Skip to content

Nintendo 3DS XL Pili Ne Kadar Sürer?

2 de Haziran de 2021

Nintendo’ya göre, Nintendo 3DS XL’nin pili yaklaşık 3,5 ila 6,5 ​​saat sürmelidir. Bu, Nintendo 3DS’nin 3 ila 5 saatlik pil ömrü üzerinde bir gelişmedir. Lityum iyon pille çalışan çoğu modern cihazda olduğu gibi, cihazınız yanıp sönmeden önce Nintendo 3DS XL’nizde ne kadar meyve suyu kaldığını saymak için bir kronometre ayarlayamazsınız. Bununla birlikte, Nintendo 3DS XL kesinlikle öncekinden daha uzun ömürlü bir pil ile tasarlandı.

Lifewire / Bailey Mariner

3DS XL Pili Nasıl Daha Uzun Süre Dayanır

Enerjinizi dikkatli bir şekilde yönetirseniz, şarj cihazınızdan kilometrelerce uzaktayken o korkunç kırmızı ışığı görmekten asla kaçınabilmeniz gerekir. Herhangi bir cihazın daha uzun süre dayanması için en basit ipucu, daha fazla sistem kaynağı kullanan özellikleri devre dışı bırakmaktır. Ne kadar çok kaynak kullanılırsa, o kadar fazla güç gerekli ve tüketilir. Nintendo 3DS XL’nizin pil ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz birkaç şey var:

  • 3D etkin olmadan oynayın. Cihazın aynı anda iki farklı görüntü oluşturması ve göstermesi gerektiğinden, gözlerinizi izlemek için kamerayı kullanırken, devre dışı bırakmanın pil kullanımından tasarruf etmesine şaşmamak gerek.
   Ekran parlaklığını ortamınıza göre ayarlayın. Parlaklığı tolere edilebilir bir düzeye düşürmek, eğer başarabilirseniz, pil ömrü üzerinde ciddi bir etkisi olacaktır.
   3DS XL’de parlaklığı ve rengi otomatik olarak ayarlamak için güç tasarrufu modunu bile etkinleştirebilirsiniz.
  • 3DS XL’nin bir kablosuz erişim noktasına ulaşmasını durdurmak için Wi-Fi’yi kapatın. Çoğu şey gibi, bu da daha fazla sistem kaynağı kullanır ve bunların tümü çalışması için bir pil gerektirir. Wi-Fi yalnızca güncellemeleri indirmek, birden fazla oyun oynamak ve StreetPass kullanmak gibi internete ihtiyaç duyan şeyler yapmak için gereklidir.
   Nintendo 3DS XL’nizde Wi-Fi’yi devre dışı bırakmak, Ayarlar’dan yapılabilir. Aç/Kapat Kablosuz iletişim seçeneği kapalı konuma getirin.
 • Bu notta, bu bileşenlerin pili aşırı çalıştırmasını önlemek için Nintendo 3DS XL’nizdeki sesi devre dışı bırakın. Bunun pil ömrü üzerinde büyük bir etkisi olmayabilir, ancak denemeye değer.

Nintendo 3DS XL’inizi AC adaptörüne takılıyken de oynayabilirsiniz, ancak bunu yapmak cihazın şarj süresini biraz uzatır.