Skip to content

Nintendo Switch Mikrofonu Nasıl Kurulur ve Kullanılır

24 de Aralık de 2022

Bilinmesi gereken

 • Kulaklığınızı Switch üzerindeki jaka veya USB bağlantı noktasına takın. Veya kulaklığınızı dock’un USB bağlantı noktasına takın.
 • Ardından kulaklığı mobil cihaza bağlayın ve Nintendo Switch Online mobil uygulamasını kullanın.
 • Nintendo Switch Online uygulamasında sohbet etmek için mobil cihazınızın yerleşik mikrofonunu da kullanabilirsiniz.

Bu makale, Nintendo Switch için bir mikrofonun nasıl kurulacağını ve kullanılacağını açıklamaktadır. Talimatlar tüm Nintendo Switch modelleri için geçerlidir.

Ses Jakını Nintendo Switch Oyun Kulaklığıyla Kullanma

Her Nintendo Switch konsolunda üstte bir ses jakı ve altta bir USB-C bağlantı noktası bulunur. Her ikisi de uyumlu kulaklıkları bağlayabilir ve çoğu mikrofon modelini destekler. Bağlantı noktalarından birine bağlı mikrofonlar, Fortnite oynarken sesli sohbet için kullanılabilir veya Warframe. Tek yapmanız gereken mikrofonu takmak ve konuşmaya başlamak. Bir Nintendo Online aboneliği gerekli değildir.

Fortnite ve Warframe bu yöntemi kullanan mikrofon sohbetini destekleyen tek video oyunlarıdır. Ne yazık ki, istikrarsız Fortnite, oyun genellikle rastgele durumlarda bir mikrofon kaydetmez. Nintendo Switch’iniz TV’de oynatmak için kenetlendiğinde, sesli sohbet için yuvadaki USB bağlantı noktasına bir USB mikrofon bağlayabilirsiniz.

Nintendo Switch Sesli Sohbet Çevrimiçi Uygulaması

Nintendo, birinci taraf bir sesli sohbet çözümü olan kendi Nintendo Switch Voice Chat’ini çalıştırıyor, ancak sınırlı ve karmaşık. Yalnızca yaklaşık on kadar oyunu desteklemesine rağmen bir iOS veya Android cihazının, Nintendo Switch Online uygulamasının ve aktif bir Nintendo Switch Online ücretli aylık aboneliğin kullanılmasını gerektirir.

Uygulamayı kullanmak, mikrofonunuzu Nintendo Switch’inize takıp konuşmaktan daha karmaşıktır. Yine de iyi çalışıyor ve Bluetooth kulaklıklar ve mikrofonlar dahil olmak üzere akıllı cihazınıza bağlayabileceğiniz tüm kulaklıkları ve mikrofonları destekliyor. Ayrıca, aksesuarlarınızı bulamadığınız zamanlar için kullanışlı olan sesli sohbet için cihazın dahili mikrofonunu da kullanabilirsiniz.

Nintendo Switch ile Üçüncü Taraf Oyun Sohbeti Uygulamalarını Kullanın

Nintendo Switch’te video oyunları oynarken mikrofonla sesli sohbet etmenin en popüler yolu, akıllı telefonunuzda, tabletinizde veya bilgisayarınızda üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır. Sesli sohbet hizmetleri ve uygulamaları genellikle ücretsizdir ve video oyunu oynarken kullanılabilir; ayrıca Xbox One ve PS4 gibi diğer konsollardaki arkadaşları da dahil edebilirler. Üçüncü taraf bir uygulama kullanarak sesli sohbet etmek için yapmanız gereken tek şey, arkadaşlarınızın aynı uygulamayı cihazlarına indirmesini sağlamak ve ardından bir grup araması veya sohbeti başlatmaktır.

Discord'daki hesapları bağlamak için Arkadaş Ekle ekranında Hesapları Bağla'yı seçin.

Video oyunu sesli sohbetleri için kullanılan en popüler uygulamalardan bazıları şunlardır:

 • Discord: Ücretsiz metin tabanlı sohbet odalarını ve grup görüşmelerini destekleyen popüler bir hizmet.
 • WhatsApp: Popüler bir telefon görüşmesi alternatif uygulaması. WhatsApp ayrıca video oyunu sesli sohbetleri için harikadır.
 • Skype: Çocuklar arasında popüler değildir, ancak ebeveynlerin kullanabilecekleri bir hesapları olabilir.
 • Xbox: Resmi Xbox uygulamaları sesli sohbeti destekler. Çok sayıda Xbox ağ arkadaşınız varsa bu iyi bir seçenektir. Xbox iOS uygulamasını indirin veya Android Xbox uygulamasını edinin. Windows 10 Xbox uygulamasını da indirebilirsiniz.
 • Line: Line, Japonya’nın WhatsApp’ıdır. Japonya’da yaşayanlar ve Japon kültürü, anime ve video oyunlarıyla ilgilenen uluslararası kullanıcılar arasında popülerdir. 200 kişiye kadar grup görüşmelerini destekler.

Nintendo mikrofonlar, kulaklıklar ve sesli sohbet için daha iyi destek sunana kadar bu yöntem, Nintendo Switch’te oyun oynarken iletişim kurmanın en iyi yoludur. Sesli sohbet için bir akıllı cihazda bir uygulama kullanırken, hücresel verinizi kullanmamak için Wi-Fi’ye bağlanın.

İyi Bir Nintendo Switch Oyun Kulaklığı Nedir?

Nintendo Switch için mikrofon ararken, arkadaşlarınızla sesli sohbet etmek için hangi yöntemi kullanacağınızı unutmayın. Genel olarak, 3,5 mm ses jakını destekleyen herhangi bir mikrofon veya kulaklık, Xbox One, PlayStation 4, Android cihazlar ve bilgisayarların yanı sıra bir Nintendo Switch üzerinde çalışacaktır. Turtle Beach Recon 70N Oyun Kulaklığı gibi birçok Nintendo Switch markalı mikrofon ve kulaklık olsa da sesli sohbet için bir tane satın almanıza gerek yoktur.

SSS

 • Bir Nintendo Switch’te mikrofonu nasıl test ederim?

  Nintendo Switch’inizde bir mikrofon testi gerçekleştirmek için şuraya gidin: Ev menü > aç Sistem ayarları > dokunun Diğer ayarlar > ikinci sayfaya git > seç Mikrofon Testi > mikrofona konuşun. Renkli ses çubukları görüyorsanız mikrofonunuz çalışıyor demektir.

 • Nintendo Switch mikrofonum neden çalışmıyor?

  Mikrofonunuz çalışmıyorsa oynadığınız oyunda sohbetin açık olduğundan emin olun. Öyleyse, özelliği kapatmayı ve ardından özelliği tekrar açmayı deneyin. Ayrıca emin olmalısınız Sesli Sohbet Yöntemi ayarlandı Mikrofonu aç.

 • Nintendo Switch’i TV’ye nasıl bağlarım?

  Nintendo Switch’inizi bir TV’ye bağlamak için yuvanın arka kapağını açın ve AC adaptörünü ve HDMI kablosunu bağlayın. AC adaptörünü prize takın ve HDMI kablosunu TV’nize takın. Joy-Con denetleyicilerini ayırın, Switch’inizi yuvaya yerleştirin ve ardından Switch’i ve TV’nizi açın.