Skip to content

Nintendo Switch’te Fortnite Nasıl İndirilir ve Oynanır?

16 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Switch’inizde Nintendo hesabınızda oturum açın ve şu adrese gidin: Nintendo eShop > Fortnite > Ücretsiz indirin > Ücretsiz indirin > Kapat.
 • Epic Games hesabınızı bağlamak için, hesabınızı oluşturun veya şurada oturum açın: EpicGames.com ve seçin Bağlı Hesaplar > Bağlan > Fortnite.

Bu makale, Fortnite’ın orijinal Nintendo Switch ve Nintendo Switch Lite’a nasıl indirileceğini açıklar. Ayrıca bir Epic Games hesabının nasıl oluşturulacağını ve bağlanacağını ve Nintendo Switch arkadaşlarının Fortnite’a nasıl ekleneceğini de açıklar.

Nintendo Switch’te Fortnite Nasıl İndirilir

Epic Games’in popüler battle royale video oyunu Fortnite, Nintendo Switch’te oynaması tamamen ücretsizdir. Tüm dijital Switch başlıkları gibi, birinci taraf eShop uygulamasından talep edilmeli ve indirilmelidir. Nintendo’nun hibrit ev konsoluna Fortnite’ı nasıl indirip yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Nintendo Switch’inizi açın ve Nintendo hesabınızda oturum açın. Switch’inizde birden fazla hesabınız varsa, Fortnite oynamak istediğiniz hesapta oturum açtığınızdan emin olun.

 2. Nintendo eShop’u açmak için turuncu simgesine dokunun veya onu seçin ve Bir.

 3. Vurgulamak Arama soldaki menüden “Fortnite. ”

  Nintendo Switch'te eShop.

  Siz yazarken, ekran klavyesi harf tuşlarının üzerinde sözcük istemlerini görüntüler. Tamamen yazmak zorunda kalmadan sözcükleri otomatik olarak tamamlamak için bunlara dokunabilirsiniz, ancak Switch’inize bir USB klavye ve fare bağlarsanız yine de daha kolay olabilir.

 4. Dokunmak Arama veya basın + Nintendo Switch denetleyicinizdeki düğmesine basın.

  Nintendo Switch'teki eShop'ta arama düğmesi.

 5. Dokunmak Fortnite göründüğünde.

  Nintendo Switch'teki eShop'ta Fortnite.

 6. Dokunmak Ücretsiz indirin veya simgeyi vurgulayın ve Bir.

  Nintendo Switch'teki eShop'ta Fortnite.

  Fortnite, oynaması ücretsiz bir video oyunudur, yani oynamak için satın almanıza gerek yoktur. Bu nedenle düğmede her zamanki “Satın Almaya Devam Et” yerine “Ücretsiz İndirme” yazıyor.

 7. Bir onay ekranı gösterilir. Seçiniz Ücretsiz indirin.

  Nintendo Switch'teki eShop'ta Fortnite.

 8. Seçiniz Kapat Nintendo Switch eShop’tan çıkmak için veya Alışverişe devam açık tutmak ve diğer video oyunu listelerini görüntülemek için.

  Nintendo Switch'te eShop.

  EShop’tan satın aldıktan sonra Nintendo Switch’inizi Fortnite’ı indirirken tam olarak çalıştırmanıza gerek yoktur. Oyun, konsol Uyku Moduna getirildiğinde indirilmeye devam eder.

 9. Nintendo Switch Ana ekranında hemen bir Fortnite simgesi belirir. Hafifçe titriyor ve indirilirken ve kurulurken alt kısmında bir indirme ilerleme çubuğu belirir.

  Nintendo Switch'te Fortnite.

  İnternet bağlantısı gerektiren bir uygulama veya başka bir oyun kullanıyorsanız, video oyunu indirme işlemi duraklatılabilir. Beklerken oynamayı düşünüyorsanız, yalnızca çevrimdışı oynadığınızdan emin olun.

 10. Görüntü sabit göründüğünde ve ilerleme çubuğu kaybolduğunda oyun tamamen indirilir. Oyunun indirilmesini beklerken, aşağıdaki adımları izleyerek Epic Game hesabınızı oluşturun ve bağlayın.

Epic Games Hesabı Nasıl Oluşturulur ve Bağlanır

Fortnite indirildiğinde neredeyse oynamaya hazırsınız. Yine de dalmadan önce yapacak birkaç şey daha var. Öncelikle, Epic Games hesabınızı oluşturmanız ve / veya Nintendo Switch’inize bağlamanız gerekir. Oynamak için bir Epic Games hesabı gerekir ve tüm oyun ilerlemesini ve kullanıcı verilerini buluta kaydetmek ve cihazlar arasında senkronize etmek için kullanılır. Bu, aynı Fortnite ilerlemenizi ve arkadaş listenizi mobil, PC, Xbox One, Nintendo Switch ve PlayStation 4’te kullanabileceğiniz anlamına gelir.

 1. Bilgisayarınızda tercih ettiğiniz web tarayıcısını açın ve EpicGames.com’a gidin. Zaten bir Epic Games hesabınız varsa, Epic Games web sitesinde oturum açın ve 7. Adım’a ilerleyin.

 2. Seçiniz Oturum aç.

  Epic Games web sitesi Giriş Yap düğmesi.

 3. Seçiniz Kaydol.

  Epic Games web sitesi.

 4. Gerekli alanları doldurun ve seçin Hesap oluşturmak.

  Epic Games web sitesi.

  Arkadaşlarınızın sizi tanıyabilmesi için Görünen Adınızı Nintendo Switch’inizdeki ve diğer konsollarınızdaki kullanıcı adınızla aynı veya benzer hale getirmek iyi bir fikirdir.

 5. Formda kullandığınız adrese bir e-posta gönderilir. Adresi onaylamak ve Epic Games hesabınızı etkinleştirmek için bu e-postadaki bağlantıyı seçin.

 6. E-postadaki bağlantıyı seçtikten sonra, Epic Games web sitesi yeni bir tarayıcı sekmesinde açılır ve otomatik olarak oturum açarsınız.

 7. Sol menüden seçin Bağlı Hesaplar.

  Epic Games web sitesi.

 8. Seçiniz Bağlan Fortnite’ı aynı hesapla oynamak istediğiniz tüm video oyun ağlarında.

  Epic Games web sitesi.

  Bilgisayarınızı ve Nintendo Switch’i birden fazla kişi kullanıyorsa, doğru hesapları bağladığınızdan emin olun.

 9. Epic Games hesabınız kurulup Nintendo hesabınıza bağlıyken, artık Fortnite’ı Nintendo Switch’inizde açabilirsiniz.

 10. Simgesine dokunun. Fortnite Oyunu açmak için Nintendo Switch Ana ekranınızdaki simgesine dokunun.

  Nintendo Switch konsolunda Fortnite.

 11. Oyun bir veya iki dakika sonra yüklenir ve sonunda size bir karşılama ekranı gösterilir. Basın Bir devam etmek.

  Nintendo Switch konsolunda Fortnite.

  Fortnite, yüklenmesi uzun sürdüğü için kötü bir şöhrete sahip, bu yüzden çok uzun sürdüğünü düşünüyorsanız endişelenmeyin.

 12. Bir kullanıcı sözleşmesi almalısınız. Okuduğunuzdan emin olun, ardından Y kabul etmek.

  Nintendo Switch konsolunda Fortnite.

 13. En son oyun güncellemeleri hakkında bilgi içeren bir haber ekranı gösterilebilir. Bu gönderileri okumaktan çekinmeyin veya basın B oyuna başlamak için.

 14. Oyun yüklemeyi bitirdiğinde, Epic Games verilerinizi otomatik olarak Fortnite’ın Nintendo Switch sürümüne aktarır. Hesaplarınızı Epic Games web sitesine zaten bağladığınız için, Switch’inizden Epic Games hesabınızda oturum açmanıza gerek yoktur.

  Nintendo Switch konsolunda Fortnite.

Fortnite’a Nintendo Switch Arkadaşları Nasıl Eklenir

Fortnite’da Nintendo Switch arkadaşlarınızla oynamak için, Epic Games hesaplarını oyun içindeki Epic Games arkadaş listenize eklemeniz gerekir. Epic Games, oyuncu iletişimi, eşleştirme ve çevrimiçi oyunlar dahil olmak üzere Fortnite’ın hemen hemen tüm yönlerine güç sağlar. Nintendo Switch Online hizmeti hiç kullanılmaz ve Fortnite’ı çevrimiçi oynamak için gerekli değildir. Nintendo Switch arkadaşlarınızı Fortnite’a nasıl aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Fortnite oyunu açıkken oyun kumandanızın sol tarafındaki düğmesine basın.

 2. Basın Y.

  Nintendo Switch konsolunda Fortnite.

 3. Yanındaki düğmeyi vurgulayın Epic Adı veya E-posta Girin ve bas Bir.

  Nintendo Switch konsolunda Fortnite.

 4. Arkadaşınızın Epic Games kullanıcı adını veya ilişkili e-posta adresini girin.

  Nintendo Switch konsolunda Fortnite.

 5. Basın + veya TAMAM MI.

 6. Bir arkadaşlık isteği gönderildi. Arkadaşınız onayladığında, Fortnite arkadaş listenizde görünür. Epic Games / Fortnite arkadaş listeniz, Nintendo Switch arkadaş listenizden tamamen ayrıdır.

Desteklenen Fortnite Anahtar Kontrol Seçenekleri

Bir Fortnite oyunu sırasında gereken eylemlerin sayısı nedeniyle, Nintendo Switch’te tek bir Joy-Con ile oynamak imkansızdır. Fortnite’da Nintendo Switch konsollarında aşağıdaki oyun stili kontrolleri desteklenir:

 • Joy-Con Grip içinde iki Joy-Cons.
 • Switch konsoluna bağlı ve avuçiçi modunda oynanan iki Joy-Cons.
 • Her biri birer tane olmak üzere iki ayrı Joy-Cons.
 • Bir Nintendo Switch Pro Denetleyicisi.

Hangi düğmelerin hangi eylemleri gerçekleştirdiğine ilişkin ayrıntılı talimatlar, ana menüde düğmesine basılarak görüntülenip değiştirilebilir. + bir Zamanlar, Bir bir kez ve R dört kere.