Skip to content

Netflix, İlk Mobil Oyun Setini Başlattı

19 de Temmuz de 2022

Netflix, ilk mobil oyun serisini dünya çapındaki abonelere, ancak yalnızca Android cihazlarına sahip olanlara yayınladı. Netflix’in blogunda yer alan bir gönderiye göre, şu anda ikisi popüler seriye dayanan beş oyun var. Yabancı Şeyler. oyunlar Stranger Things 3: The Game, Stranger Things: 1984, Shooting Hoops, Card Blast, ve Yukarı Teer. Ve bunları oynamak için tek ihtiyacınız olan bir Netflix aboneliği.

Netflix’e göre, bu oyunlar için reklam, ek ücret veya herhangi bir uygulama içi satın alma olmayacak. Android akıllı telefondaki aboneler, hangi oyunu indireceklerini seçebileceğiniz özel bir oyun sekmesi ve satırı görürken, Android tablet kullananlar bunun yerine bir açılır menü görür. İngilizce bu oyunlar için varsayılan dildir, ancak bir Netflix profilinde ayarlanan tercihlere göre dilleri otomatik olarak değiştirirler. Ayrıca, Netflix’in birden fazla kişinin tek bir hesaptan akış yapmasına izin vermesi gibi, oyunları aynı hesaptaki farklı cihazlarda da oynayabileceksiniz. Ancak, bir cihaz sınırı vardır ve bir kez tıkladığınızda, uygulama size bildirir, böylece oturumu kapatıp başka birinin oynamasına izin verebilirsiniz.

Netflix oyunları

Erişime gelince, ebeveynler, mevcut ebeveyn kontrolüne benzer şekilde, çocuklarının bu oyunlara erişmesini önlemek için bir PIN ayarlayabilir. Oyunlardan bazıları çevrimdışı olarak da oynanabilecek ancak Netflix, hangilerinin olduğunu söylemeyi ihmal etti. Şirket, seçimi genişletmeyi planlıyor ve gelecekte daha fazla oyun yayınlayacak. Ancak, bu yayın planının nasıl görünebileceği veya Netflix’in bu oyunları masaüstü uygulamasında veya iOS cihazlarında kullanıma sunup sunmayacağı bilinmiyor.