Skip to content

Nintendo 3DS Kişisel Kimlik Numarasını Sıfırlama

29 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • git Ayarlar > Ebeveyn Denetimleri ve ebeveyn denetimlerinin kilidini açmak ve PIN’inizi değiştirmek için gizli sorunuzu yanıtlayın.
 • Ebeveyn denetimlerini ayarlarken bir e-posta adresi kaydettiyseniz, şuraya gidin: Ayarlar > Ebeveyn Denetimleri > PIN’i unuttum PIN’inizi kurtarmak için
 • git Ayarlar > Ebeveyn Denetimleri > PIN’i unuttum > Unuttum > İptal etmek Nintendo’dan bir Sorgu Numarası almak ve şifrenizi sıfırlamak için.

Bu makale Nintendo 3DS Kişisel Kimlik Numaranızı nasıl sıfırlayacağınızı açıklamaktadır. Talimatlar, Kuzey ve Güney Amerika’da üretilen tüm 3DS ve 2DS modelleri için geçerlidir.

Gizli Sorunuzla 3DS PIN’ini Kurtarın

İlk olarak, ebeveyn kontrollerini ayarlarken verdiğiniz gizli sorunun cevabını girerek PIN’i kurtarmayı deneyin. Örnekler arasında, “İlk evcil hayvanınızın adı neydi?” veya “En sevdiğiniz spor takımı hangisidir?”

 1. Seç Sistem ayarları (dişli simgesi) Ana menüde.

 2. Dokunmak Açık.

 3. Dokunmak Ebeveyn Denetimleri.

 4. Ebeveyn kontrollerinin kilidini açmak ve PIN kodunuzu değiştirmek için gizli sorunuzu yanıtlayın.

3DS’niz Amerika dışında yapıldıysa bölgenizin müşteri destek merkeziyle iletişime geçin.

3DS PIN’ini Sıfırlamak için Kurtarma E-postasını kullanın

Özelliği ilk kurduğunuzda ebeveyn denetimleriyle kullanmak üzere bir e-posta adresi kaydettiyseniz, PIN’inizi unutsanız bile sıfırlayabilmeniz için bir PIN birincil anahtarı ve gizli sorunuzun yanıtını alabilirsiniz.

 1. Seç Sistem ayarları (dişli simgesi) Ana menüde.

 2. Dokunmak Açık.

 3. Dokunmak Ebeveyn Denetimleri.

 4. Dokunmak PIN’i unuttum.

 5. Gizli sorunuzu yanıtlayamıyorsanız, simgesine dokunun. Unuttum.

 6. Dokunmak TAMAM MI ve ebeveyn denetimleri için kullanmayı seçtiğiniz e-posta adresini kullanarak bir e-posta isteyin. E-postanın alınması bir saat kadar sürebilir. Gelen e-posta birincil anahtarınızı içerecektir.

 7. Ebeveyn kontrollerinin kilidini açmak için birincil anahtarı 3DS’ye girin.

 8. Seç Pin’i değiştir ve yeni bir ebeveyn denetimleri PIN’i girin.

Bir Sorgu Numarası Kullanarak 3DS PIN’ini Sıfırlayın

PIN kodunuzu, gizli sorunuzun yanıtını unuttuysanız ve ebeveyn denetimleriyle kullanmak için bir e-posta adresi kaydetmediyseniz, Nintendo’dan bir Sorgu Numarası almanız gerekir. Bu hizmetin ücreti 0,50 ABD dolarıdır ve bir yetişkinin istekte bulunduğunu doğrulamak için bir kredi kartı numarası gerekir.

 1. Seç Sistem ayarları (dişli simgesi) Ana menüde.

 2. Dokunmak Açık.

 3. Dokunmak Ebeveyn Denetimleri.

 4. Dokunmak PIN’i unuttum.

 5. Gizli soru cevabınız sorulduğunda, simgesine dokunun. Unuttum.

 6. Bir e-posta göndermeniz istenirse, şunu seçin: İptal etmek Bir Sorgu Numarası ekranı açmak için

 7. Sisteminizin ekranın üst kısmındaki geçerli tarihe ayarlandığını onaylayın. Tarih yanlışsa, doğru tarihe değiştirmeniz gerekir.

 8. Sekiz ila 10 haneli bir yere yazın Sorgu Numarası Bu ekranın altında görünür.

 9. Nintendo Ebeveyn Denetimleri PIN Sıfırlama sayfasına gidin ve sağlanan alanlara 3DS seri numaranızı ve sorgulama numaranızı girin. 3DS seri numaranız cihazın altında, barkodun altında görünür. Seri numarası iki harfle başlar ve ardından dokuz rakam içerir. Seri numarası çıkarılmışsa veya okunması zorsa, bir kopyasını pil takımının altında bulabilirsiniz.

 10. Kişisel bilgilerinizi ve bir e-posta adresinizi girin. Nintendo, PIN’inizi sıfırlamak için talimatlar içeren bir e-posta gönderir.

Nintendo 3DS PIN’inizi Neden Sıfırlayın?

Çocuğunuzun 3DS’sinde ebeveyn denetimlerini ilk kurduğunuzda, hatırlaması kolay ancak bir çocuğun tahmin etmesi için yeterince kolay olmayan bir PIN seçmeniz istendi. Nintendo 3DS’nizde ebeveyn ayarlarını değiştirmeniz gerekiyorsa ve PIN’i unuttuysanız, onu kurtarabilir veya sıfırlayabilirsiniz.