Skip to content

Nintendo 3DS’de ‘Cesurca Varsayılan’ için İpuçları, Püf Noktaları ve İpuçları

7 de Haziran de 2021

“Bravely Default”, Square-Enix tarafından Nintendo 3DS için bir rol yapma oyunudur (RPG). Birçok yönden, sıra tabanlı savaş sistemi, rastgele karşılaşmalar ve dört “kaderli kahraman”, RPG’lerin anlaşılmasının ve oynamanın kolay olduğu bir zamanı hatırlatıyor. Öte yandan, “Cesurca Varsayılan”, klasik RPG formülünde birçok varyasyon sunar – küçük bir kullanışlı hile ve ipucu listesini garanti etmeye yetecek kadar. Square-Enix’in bu eşsiz oyunu üzerinde çalışmayı planlıyorsanız, düşman saldırılarına ve oyun içi ekonomiye karşı cesur olmanıza yardımcı olacak birkaç öneri burada.

Lifewire / Brianna Gilmartin

Nintendo 3DS eShop’tan Demoyu İndirin ve Oynayın

“Cesurca Varsayılan”, Nintendo 3DS eShop’tan ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir 3DS demosuna sahiptir. Ancak çoğu demo size tam oyunun bir parçasını sunarken, “Cesur Varsayılan” önizlemesi bağımsız bir maceradır. Oyunculara “Bravely Default”un benzersiz savaş sisteminin nasıl çalıştığına dair bir fikir vermek için özel olarak tasarlandı. Ayrıca, anında değiştirebileceğiniz çok çeşitli “İşler” (sınıf becerileri) sunar ve tam maceraya dalmadan önce favorilerinize karar verme şansı sunar. Demoyu tamamlarsanız, tam oyuna aktarılabilen bonus “önden başlangıç” öğeleri ve zırh alırsınız. Ayrıca nüfusunuzun bir kısmını Norende kasabasını yeniden inşa eden mini oyunundan da transfer edebilirsiniz (yirmi kişiye kadar).

Norende’nin Silah, Zırh ve Aksesuar Mağazaları oluşturun

Oyunun başlarında, Tiz’in memleketi Norende’yi diriltmeye başlama şansınız var. Bu görünüşte önemsiz mini oyunu görmezden gelme; maceranızın tamamı boyunca size iyi hizmet edecek bazı harika ekipmanların anahtarıdır. Norende’de üretilen ürünleri satın almak için Maceracı ile konuşun. Çoğu kasaba ve zindanda takılan kırmızılı, oyunu kurtaran adam.

Norende Köylülerini İşe Al

Norende köylülerini işe almanın iki yolu vardır: Diğer “Cesur Varsayılan” oyuncularla StreetPass veya bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden insanları işe almak. Seyrek nüfuslu bir bölgede yaşıyorsanız, çevrimiçi olmak en iyi seçeneğinizdir. Maceracı ile konuşun ve seçin Kayıt etmek. Sonra seçin Veriyi güncelle alt menüden. Verilerinizi günde bir kez güncelleyebilirsiniz. Güncellemenin hem köylülerin hem de Nemeslerin kasabanıza girmesine izin verdiğini unutmayın.

Nişanlanmadan Önce Nemeslerin Seviyelerine Dikkat Edin

Norende için verilerinizi güncellediğinizde veya StreetPass aracılığıyla yeni köylülerle tanıştığınızda, “Nemesis” adlı canavarlar da korkunç bir görünüme kavuşacak. Bu canavarlar, onları rahatsız etmezseniz sizi rahatsız etmeyecek olsa da, ek bir meydan okuma için onları alt edebilirsiniz. Norende’yi ziyaret ettiğinizde, bir canavara dokunun ve seçin Kavga! Ancak bunu yapmadan önce Nemesis’in seviyesine dikkat edin! Bazıları astronomik olarak güçlüdür ve bir Nemesis savaşında ölmek, normal bir oyun içi ölüm olarak sayılır. Nemesis’i diğer kasabaları ziyaret etmeleri için çevrimiçi olarak “gönderebilirsiniz”, ancak bunu yapmak aslında canavarın kendi şehrinizi terk etmesine neden olmaz.

Etrafında Tutmak İstediğiniz Nemesleri Koruyun

Norende’de aynı anda en fazla yedi Nemesis yaşayabilir. Sekizincisi geldiğinde, en eski Nemesis’in yerini alır. Daha sonra savaşmak için yanında tutmak istediğin bir Nemesis varsa, üzerine dokun ve seç korumak. Bu, Nemesis’in kuyruktan atılmasını önleyecektir. Bu, 99. seviye Nemesler köyünüze gelmeye devam ederse ve 25. seviyedeki bir başıboş bir gezgini tutmak istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken iyi bir tekniktir.

Savaş Bonusları için Cesur

“Cesurca Varsayılan”, tehlikeyi “cesur” veya ona karşı “varsayılan” olan savaş sistemi için adlandırılmıştır. Varsayılan yaparsanız, sıranızı atlarsınız, ancak tehlikeye karşı savunma yaparken bir “cesur nokta” biriktirirsiniz. Normal sıranıza ek olarak en fazla üç cesur puan kazanabilirsiniz. Yani üç cesur puanınız varsa, savaş menüsünden “cesur”u seçtikten sonra tek turda dört adede kadar aksiyon gerçekleştirebilirsiniz.

İşte vurucu: yapmazsın Sahip olmak “cesur” işlevini kullanmak için cesur puanları biriktirmek. Savaş sırasında istediğiniz zaman cesuru seçebilir ve tek bir turda dört kez hareket edebilirsiniz. Bununla birlikte, sıraya dizilmiş yeterince cesur puanınız yoksa, aldığınız kadar çok tur için bir eksiklik yaşarsınız. Dikkatli davranmazsanız, birkaç tur hareket edemeyebilirsiniz. bu, düşmanın sizden önemli bir parça almasına neden olabilir. Bununla birlikte, cesaret büyük ödüller getirebilecek küçük bir risktir. Savaşta iyi performans gösterirseniz bonus kazanabilirsiniz. Örneğin tek turda tüm düşmanları yenerseniz daha fazla deneyim kazanırsınız. Ve bir savaşı hasar almadan kazanırsanız, birkaç job puanı daha kazanırsınız. Cesaret, bu bonuslar için gereken hızlı verimlilikle düşmanları alt etmenize yardımcı olabilir. Özellikle tanıdık düşmanlarla karşı karşıya olduğunuzda bunu aklınızda bulundurun.

Oyunun Zorluğunu İstediğiniz Zaman İhtiyaçlarınıza Göre Ayarlayın

“Bravely Default” zorluk ayarlarıyla uğraşmak için yapabileceğiniz her türlü şey var. Oyunun ana menüsünden (X varsayılan kontrol şemasında), seçin yapılandırma. Sonra seçin zorluk. Bu menüden oyunun zorluğunu ayarlayabilirsiniz. Ayar ne kadar kolay olursa, düşmanlar o kadar güçlü olur ve sahip oldukları can puanları o kadar fazla olur.

Rastgele Karşılaşma Oranını İstediğiniz Zaman Ayarlayın

Belki de “Cesurca Varsayılan”ın rastgele karşılaşmalar olduğunu ilk duyduğunuzda korktunuz – birdenbire ortaya çıkan düşmanlarla ara sıra yapılan savaşlar. Bu eski savaş sistemi modern bir dokunuşla geliyor, ancak: Karşılaşma oranını zorluk Menü. İstediğiniz kadar yüksek veya düşük olarak ayarlayın. Ancak partinizin güçlenmesi için savaşmanız gerektiğini unutmayın.

‘Dungeon Master’ Freelancer Yeteneği Bazı Zindanlar İçin Çok Önemlidir

İlk birkaç işinizi aldığınızda, muhtemelen yeni kıyafetlerinize mümkün olduğunca çabuk geçmek isteyeceksiniz. Sorun değil, ama mütevazi Freelancer’ı da unutmayın. Sınıf, dördüncü seviye olarak adlandırılan iş seviyesinde çok kullanışlı bir yetenek kazanır. Zindan ustası. Dungeon Master, kum püskürtücüler (partinizi “kör” statüsü ile etkileyen), zehirli bataklıklar (her adımınızı attığınızda tüm partinizi “zehir” ile etkileyen) ve daha fazlası gibi zindan tuzaklarında zararsız bir şekilde gezinmenizi sağlar. Her yanlış adım attığınızda partinizi iyileştirmek can sıkıcı hale geldiğinden (pahalıdan bahsetmiyorum bile), Dungeon Master paha biçilmez bir beceridir.

Öğütmek mi gerekiyor? Otomatik Savaşları Deneyin

Seviyeler ve iş puanları için öğütmek biraz angarya (veya kişiliğinize bağlı olarak yatıştırıcı) olabilir, ancak “Cesur Varsayılan’ın” otomatik savaşları, öğütmeyi bir çırpıda yapar. İstediğiniz savaş komutlarını girdikten sonra Y bir sonraki dönüşünüzde. Savaşçılarınız bir önceki turda kendilerine verilen emirlerin aynısını yerine getirecekler. Her yeni savaşta komutlar vermeniz de gerekmez. sadece basın Y mücadelenin başında. Ve eğer başın belaya girerse, basın Y savaşı durdurmak ve komutlarınızı değiştirmek için tekrar. Söylemeye gerek yok, bir patrona karşı olduğunuzda veya bilmediğiniz bir bölgede yeni düşmanlarla yüzleştiğinizde otomatik savaş her zaman en iyi seçim değildir.

Savaşları Hızlandırın

Taşlama için başka bir kullanışlı ipucu: 3DS d-pad üzerinde sola veya sağa basmak savaşı hızlandırır veya yavaşlatır. Maksimum hızdayken, sıkıcı savaşlar bile birkaç saniye içinde alevlenir.

Monk Mükemmel Bir Erken Sınıftır

“Cesurca Varsayılan”da eriştiğiniz ilk iş sınıflarından biri Keşiş’tir. Monk, yüksek hıza ve sert vuruşlu bir normal saldırıya sahip hızlı bir karakterdir. Ayrıca, en iyi şekilde çıplak yumrukla saldırırlar (pençe benzeri silahlar bulana kadar), size silah ve zırh konusunda bir yığın tasarruf sağlarlar. Erken bir tane askere alın!

Cesur Kısayol

Düzleştiriciler için bir ipucu daha: L cesur olmak için Nintendo 3DS’nizde $ varsayılan olarak. Bu sırayı şuradan değiştirebilirsiniz: savaş ayarları seçeneğinde yapılandırma Menü.

Japonca ve İngilizce Seslendirme Oyuncuları Arasında Geçiş Yapın (ve Metni de Değiştirin)

Seçerek istediğiniz zaman Japonca ve İngilizce seslendirme arasında geçiş yapabilirsiniz. mesaj ayarları itibaren yapılandırma Menü. Ayrıca ekrandaki metni birkaç dilden birine değiştirebilirsiniz. Küreselleşmiş bir dünya harika değil mi?

Öğeler için Eğitim Görevleri Yapın

Öğretici görevler (Ayrıca Norende’ye ve kaydetme menüsüne de eriştiğiniz ekranın alt menüsünden erişilebilir), bazı kolay görevleri gerçekleştirmeniz için sizi öğelerle ödüllendirir, örneğin “Bir silahı iki elinizle kuşanın.” Bu, “Bravely Default” mekaniği hakkında bilgi edinirken değerli eşyaları stoklamak için iyi bir yoldur.

İyi eğlenceler!

“Bravely Default’s” savaş sistemi, sonunda seçim yapmanıza izin verilen tüm meslekler hakkında hiçbir şey söylememek için ilk bakışta korkutucu görünebilir (aynı şekilde “Final Fantasy” serisi geleneksel iş sistemine aşina değilseniz, hayranlık uyandırıcı).

Çıldırma

Hem demo hem de tam oyun sizi aksiyona alıştıracak. Erken düşmanlara karşı kaybetmek oldukça zordur ve gerçekten zorlu düşmanlara karşı atılmanız biraz zaman alır.

Hatırlamak: Oyunun zorluğunu istediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz ve Norende’nin silahları çok yardımcı olabilir. Ve Norende’yi geliştirmemeyi seçseniz bile, ter yok! Oyunun normal ekipmanıyla iyi iş çıkaracaksınız. Bir şeye takıldığınızda, Ringabel’in ansiklopedisini okuyun (ekranın alt menüsünden erişilebilir). Sizi kısa sürede eski haline döndürecek kısa ve anlaşılır talimatlarla dolu. Cesurca ilerle.