Skip to content

Nintendo Switch Sesli Sohbet Nasıl Kullanılır

17 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Önemli ilk adım, Nintendo Switch Online uygulamasını bir Android veya iOS cihazına indirip yükleyin.
  • Nintendo hesabıyla oturum açın> oyunu başlatın> sohbeti destekleyen bir moda girin> cihazda öğesine dokunun. Başlat.
  • Yerleşik ses işlevine sahip oyunlar için kulaklığınızı Switch’in ses jakına veya USB-C bağlantı noktasına takın.

Bu makale, Nintendo Switch Sesli Sohbeti kullanmanın iki yolunu açıklamaktadır. Uygulamada sesli sohbeti destekleyen oyunların bir listesini bulabilirsiniz. Dokunmak Ana menü > Sesli sohbet > Desteklenen Yazılım.

Nintendo Switch Sesli Sohbet Oturumu Nasıl Başlatılır

  1. Nintendo Switch Online uygulamasını bir Android veya iOS cihazına indirin ve yükleyin.

  2. Uygulamayı başlatın ve Nintendo hesabınızla oturum açın. (Hesabınız yoksa bir Nintendo hesabı açmanız gerekir.)

  3. Aynı Nintendo hesabını kullanarak oynamak istediğiniz oyunu başlatın ve sesli sohbeti destekleyen bir moda girin.

  4. Akıllı cihazınızdaöğesine dokunun. Başlat sesli sohbet oturumunuza başlamak isteyip istemediğiniz sorulduğunda. Uygulama, çevrimiçi oynarken başkalarının katılabileceği bir lobi oluşturacaktır.

  5. Bu kadar!

Nintendo Switch Oyunları Kendi Sesli Sohbetiyle

Bazı Nintendo Switch oyunları kendi yerleşik sesli sohbet işlevleriyle birlikte gelir, yani uygulamayı tamamen atlayabilir ve oyunun içinde takım arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Şu anda bunu sunan iki çevrimiçi oyun Epic Games’in battle royale unvanıdır Fortnite ve Digital Extremes’in işbirliğine dayalı üçüncü şahıs nişancı oyunu Warframe. İkisinde de sesli sohbeti kullanmak için, kulaklığınızı Switch’in ses jakına veya USB-C bağlantı noktasına takmanız yeterlidir. Kullanmak istemiyorsanız, oyunun ses ayarlarından ses seviyesini ayarlayabilir veya sesli sohbet seçeneğini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Nintendo Sesli Sohbetin Sınırlamaları

Açıkçası, Nintendo Sesli Sohbet uygulaması mükemmel bir çözüm değil. Hem Sony hem de Microsoft, kendi konsollarına sohbet işlevselliği eklediler ve Nintendo’nun buna uymaması şaşırtıcı. Uygulamayı kullanmak, oyun sesini ve sesli sohbeti tek bir kulaklıkla dinleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, bir oyunu başlatmadan da uygulamayı arkadaşlarınızla sohbet etmek için kullanamazsınız. Ancak bazı iyi haberler var. Uygulama ilk başlatıldığında, insanlar telefonlarının kilidini açık tutmak zorunda kaldılar ve uygulamayı çalışır durumda tuttular ya da bağlantıları kesilecekti. Nintendo o zamandan beri onu güncelledi, böylece sesli sohbet arka planda bile devam edecek.