Skip to content

Nintendo Switch nedir?

16 de Mayıs de 2021

Nintendo Switch’i düşünmenin en iyi yolu, hem taşınabilir bir oyun konsolu hem de tek bir cihaza sarılmış bir ev oyun konsolu olmasıdır. Bu nedenle, isim: Bu Nintendo konsolu, bir televizyona bağlı bir ev konsolundan, her iki tarafında denetleyiciler bulunan taşınabilir bir oyun konsoluna “geçebilir”.

Nintendo Switch Nasıl Çalışır?

En basit ifadeyle, Nintendo Switch, 6.2 inç ekrana ve cihazın her iki ucuna takılı iki Wii benzeri oyun denetleyicisine sahip bir tablettir. Bu kurulum, Nintendo Switch’in taşınabilir bir oyun konsolu olmasını sağlayan şeydir. Ancak Switch, taşınabilir bir konsol olarak hareket etmekten çok daha fazlasını yapar. İlk olarak, kontrolörler Nintendo Switch’in tablet bölümünden çıkarılabilir ve bağımsız olarak kullanılabilir. Switch’in arkasında, oyuncular oyunu oynamak için Joy-Cons adı verilen kablosuz kontrol cihazlarını kullanırken, taşınabilir bir ekran olarak desteklenmesine ve kullanılmasına izin veren bir destek ayağı vardır. Oyuncular, Switch’in her iki tarafına takılan iki denetleyiciye ek olarak, Switch’e kablosuz olarak iki ek Joy-Cons bağlayarak dört oyuncuya kadar izin verebilir. Ek olarak, Nintendo Switch’i Switch’i şarj eden ve bir televizyona bağlayan bir yerleştirme istasyonuna yerleştirebilirsiniz. Konsol modunda, denetleyiciler Switch’in her iki tarafına da takılır. Taşınabilir moddayken, denetleyiciler çıkarılır ve profesyonel tarzda denetleyicileri taklit eden bir tutucuya yerleştirilir. Veya insanlar çok oyunculu modda oynarken kontrol cihazlarını ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

Nintendo Switch ile Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo 3DS

Nintendo Switch’in diğer oyun sistemlerine göre belirgin bir avantajı vardır: Hepsi bir arada bir çözümdür. Tek bir oyuncu veya bir grup insan için bir ev oyun konsolu, tek bir kişi için taşınabilir bir oyun konsolu veya bir grup insanın aynı anda oynayabileceği taşınabilir bir konsol olarak kullanılabilme yeteneği, Switch’in dehasıdır. Ve kaliteden ödün vermeden bunu başarma yeteneği olağanüstü. Switch, grafik veya zorlu oyunlarda Xbox veya PlayStation ile rekabet etmez. Yine de bu kalabalık hiçbir zaman Nintendo’nun seyircisi olmadı. Daha ziyade, Nintendo, daha genç oyunculara, sıradan oyunculara ve Nintendo 2DS veya 3DS’de Mario Kart ve Zelda Efsanesi gibi ikonik oyunlar oynayanlara yöneliktir. Pil ömrüne dikkat edin! Konsol bağlantı istasyonuna her bağlandığında Switch şarj olur. Joy-Con kontrolörleri ise farklı bir konudur. Oynatmanın kesintiye uğramaması için Switch’inizi tam şarjlı tutmak için birkaç yöntem kullanabilirsiniz.

Nintendo Switch Çocuk Dostu mu? Çocuğum İçin Satın Almalı mıyım?

Switch, Nintendo Wii’den bu yana en çocuk dostu oyun konsoludur. Kötü niyetli Wii U’nun beceriksiz kontrollerine veya Xbox One veya PlayStation 4 gibi sert konsolların çekiciliğinin bir parçası olan grafik şiddete sahip değil. Ebeveyn kısıtlamaları, çocuğunuzu e-postanızdan uzak tutmanıza olanak tanır. cüzdan, böylece fatura geldiğinde sürprizlerden kaçınabilirsiniz ve Nintendo, Switch için her yerden ebeveyn kontrolleri ayarlamanıza izin veren akıllı telefonlar için bir uygulamaya sahiptir. Nintendo Switch, 6 yaş üstü çocuklar için en iyisidir. İçeriğin kendisi her yaştan çocuk için kabul edilebilir, ancak 5 yaşın altındaki çocuklar için kontrolleri öğrenmesi zor olabilir. Nintendo Switch ayrıca bir küçük resimden biraz daha büyük küçük oyun kartuşları kullanır, bu nedenle nesnelere belirli bir olgunluk ve saygı gerekir. , bu yüzden 6 yaş veya üstü bir yaş öneriyoruz. Yaş sınırı elbette çocuğa bağlıdır, çünkü 5 yaşındaki bazı çocuklar Switch ile harika iş çıkarır ve 7 yaşından büyük bazı çocuklar bu küçük kartuşları çabucak kaybederler. Nintendo Switch’in temizlenmesi ve bakımı da oldukça kolaydır.

Nintendo Switch Nasıl Satın Alınır

Nintendo Switch’in bulunması zor konsollardan biri olduğundan endişeleniyorsanız, o günler sona erdi. Artık çoğu perakendecinin, mağazalarda veya çevrimiçi olarak bulmak çok zor olmayacak kadar stokları var.

  • Nereden Alınır: Gamestop, Best Buy, Target, Walmart veya Amazon gibi elektronik ve oyun mağazası perakendecileri.
  • Tipik Oyun Fiyatları: 55 – 60 dolar.
  • Nintendo Switch ile ne satın alınır: Switch’i aynı anda ikiden fazla kişi oynayacaksa ekstra Joy-Con denetleyicileri önerilir ve bir USB-C şarj kablosu tüm Switch sahipleri için kesinlikle satın alınması gereken bir şeydir.