Skip to content

Noel Işıklarınızı Müzikle Eşitleme

1 de Haziran de 2021

Noel vermek, neşelendirmek ve şükran duymak ve ayrıca inanılmaz ışık gösterinizle konukları etkilemek için bir mevsimdir. Philips Hue Smart Bulbs gibi akıllı ampullerin veya Noel ışık kontrol cihazının yardımıyla Noel ışık ekranınızı bir sonraki seviyeye taşıyın. Philips Hue Smart Bulbs veya bir Noel ışık denetleyicisi kullanarak müzikle senkronize edilmiş bir Noel ışık ekranını nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır. Bu eğiticinin ilk bölümünde Philips Hue Smart Bulbs ve iOS veya Android cihazlar için Philips Hue uygulamasına sahip bir akıllı telefon kullanılmaktadır.

Philips Akıllı Ampullerle Noel Işıklarını Müzikle Senkronize Edin

Müzik çalmaya başlamadan önce, Philips Hue uygulaması aracılığıyla bir Eğlence alanı kurmanız gerekir.

Matt Cardy / Getty Images

Bir Eğlence Alanı Oluşturun

Bir Eğlence alanı, Hue Bridge’e kaç ışığınızın olduğunu ve bunların nerede bulunduğunu söyler. Bu aynı zamanda tatil ışıklarınızı senkronize etmek için bilgi kaynağıdır. Bir Eğlence alanı kurmak için şu adımları izleyin:

 1. Philips Hue Bridge’in bağlı olduğundan ve her bir ampule ana gücün açıldığından emin olun.

 2. Philips Hue akıllı telefonunuzdaki uygulama.

 3. Git Ayarlar.

  Philips Hue uygulama ayarları menüsünün bir görüntüsü.

 4. Dokunmak Eğlence alanları.

 5. Dokunmak Eğlence alanı oluşturun.

 6. Eğlence alanına dahil etmek istediğiniz odayı (veya odaları) seçin ve ardındanöğesine dokunun. Devam et.

 7. Dahil etmek istediğiniz ışıkları seçin. Yalnızca renk özellikli Hue ışıkları listelenecektir.

 8. Işıkları odadaki fiziksel konumlarına göre konumlandırmak için ekrandaki adımları izleyin.

 9. Bu adımı tamamladığınızda, eğlence alanı kullanıma hazır olacaktır.

Philips Hue Işıklarını Bilgisayarınızdaki Müzikle Senkronize Edin

Eğlence alanınız oluşturulduktan sonra, ışıkların düzgün şekilde senkronize olması için birkaç adım daha vardır.

 1. İndir Ton Senkronizasyonu iOS veya Android için uygulama.

 2. Philips Hue Bridge’inizle aynı Wi-Fi ağında olduğunuzdan emin olun.

 3. Hue Sync uygulamasını başlatın, ardından Eğlence alanı ekranın üst kısmında.

 4. Dokunmak Işık senkronizasyonunu başlat. Bunu yaptığınızda, Philips Hue ışıklarınız neredeyse sıfır olacak şekilde kısılır.

  Hue Sync menüsünün bir görüntüsü.

 5. Dokunmak Müzik.

 6. Işıkların takip etmesini istediğiniz yoğunluk düzeyini seçin: İnce, Orta, Yüksekveya Yoğun. Bu ayar, ışıkların vuruşla ne kadar hızlı değiştiğini kontrol eder.

 7. Kullanmak istediğiniz renk paletini seçin.

 8. İstediğiniz müzik programını açın ve bir şarkı çalın. Işıklar, önceki ayarlarınıza göre melodiyle zamanında yanıp sönecektir. Philips, tatil yemeği aydınlatması, akıllı dış mekan aydınlatması, bayram havası aydınlatması, çarpıcı Noel ağacı aydınlatması ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi yeni tatil aydınlatma seçeneği sundu. İOS ve Android için üçüncü taraf bir uygulama olan Hue Christmas, Hue akıllı aydınlatmanızla senkronize olan bir ses ve ışık efektleri panosu olarak çalışır.

Noel Işık Denetleyicisi ile Işıkları Müzikle Senkronize Edin

Bir Noel ışık denetleyicisi ayrıntılı, gösterişli ekranlar oluşturmanıza olanak tanır, ancak bütçenize ve teknik bilginize bağlı olarak pahalı veya karmaşık olabilir. Tamamen inşa edilmiş bir ışık kontrolörü, kurulumu en kolay ve aynı zamanda en pahalı seçenek olacaktır. Bir denetleyici kiti daha ucuzdur, ancak küçük bir elektrik işi gerektirir. Bir DIY kontrolörü en ucuz seçenektir, ancak montajı ve kurulumu sizin elinizde bırakır. Her denetleyici ve yazılım için adım adım talimatlar farklılık gösterecektir.

Işık Kontrolörü Yazılım Seçenekleri

Bunlar, bazı popüler Noel ışık denetleyicisi yazılım seçenekleridir.

 • Light-O-Rama’nın kontrol yazılımı düzinelerce şarkı ve aralarından seçim yapabileceğiniz önceden oluşturulmuş sekanslar içerir. Işıklarınızı müzikle birlikte yanıp sönecek şekilde ayarlamak, bilgisayarınızın ekranındaki birkaç düğmeye basmak kadar basittir, ancak bu seçenekler ucuz değildir.
 • Vixen, kendin yap dekoratörü için aydınlatma yazılımıdır. Maliyet önemsiz olsa da, zamanlama dizileri ve şarkı seçimleri dahil olmak üzere tüm şovu kendi başınıza kurmanız gerekecek. Vixen, çalışmanız için temel oluşturur, ancak bu süreçte elinizi tutmaz.
 • xLights, ücretsiz bir ışık sıralayıcıdır. Mümkün olduğunca çok para biriktirmeye çalışıyorsanız, gitmenin yolu budur. Yazılım, sorularınızı yönlendirebileceğiniz aktif bir forum topluluğuna ve yol boyunca karşılaşabileceğiniz engellerin üstesinden gelmenize yardımcı olacak çok sayıda video eğitimine sahiptir.

Home Depot gibi satış noktalarından “akıllı Noel ışıkları” var, ancak ışıklar nispeten kısa şeritlerde ve pahalı. Bir Noel ışık kontrol cihazına yatırım yapmak ve geleneksel ışık şeritlerini kullanmak daha uygun maliyetli olabilir.