Skip to content

Norton Antivirus Nasıl Devre Dışı Bırakılır

5 de Nisan de 2021

Norton antivirüs yazılımı, bilgisayarınızı çeşitli kötü amaçlı yazılım türlerinden ve kişisel bilgilerinizi elde etmeyi amaçlayan veya cihazınıza zarar vermeyi amaçlayan diğer hain saldırılardan korur. Bazen çok koruyucu olabilir ve gerçekten güvendiğiniz programların gerekli görevlerini yerine getirmesini engelleyebilir. Bu durumlarda, Norton’u en azından geçici olarak kapatmak isteyeceksiniz. Bu makaledeki talimatlar Windows 10 ve macOS 10.13 (High Sierra) ve sonraki sürümler için geçerlidir.

Windows’ta Norton Antivirus Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Elinizdeki görevleri tamamlarken Norton’u geçici olarak kapatmanız gerektiğinde aşağıdaki adımları izleyin. Otomatik Koruma kapalıyken bilgisayarınız savunmasızdır, bu nedenle bu süre zarfında hangi web sitelerini ziyaret ettiğinize veya gerçekleştirdiğiniz işlemlere karşı dikkatli olun.

 1. Sağ tıklayın Norton Güvenliği Windows görev çubuğunuzun bildirim bölümünde bulunan simgesi.

 2. Açılır menü göründüğünde, şunu seçin: Otomatik Korumayı Devre Dışı Bırak.

 3. Bir Güvenlik Talebi şimdi masaüstünüzün ve diğer aktif uygulamaların üzerine yerleştirilmiş bir iletişim kutusu görünmelidir. Etiketli açılır menüyü seçin Süreyi seçin.

  Antivirüs ayarları için Norton Security penceresinin ekran görüntüsü

 4. Aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyerek Norton’un Otomatik Koruma işlevinin kapalı kalmasını istediğiniz süreyi seçin: 15 dakika, 1 saat, 5 saat, Sistem yeniden başlatılana kadar veya Kalıcı olarak. Norton’un antivirüs korumasını belirsiz bir süre boyunca tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, Kalıcı olarak seçeneği.

 5. Seçiniz TAMAM MI Norton korumasını belirtilen süre boyunca kapatmak için.

 6. Norton korumasını belirtilen süreden önce herhangi bir noktada yeniden etkinleştirmek isterseniz, yukarıdaki 1. ve 2. adımları tekrarlayın ve seçin Otomatik Korumayı Etkinleştir.

Windows’ta Norton Güvenlik Duvarı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Norton’un antivirüs korumasını kapatmanın yanı sıra, güvenlik duvarını da devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Yerleşik Windows sürümü gibi başka bir güvenlik duvarı kullanıyorsanız veya belirli bir süre için PC’nize gelen ve giden tüm trafiğe izin vermeniz gerekiyorsa bu yararlı olabilir. Güvenlik duvarınızı devre dışı bırakmak tehlikeli olabilir, bu nedenle dikkatli olun. Bunu yapmak için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Otomatik Koruma ile Akıllı Güvenlik Duvarı uygun olduğu yerde.

 1. Norton’u başlatın.

 2. Seçiniz Ayarlar.

 3. Seçiniz Güvenlik duvarı.

 4. Altında Genel Ayarlar, içinde Akıllı Güvenlik Duvarı, dön Kapalı anahtarı değiştirerek.

 5. Seçiniz Uygulamak.

 6. Bir süre istenebilir, süre miktarını seçin ve ardından seçimini yapın. TAMAM MI.

MacOS’ta Norton Antivirus Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Antivirüs korumanızı devre dışı bırakmak tehlikeli olabilir, bu nedenle dikkatli olun.

 1. Seçiniz Norton GüvenliğimacOS Dock’unuzda bulunur. İç kısmı beyaz ve ön planında siyah bir onay işareti olan sarı bir daire olarak görünür.

 2. Norton Güvenliği arayüz şimdi masaüstünüzün üzerine gelecek şekilde görüntülenmelidir.

  MacOS'ta Norton Security kontrol panelinin ekran görüntüsü

 3. Seçiniz ileri.

 4. Seçiniz Mac’imi KoruZaten seçili değilse sol menüde bulunur.

  MacOS'ta Norton Security virüs tarama ayarlarının ekran görüntüsü

 5. Emin olun Otomatik Taramalar ve Boşta Taramalar seçenekler devre dışıdır (gri). Bu koruma özellikleri kapalıyken Mac’iniz savunmasızdır, bu nedenle bu süre içinde hangi web sitelerini ziyaret ettiğinize veya yaptığınız işlemlere karşı dikkatli olun.

 6. Norton virüs korumasını herhangi bir noktada yeniden etkinleştirmek için bu adımları tekrarlayın ve her ikisini de çevirin Otomatik Taramalar ve Boşta Taramalar ilgili ayarları seçerek seçenekleri tekrar açın.

MacOS’te Norton Güvenlik Duvarı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Güvenlik duvarınızı devre dışı bırakmak tehlikeli olabilir, bu nedenle dikkatli olun.

 1. Seçiniz Norton GüvenliğimacOS Dock’unuzda bulunur. İç kısmı beyaz ve ön planında siyah bir onay işareti olan sarı bir daire olarak görünür.

 2. Norton Güvenliği arayüz şimdi masaüstünüzün üzerine gelecek şekilde görüntülenmelidir.

  MacOS'ta Norton Security kontrol panelinin ekran görüntüsü

 3. Seçiniz ileri.

 4. Seçiniz Güvenlik duvarısol menü bölmesinde bulunur.

 5. Seçenekleri kapatın (gri) Bağlantı Engelleme ve Güvenlik Açığı Koruması.

  MacOS'ta Norton Security Güvenlik Duvarı arayüzünün bir ekran görüntüsü

 6. Norton’un güvenlik duvarını herhangi bir noktada yeniden etkinleştirmek için bu adımları tekrarlayın ve her ikisini de çevirin Otomatik Taramalar ve Boşta Taramalar seçenekleri, ilgili geçişlerini seçerek yeniden etkinleştirin.