Skip to content

Nintendo DSi Mağazasından Oyunlar Nasıl İndirilir

16 de Mayıs de 2021

Nintendo DSi, Nintendo DS oyun deneyimini tak ve çalıştır özelliğinin ötesine taşımak için tasarlandı. Bir Wi-Fi bağlantınız varsa, Nintendo DSi’nizi (veya DSi XL) çevrimiçi olmak ve sisteminize indirebileceğiniz daha küçük, ucuz oyunlar olan “DSiWare” satın almak için kullanabilirsiniz. Nintendo DSi Mağazasını ziyaret etmek kolaydır ve oyun indirmek çok kolaydır. İşte Nintendo DSi Mağazasında başlıklara erişmek, göz atmak ve satın almak için adım adım bir kılavuz.

Neye ihtiyacın var

 • Bir Nintendo DSi
 • Çalışan bir Wi-Fi bağlantısı
 • Satın alımlar için geçerli bir kredi kartı veya Nintendo Puan Kartı

İşte nasıl

 1. Nintendo DSi’nizi açın.

 2. Alt menüde, Nintendo DSi Mağazası simgesi.

 3. DSi Mağazasının bağlanmasını bekleyin. Wi-Fi’nizin açık olduğundan emin olun.

 4. Bağlandıktan sonra, DSi Mağazasında hangi uygulamaların ve oyunların sergilenmekte olduğunu görebilirsiniz. Önerilen Başlıklar. Ayrıca bildirimleri ve güncellemeleri aşağıdaki Önemli Bilgi başlık. Daha kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi istiyorsanız, Alışverişe başla Dokunmatik ekranın altındaki düğmesine basın.

 5. Buradan isterseniz hesabınıza Nintendo DSi Puanları ekleyebilirsiniz. DSi Store’daki çoğu oyun ve uygulamayı satın almak için DSi Puanları gereklidir. Nintendo DSi Mağazası için Nintendo Puanlarını nasıl satın alacağınızı öğrenin. Ayrıca alışveriş ayarlarınızı değiştirebilir, hesap etkinliğinizi görüntüleyebilir ve satın alma ve indirme geçmişinize geri dönebilirsiniz. Geçmişte satın aldığınız ve indirdiğiniz bir oyunu silmek zorunda kaldıysanız, buradan ücretsiz olarak yeniden indirebilirsiniz.

 6. Oyun alışverişine devam etmek istiyorsanız, DSiWare Düğmesi dokunmatik ekranda.

 7. Bu noktada oyunlara fiyata göre göz atabilirsiniz (Ücretsiz, 200 Nintendo Puanı, 500 Nintendo Puanı veya 800+ Nintendo Puanı). Veya dokunabilirsiniz Başlıkları Bul ve popülerliğe, yayıncıya, türe, en yeni eklemelere göre veya sadece başlığın adını girerek oyunları arayın.

 8. İndirmek istediğiniz oyunu veya uygulamayı bulduğunuzda üzerine dokunun. Oyunu indirmek için gereken Puan sayısını ve oyunun ESRB derecesini not edin. Ayrıca, oyun indirmesinin ne kadar bellek gerektireceğini (“bloklar” olarak ölçülür) ve yayıncının başlık hakkında bilmenizi isteyeceği ek bilgileri de not etmelisiniz.

 9. İndirmeye hazır olduğunuzda, simgesine dokunarak onaylayın. Evet alt ekrandaki düğmesine basın. İndirme başlayacak; Nintendo DSi’nizi kapatmayın.

 10. Oyununuz tamamen indirildiğinde, DSi’nizin ana menüsünün sonunda hediye paketli bir simge olarak görünecektir. İçin simgeye dokunun. açmak Oyunun ve keyfini çıkar!

Nintendo 3DS’nin çevrimiçi pazarı Nintendo 3DS eShop olarak adlandırılır. Nintendo 3DS, DSiWare’i indirebilirken, Nintendo DSi, Sanal Konsoldaki eShop’a veya Game Boy veya Game Boy Advance oyunlarının kitaplığına erişemez.