Skip to content

Netflix Şovları ve Filmleri Nasıl İndirilir

12 de Mayıs de 2021

Netflix’in geniş reklamsız, isteğe bağlı TV şovları ve filmleri, her zaman, her yerde bir şeyler izlemeyi kolaylaştırır. İster bir kablo kesici olun ister yolda hızlı bir film onarımına ihtiyacınız olsun, Netflix’te nasıl indireceğinizi ve filmlerinizi çevrimdışı yönetmeyi öğrenin. Netflix indirme özelliği yalnızca Android ve iOS için resmi Netflix mobil uygulamalarında kullanılabilir.

İndirilecek Netflix Şovları Nasıl Bulunur?

Netflix uygulamasını Android veya iOS için yeni yüklediyseniz veya güncellediyseniz, size şunu aramanızı söyleyen bir ilk mesaj görmelisiniz. aşağı ok Wi-Fi bağlantısı bulma veya herhangi bir veri kullanma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan her yerde izleyebilmeniz için başlıkları indirmek için sembol. Ekranın altındaki ana menüdeöğesine dokunun. İndirilenler, ardından dokunun İndirilecek Bir Şey Bul yoldayken izlemek üzere indirebileceğiniz tüm dizileri ve filmleri görmek için.

Lisans kısıtlamaları nedeniyle tüm Netflix başlıkları indirilemiyor.

Netflix’te İndirme İşlemine Nasıl Başlanır

Belirli bir dizinin veya filmin ayrıntılarını görüntülemek için dokunduğunuzda, indirme düğmesini bir TV bölümünün sağında veya bir film için Oynat düğmesinin altında görürsünüz. İndirmek için bir içeriği belirledikten sonra, aşağı ok ve indirme işleminizin ilerlemesini gösterirken simgenin maviye dönüşmesini izleyin. İndirme tamamlandığında, simgesine dokunun. İndirilenler indirmelerinizi görmek için ekranın altında. Aynı TV şovunun farklı bölümlerini indirirken şovun kendisinin indirmelerinizde görüneceğini fark edeceksiniz, indirdiğiniz tüm bölümleri ayrı bir sekmede görmek için dokunabilirsiniz.

Netflix uygulamasında vurgulanan simgeleri ve indirilen bölümleri indirin

Netflix İndirmeleri Nasıl Silinir

Bir şovu veya filmi cihazınızdan silmek için, mavi onay işareti başlığın sağındaki İndirmeyi Sil. Tüm Netflix indirmelerinizi silmek için, profil simgesi sağ üst köşedeki Uygulama ayarları > Tüm İndirilenleri Sil.

Profil simgesi, Uygulama Ayarları ve Netflix uygulamasında vurgulanan Tüm İndirilenleri Sil

İndirmelerinizde her bir başlığın ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz.

Netflix İndirme Ayarları Nasıl Yönetilir

İndirme ayarlarınızı değiştirmek için, profil simgesi Netflix uygulamasının sağ üst köşesinde, ardından Uygulama ayarları. Varsayılan olarak, uygulama şu özelliklere sahiptir: Yalnızca Wi-Fi veri tasarrufu yapmanıza yardımcı olmak için indirmelerin yalnızca kablosuz internete bağlı olduğunuzda gerçekleşmesi için seçeneği etkinleştirilmiştir, ancak isterseniz bunu kapatma seçeneğiniz de vardır. Video kalitesi de depolamadan tasarruf etmenize yardımcı olmak için varsayılan olarak standart olarak ayarlanmıştır, ancak daha iyi bir görüntüleme deneyimi istiyorsanız ve depolama sınırlamalarıyla ilgili bir sorununuz yoksa bu seçeneği daha yüksek kaliteye de değiştirebilirsiniz.

Netflix İndirmeleri Ne Kadar Sürer?

Netflix’te indirdiğiniz şovlar ve filmler 7 gün boyunca cihazınızda kalır. Birçok indirilebilir içerik Netflix’te yenilenir ve indirilenler bölümünüzün sona ermesinden sonra bile indirilmeye devam eder; bu nedenle, indirmelerinizde izlemeden önce içeriklerin süresinin dolduğunu görürseniz, Ünlem işareti Yeniden indirmek için süresi dolan başlığın yanında.

Sizin için Netflix Akıllı İndirmeleri ve İndirmeleri

Netflix Akıllı İndirme özelliğini etkinleştirdiyseniz, Netflix izlediğiniz şovların bölümlerini otomatik olarak siler ve sonraki bölümü indirir. Sizin İçin İndirilenler özelliği etkinleştirildiğinde, uygulama, görüntüleme geçmişinize ve profil tercihlerinize göre beğenebileceğiniz şovları ve filmleri otomatik olarak indirir. Bu özellikleri yönetmek için Netflix indirmelerinize gidin veöğesine dokunun. Akıllı İndirmeler, ardından bunları açmak veya kapatmak için geçiş anahtarlarını kullanın.

Netflix mobil uygulamasında vurgulanan Akıllı İndirmeler ve geçiş anahtarları