Skip to content

Nintendo 3DS’nizde Wi-Fi Nasıl Kurulur

27 de Haziran de 2021

Nintendo 3DS, bir Wi-Fi bağlantısıyla çevrimiçi olabilir. Bu, arkadaşlarınızla çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynamak, internette gezinmek ve belirli içerikleri 3DS’nize indirmek için gereklidir. Neyse ki, Nintendo 3DS’nizle çalışmak için Wi-Fi kurmak çok kolay.

Nintendo 3DS’yi Wi-Fi’ye bağlayın

 1. Alt ekranda, öğesine dokunun. Sistem ayarları (İngiliz anahtarı simgesi).

 2. Seç İnternet Ayarları.

 3. Dokunmak Bağlantı Ayarları.

 4. En fazla üç bağlantı kurma seçeneğiniz vardır. Dokunmak Yeni bağlantı.

 5. İsterseniz Nintendo 3DS’nin yerleşik eğitimini izlemeyi seçebilirsiniz. Aksi takdirde, seçin Elle kurulum.

 6. Buradan, çeşitli bağlantı seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Büyük olasılıkla, Nintendo 3DS’nizi ev yönlendiricinize bağlamaya çalışıyorsunuz, bu nedenle Erişim Noktası Arayın Nintendo 3DS’nin bölgenizde Wi-Fi aramasını sağlamak için.

 7. 3DS, erişim noktalarının bir listesini çıkardığında, kullanacağınızı seçin.

 8. Bağlantıyı bir parola koruyorsa, şimdi girmeniz gerekir.

  Wi-Fi şifresini bilmiyor musunuz? Neler yapabileceğinizi görmek için aşağıdaki ipucuna bakın.

 9. Bağlantınız kaydedildikten sonra, 3DS otomatik olarak bir bağlantı testi gerçekleştirir. Her şey altınsa, Nintendo 3DS’nizin Wi-Fi’ye bağlı olduğunu bildiren bir uyarı alacaksınız.

 10. Bu kadar! Nintendo 3DS’nizin Wi-Fi yetenekleri açık olduğu sürece (bu, cihazın sağ tarafında bulunan bir anahtar aracılığıyla değiştirilebilir) ve ağın kapsama alanında olduğunuz sürece, Nintendo 3DS’niz otomatik olarak çevrimiçi olacaktır.

İpuçları

7. Adım sırasında ağınızın göründüğünü görmüyorsanız, yönlendiriciye yeterince güçlü bir sinyal iletebilmesi için yeterince yakın olduğunuzdan emin olun. Yaklaşmak işe yaramazsa, yönlendiricinizi veya modeminizi duvardan çıkarın, 30 saniye bekleyin ve ardından kabloyu yeniden takın. Tamamen açılmasını bekleyin ve ardından 3DS’nizin görüp görmediğine bakın. 3DS’nizi Wi-Fi’ye bağlamanız gereken yönlendiricinizin parolasını bilmiyorsanız, yönlendiriciye varsayılan olarak erişebilmek için yönlendiricinin parolasını değiştirmeniz veya yönlendiriciyi fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir. parola.