Skip to content

Nintendo Switch Online: Nedir ve Nasıl Oynanır?

22 de Nisan de 2021

Nintendo, piyasadaki en iyi video oyunlarından bazılarına sahiptir, ancak oyuncuları birbirine bağlamak için çevrimiçi hizmeti her zaman eksik olmuştur. İyi haber, Nintendo Switch Online hizmetinin piyasaya sürülmesiyle bu durumun değişmesi. Kötü haber, bedava yolculuğunuzun sona ermesi. İşte bu rekabetçi yarışların devam etmesi ve her şeyin bulutta kaydedilmesi için bilmeniz gereken her şeyin özeti.

Nintendo Switch Online nedir?

Nintendo Switch Online, internet özelliklerini etkinleştiren Switch oyun konsolu için Nintendo’nun uygun bir şekilde adlandırılmış hizmetidir. Microsoft’un Xbox Network hizmeti veya Sony’nin PlayStation Network’ü ile karşılaştırılabilir. Switch’i kullanmak için Nintendo’nun çevrimiçi hizmeti varsayılan olarak gerekli değildir; yalnızca çevrimiçi ve diğer insanlara karşı oyun oynamak istiyorsanız veya reklamı yapılan diğer avantajlarına erişmek istiyorsanız.

Nintendo Switch Online’da Hangi Özellikler Var?

Nintendo Switch Online için ödeme yapmakla birlikte gelen makul miktarda avantaj vardır:

  • Çevrimiçi oyun: Bu, aşağıdaki gibi oyunlar için çok oyunculu internet içerir Splatoon 2, SİLÂH, Mario Kart, Mario Tenis Asları, ve Super Smash Bros. Ultimate.
  • Klasik Nintendo oyunları: Switch üzerindeki Nintendo Entertainment System, aşağıdaki gibi klasik Nintendo oyunlarına erişim sağlar: Süper Mario Kardeşler, Dr. Mario, Eşek Kong, Zelda, ve dahası. Oynanabilecek 20 oyunla piyasaya sürüldü ve düzenli olarak yeni oyunlar eklenecek.
Nintendo
  • Çevrimiçi kaydedilen veriler: Oyun verilerinizi buluta kaydedin. Anahtarınızı kaybetmeniz veya bozmanız durumunda yedeklenir ve gelecekte yenisine geri yüklenebilir.
  • Gelişmiş telefon uygulaması: Nintendo’nun gelişmiş mobil uygulaması, çevrimiçi oyun oynarken sesli sohbet etmenize olanak tanıyacak – daha önce mümkün olmayan bir şey.

Klasik kablosuz NES denetleyicileri.

Nintendo
Şirket, bu destek amaçlı özelliklere ek olarak, yalnızca ödeme yapan abonelerin yararlanabileceği özel, devam eden promosyonlar da sunuyor. Bunun ilk örneği, klasik kablosuz NES oyun denetleyicileri satın alma erişimiydi.

Nintendo’nun Çevrimiçi Hizmetinin Maliyeti Ne Kadar?

Eylül 2018’e kadar, destekleyen birkaç oyun için temel çevrimiçi oyun ücretsizdi. Switch Online’ın ilk çıkışından sonra, bu işlevsellik ücretli bir abonelik gerektirir. İyi haber, hem Microsoft hem de Sony’nin çevrimiçi hizmetleriyle karşılaştırıldığında rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılmış olmasıdır.

Bireysel plan oranları:

  • 1 Aylık: 3,99 ABD doları
  • 3 Aylık: 7,99 ABD doları
  • 12 Aylık: 19,99 ABD doları

Aile planı oranı:

  • 12 Aylık: 34,99 $

Nintendo, bunun sizin için doğru olduğundan emin olmak istiyorsanız 7 günlük ücretsiz bir deneme sunar.

Nintendo Switch Online’a Nasıl Kaydolunur?

Dalmaya hazırsanız, bahsedilen planlardan herhangi birine doğrudan Switch’in dijital oyunların satın alındığı eShop’ta kaydolabilirsiniz. EShop aracılığıyla kredi satın alacaksınız ve bu miktar, seçtiğiniz plan için gereken miktarda olacaktır. Kredi kartı, PayPal veya eShop hediye kartı kullanabilirsiniz. Doğrudan Nintendo’nun eShop’tan kredi satın almanın yanı sıra, Amazon, Best Buy ve Target üzerinden de hediye kartları satın alabilirsiniz.