Skip to content

Nintendo 3DS eShop’tan Oyun Satın Alma

16 de Mayıs de 2021

Bir Nintendo 3DS’niz varsa, oyun deneyiminiz mağazadan satın aldığınız ve sisteminizin arkasına taktığınız oyun kartlarıyla sınırlı değildir. Nintendo eShop, indirilebilir DSiWare kitaplığından çevrimiçi oyun ve uygulama satın almak için 3DS’nizi kullanmanızı sağlar. Ayrıca Sanal Konsola erişebilir ve retro Game Boy, Game Boy Color, TurboGrafx ve Game Gear oyunlarını satın alabilirsiniz.

Nintendo eShop Satın Alımları Nasıl Yapılır

Nintendo 3DS eShop’un Nintendo Puanlarını kullanmadığını unutmayın: Tüm fiyatlar gerçek nakit değerlerinde (USD) listelenmiştir. Wi-Fi gereklidir. Devam etmeden önce, Nintendo 3DS’nizde Wi-Fi kurduğunuzdan emin olun.

 1. İyi bir önlem için 3DS’nizi güncelleyin. Nintendo eShop’u kullanmadan önce bir yükseltme yapmanız bile gerekebilir.

 2. Tıklayın Nintendo eShop 3DS’nin alt ekranında. Alışveriş çantasına benziyor.

  Nintendo
 3. Nintendo eShop’ta indirilecek bir oyun bulun. Bunu manuel anahtar kelime aramasıyla veya kategori ya da tür yoluyla göz atarak yapabilirsiniz.

 4. Satın almak istediğiniz oyunu seçin. Oyun için küçük bir profil açılacaktır. Fiyatı (USD cinsinden), ESRB derecelendirmesini ve önceki alıcıların kullanıcı puanlarını not edin. Oyunu ve hikayesini açıklayan bir paragraf okumak için oyunun simgesine dokunun.

  3DS eShop'tan bir oyunun resmi

  Nintendo
 5. Seç Satın Almak İçin Buraya Dokunun. Gerekirse, Nintendo 3DS hesabınıza para ekleyin. Bir kredi kartı veya ön ödemeli bir Nintendo 3DS kartı kullanabilirsiniz. Oyunu hemen almayı ertelemek için istek listenize eklemeyi seçebilirsiniz. Nintendo eShop, Nintendo Points kullanmaz, Wii ve Nintendo DSi’deki sanal alışveriş kanallarının aksine. Bunun yerine, tüm eShop işlemleri gerçek parasal değerlerle yapılır. 5 $, 10 $, 20 $ ve 50 $ ekleyebilirsiniz.

 6. Ödeme özeti ekranı, oyunun maliyetini ve tüm vergileri gösterir. Ayrıca, bloklar olarak temsil edilen SD kart alanınızı da görüntüler. Satın alma özetini ekran kaleminizle kaydırarak veya düğmesine basarak bir indirmenin kaç blok alacağını ve SD kartınızda kaç blok kaldığını görebilirsiniz. Aşağı d-pad üzerinde.

 7. Dokunmak Satın alma İşlemi tamamlamaya hazır olduğunuzda. Yeterli bloğunuz olduğu sürece indirme işleminiz başlayacaktır.

  EShop'ta Satın Al düğmesiyle bir 3DS oyununun resmi

  Nintendo
  Nintendo 3DS’yi kapatmayın veya SD kartı çıkarmayın.

 8. İndirme tamamlandığında makbuzu görüntüleyin veyaöğesine dokunun. Devam et eShop’ta alışveriş yapmaya devam etmek. Alternatif olarak, tuşuna basın Ev Nintendo 3DS ana menüsüne dönmek için.

 9. Yeni oyununuz, 3DS’nizin alt ekranında yeni bir rafta olacak. Yeni oyununuzu açmak için mevcut simgeye dokunun ve keyfini çıkarın!

3DS Sanal Konsol Geri Yükleme Noktaları Nasıl Oluşturulur

Bir Sanal Konsol oyununu hızlı bir şekilde kaydetmeniz gerekiyorsa, ekranın altındaki Sanal Konsol menüsüne dokunarak bir geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz. Geri yükleme noktaları, oyuna tam olarak kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar.