Skip to content

Nintendo Network Kimliği Nasıl Kurulur

17 de Nisan de 2021

Nintendo’nun Miiverse’sine atlamak ister misin? Yapmalısınız: En sevdiğiniz oyunların yanı sıra Nintendo’nun sistemleri ve franchise’ları hakkında diğer kullanıcılarla iletişim kurmanıza izin veren güçlü bir topluluktur. Bununla birlikte, Miiverse ile oynamaya başlamadan önce bir Nintendo Network ID’ye ihtiyacınız var.

Nintendo Network ID’nizi 3DS’de ayarlayın

Nintendo 3DS ailesindeki Nintendo 3DS XL ve Nintendo 2DS dahil olmak üzere bir sistem aracılığıyla bir Nintendo Network ID’nin nasıl ayarlanacağı aşağıda açıklanmıştır.

 1. Nintendo 3DS’nizi bir Wi-Fi etkin noktasına bağlayın.
 2. Seçiniz Sistem ayarları ana menüden.
 3. Seçiniz Yeni kimlik yarat.
 4. Bilgileri okuyun ve seçin Anladım.
 5. Ağ Hizmetleri Sözleşmesini okuyun ve seçin Kabul ediyorum. 18 yaşın altındaysanız, bir ebeveyn veya veli sözleşmeyi kabul etmelidir.
 6. Doğum tarihinizi, cinsiyetinizi, saat diliminizi, bölgenizi ve ikamet ettiğiniz ülkeyi girin. İkamet ettiğiniz ülke belirlenip onaylandıktan sonra onu değiştiremezsiniz.
 7. Üzerine dokunun. Nintendo Network Kimliği alanına, ardından dokunun TAMAM MI.
 8. Bir Nintendo Network Kimliği seçin ve girin. Kimliğiniz benzersiz olmalı ve altı ila 16 karakter uzunluğunda olmalıdır. Harf, rakam, nokta, alt çizgi ve kısa çizgi ekleyebilirsiniz. Kimliğiniz herkes tarafından görülebilir, bu nedenle rahatsız edici veya kişisel bilgiler eklemeyin. Nintendo Network ID’niz, oluşturulduktan sonra değiştirilemez.
 9. Kimliğiniz için bir şifre girin. Parolanız altı ila 16 karakter uzunluğunda olmalı ve Nintendo Network ID’niz olamaz.
 10. Şifrenizi bir kez daha girin ve seçin Onaylamak.
 11. E-posta adresinizi giriniz.
 12. Onaylamak için e-posta adresinizi bir kez daha girin.
 13. Nintendo ve ortaklarından promosyon e-postaları almak isteyip istemediğinizi seçin.
 14. Seçiniz Bitti.

Nintendo Network ID’nizi Wii U’nuzdan 3DS’nize de bağlayabilirsiniz.