Skip to content

Nintendo 3DS XL’inizde WiFi Ayarlama Kılavuzu

24 de Haziran de 2021

Nintendo 3DS XL sadece kartuş oyunları oynamıyor. İnternete bağlandığında oyun ve uygulamalar indirmek, çevrimiçi çok oyunculu oyunlara katılmak ve hatta internette gezinmek için Nintendo eShop’a erişebilir. Ancak önce bir WiFi ağı bulmanız ve bağlanmanız gerekir. İşte nasıl.

Nintendo 3DS XL bir WiFi Ağına Nasıl Bağlanır

Çevrimiçi oynamak veya eShop’tan içerik indirmek istiyorsanız, önce 3DS XL’nizi bir WiFi ağına bağlamanız gerekir.

  1. itibaren EV menü, dokunun Sistem ayarları. (Anahtar şeklinde olandır.)

  2. Seç İnternet Ayarları > Bağlantı Ayarları > Yeni bağlantı. Nintendo 3DS XL’de en fazla üç internet bağlantısı kurabilirsiniz.

  3. Seç Elle kurulum. Alternatif olarak, seçebilirsiniz öğretici WiFi kurulumuyla ilgili bir gösteri izlemek istiyorsanız.

  4. Dokunmak Erişim Noktası Arayın WiFi ağınızı bulmak için.

  5. Listede kablosuz ağınızın adını bulun ve ardından ona dokunun.

  6. Sorulursa, kablosuz ağınızın parolasını girin.

  7. Dokunmak TAMAM MI Bağlantı ayarlarını kaydetmek için

  8. Seç TAMAM MI bir bağlantı testi yapmak için bir kez daha. Her şey yolundaysa, Nintendo 3DS XL’nizin WiFi’ye bağlı olduğunu bildiren bir uyarı alacaksınız.

Bu noktadan sonra, 3DS’nizin WiFi’si açık olduğu ve onaylanmış bir erişim noktasının menzili içinde olduğunuz sürece, 3DS ağa otomatik olarak bağlanacaktır.

İpuçları

Bağlanmaya çalışırken WiFi ağınızı görmüyorsanız, yönlendiricinin güçlü bir sinyal iletecek kadar yakın olduğundan emin olun. Yaklaşmak yardımcı olmazsa, yönlendiricinizi veya modeminizi duvardan çıkarın, 30 saniye bekleyin, ardından kabloyu yeniden takın ve cihazın tamamen açılmasını bekleyin. (Yönlendiriciniz değilse bunu denemeyin.) Yönlendiricinin parolasını bilmiyor musunuz? Parolayı unuttuysanız değiştirmeniz veya varsayılan parolayla erişebilmek için yönlendiriciyi fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir.