, açmayın. ZIP’i doğrudan Kodi’ye yükleyeceksiniz, bu yüzden kaydedin.

 4. Şimdi, Kodi’yi açın. Kodi ilk açıldığında, dişli Kodi’nin ayarlarını açmak için ekranın sol tarafındaki kategori listesinin üzerindeki simgesine tıklayın.

  Kodi

 5. Seçiniz Sistem ayarları Ekranınızın sağ alt köşesinde. Dişli ve tornavida simgesine sahip olan.

  Kodi Ayarları

 6. Kodi sistem ayarları ekranının sol tarafında bir kategori listesi vardır. Seçiniz Eklentiler.

  Eklentileri seçme.

 7. Değiştir Bilinmeyen kaynaklar üzerinde. Kodi, bilinmeyen kaynakları etkinleştirmenin potansiyel olarak tehlikeli olduğu konusunda sizi uyaracaktır. Katıl ve devam et.

  Kodi'de Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver

 8. Kodi ana menüsüne kadar geri dönün. Seçin Eklentiler menüdeki sekme.

  Eklentileri seçme.

 9. Kodi eklentileri bölümünün altına geleceksiniz. Soldaki kategori listesinin en üstünde küçük Açık kutu simgesini seçin, ardından seçin Eklenti tarayıcısına girin. İndirdiğiniz Chrome Launcher ZIP dosyasını yüklemek için buna ihtiyacınız olacak.

  Kodi Eklentileri

 10. Eklenti tarayıcısının gövdesinde listelenen birkaç seçenek göreceksiniz. Chrome Launcher’ı bir ZIP dosyasından yükleyeceksiniz, bu nedenle şunu seçin: Zip dosyasından yükleyin.

  Kodi Eklenti Tarayıcısı

 11. Kodi, bir kaynak listesi içeren yeni bir pencere açacaktır. Birini seçin Ana klasör veya Benim dökümanlarım indirmeler altına kaydedildiği için dizin.

  Chrome Başlatıcı ZIP'sini bulun

 12. İndirme dizininize gidin. Chrome Launcher ZIP dosyasını başka bir yere kaydettiyseniz, o dizine gidin. ZIP’i bulduğunuzda seçin ve yükleyin.

 13. Kodi sizi eklenti tarayıcısına geri getirecek ve Chrome Launcher yüklendiğinde size bir başarı mesajı gösterecektir.

  Chrome Launcher Başarıyla Yüklendi

 14. Kodi’deki ana Eklentiler sekmesine geri dönün ve Program eklentileri soldaki sekme. Seçin Chrome Başlatıcı Chrome Başlatıcı’ya girmek için sağdaki simge.

  Chrome Başlatıcı Kodi Eklentisi

 15. Kodi’deki Chrome Launcher sayfasına geleceksiniz. Seçiniz Web Sitesi Ekle listenin altında.

  Kodi Chrome Launcher Eklenti Sayfası

  Eklenti geliştiricisi zaten kullanıma hazır iki başlatıcı sağladı: Youtube ve Vimeo. İkisinden birini seçerseniz, web sitesi tam ekran açılacaktır. Basın Alt + F4 ya çıkmak için.

 16. Kodi, yeni başlatıcınız için bir başlık girmeniz için hemen yeni bir yer paylaşımı açacaktır. Açmak istediğiniz web sitesinin adını verin. Aksi takdirde, bunun dağınık ve kafa karıştırıcı hale gelmesi kolaydır.

  Bir Chrome Başlatıcı Başlığı belirleyin

 17. Ardından, Kodi bir URL kaplamasına geçecektir. Başlatmak istediğiniz web sitesinin tam URL’sini girin.

  Bir Chrome Başlatıcı URL'si Ayarlayın

  Varsayılan yalnızca “http: //” kullanır. Güvenli bağlantıyı tercih ediyorsanız, bunu kendiniz “https” yapın.

 18. Bir sonraki ekran, Chrome’u başlattığınızda oynatmayı durdurmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu tamamen size kalmış. Emin değilseniz varsayılan iyidir.

  Kodi Playback Chrome Launcher'ı durdurun

 19. Son adım, Chrome’u kiosk modunda başlatmak isteyip istemediğinizi sorar; bu, tüm sınırları ve diğer web tarayıcısı kontrollerini kaldırır ve yalnızca web sitesi içeriğinin kendisini görmenize olanak tanır. Bu, video akışı için mutlak bir zorunluluktur, bu yüzden “evet” olarak bırakın.

  Chrome Launcher'ı Kiosk Modunda Çalıştırın

 20. Chrome Launcher, yeni başlatıcınızı sonlandıracak ve sizi listeye geri döndürecektir. Yeni başlatıcınızın artık hazır olduğunu fark edeceksiniz.

  Chrome Başlatıcı Listesi

 21. Her şeyin planlandığı gibi çalıştığını görmek için yeni başlatıcınızı çalıştırmayı deneyin. Yapılandırdığınız web sitesini tam ekran olarak görmelisiniz.

  Chrome Launcher ile çalışan Netflix

 22. Oturum açtıktan sonra şifrenizi Chrome’a ​​kaydedin. Başlatıcıyı bir sonraki açışınızda, hemen hesabınıza gelir ve izlemeye başlamaya hazır olursunuz.

 23. Akış hizmetlerinizin keyfini doğrudan Kodi üzerinden çıkarın! Hizmet Google Chrome’u desteklediği sürece (çoğu yapar), sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz. Doğru Kodi temalarıyla, başlatıcılarınız için Kodi ana ekranında özel kısayollar da oluşturabilirsiniz.

 24. Sen bittin!